کد خبر: ۴۲۴۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۲:۲۷

روایت فئودور داستایوسکی را با نام «یک داستان نفرت انگیز» شنبه 7 بهمن، از ساعت 23 و 30 دقیقه از رادیو تهران بشنوید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي راديو تهران؛ محسن حکیم معانی، سردبیر از روایت یک داستان نفرت انگیز در کتاب شب خبر داد و افزود: اثر فئودور داستایوسکی از شنبه 7 بهمن، در برنامه کتاب شب از ساعت 23 و 30 دقیقه با روایت یک داستان نفرت انگیز با ترجمه شهلا طهماسبی همراه شنوندگان خواهد بود.
فئودور داستايوسكي از سال ۱۸۲۱ در مسكو به دنيا آمد و فقط در سال هاي پاياني زندگي از تنگ دستي رهايي يافت. از ديگر كتاب هاي او مي توان به « برادران كارامازوف »، « تسخيرشدگان »، « ابله »، « قمارباز » و « يادداشتهاي زيرزميني » نام برد.
وی به خلاصه داستان اشاره داشت و افزود: یک داستان نفرت انگیز درباره ژنرالی اشرافی و جاه طلب، در دوره بروز تحولات اجتماعی در روسیه است، او با ادعای طرفداری از فرودستان، می کوشد خود را دوست آنان معرفی کند و از این رهگذر به موقعیت و مقام برسد. از قضای روزگار، به جشن عروسی کارمند فقیر خود راه پیدا می کند، اما برخلاف تصورات ذهنی اش، نه تنها در جلب دوستی آدم هایی که از طبقه او نیستند، توفیقی بدست نمی آورد، بلکه از رفتارش آشکار می شود که آنها را خوار می شمرد و لایق همنشینی با خود نمی داند و سلسله حوادثی که در جشن عروسی و پس از آن رخ می دهد، به او می فهماند که افکار و ادعاهای نوع دوستانه اش توهماتی خود فریبانه بیش نبوده است و...
عوامل این برنامه عبارتند از: محمود احمدی، تهیه کننده؛ بهروز رضوی، گوینده؛ احسان پویا، کارشناس و منتقد؛ معصومه خادم‌نیا ، محمدرضا گودرزی و مریم نیک‌رو، نویسنده.
گفتني است؛ مخاطبان با ارسال پیام کوتاه به شماره 30000955 و یا با مراجعه به آدرس الکترونیکی radiotehran@irib.ir می‌توانند رمان‌های مورد علاقه خود را معرفی کنند تا در این برنامه خوانده و نقد شود. /ص
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر