کد خبر: ۴۲۴۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۵:۴۸
رضا توکلی:

تمامی آثار فیلم اولی ها باید حداقل در بخش جنبی جشنواره فجر اکران شود و دبیر و مسئولان آن نباید جلوی آنها گارد بگیرند.

رضا توکلی بازیگر، در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما باشگاه خبرنگاران در خصوص حذف فیلم "سگ های پوشالی" ازجشنواره فیلم فجر گفت: مسئولان جشنواره باید به گونه‌اي پدرانه معرفت، فیلم اولی‌ها را در جشنواره فجر نمایش دهند. 
وی افزود: شاید کارگردانی اثر ضعیفی را ارائه دهد ولی نمایش فیلم اولی ها در جشنواره زمینه را برای ساخت اثر قوی فراهم مي‌کند. 
توکلی در خصوص نقاط ضعف جشنواره فجر امسال اظهار داشت: تمام فیلم اولی‌ها زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساخته شده و باید حداقل این آثار در بخش جنبی جشنواره نمایش داده شود که حذف برخی از این آثار از نقاط ضعف جشنواره است. 
توکلی تصریح کرد: جشنواره فجر باید به جوانان بها دهد و آثار آنها را حتی در یک سالن سینما هم اکران کنند تا مورد نقد و بررسی قرار گیرد. 
وی اظهار داشت: همه مسئولان و هنرمندان باید به یکدیگر کمک کنند ولی دبیر جشنواره جلوی هنرمندان این کشور گارد می گیرد و به عنوان افراد فعال در عرصه هنر توقع باز شدن باب گفتگو در این مورد را داریم. 
وی عنوان کرد: دبیر جشنواره اظهار می کند که باید حرف من باشد و همچنین داوران جشنواره چه کسانی هستند که خط مشی این جشنواره را مشخص می کنند. 
وی بیان کرد: جشنواره فیلم فجر، جشنواره نوپایی است که از وجود انقلاب شکل گرفت و نباید در آن بحث جشنواره های خارجی را مطرح کنند فرهنگ ما خود دارای فرهنگی غنی و پرمحتوایی است. 
وی تصریح کرد: جوانان مانیاز به کمک بزرگان این عرصه دارند تا فیلم های جهانی بسازند و همین جشنواره ها بهترین فرصت برای آنهاست.
توکلی در پایان خاطر نشان کرد: هنرمندان مملو از عشق و عاطفه هستند مسئولان جشنواره ها باید اجازه نمایش فیلم اولی ها را در جشنواره ای به مانند فجر بدهند تا این جوانان مورد تشویق قرار گیرند.
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی