کد خبر: ۴۲۴۴۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۰۰
رودهن/مدیرعامل شرکت آب منطقه ‏ای تهران:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‏ ای تهران از کاهش حجم آب پشت سدهای استان تهران خبر داد و گفت: این کاهش، در ذخیره آبی سد های پنج‏ گانه تأمین‏ کننده آب استان تهران نیز مشهود است.

خسرو ارتقایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران رودهن اظهار داشت: در این پنج سد مجموعاً 614 میلیون مترمکعب آب ذخیره‏ سازی شده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته یعنی رقم 640 میلیون متر مکعب، کاهش 26 میلیون متر مکعبی را نشان می‏ دهد.

وی افزود: برآورد آمار های ارائه ‏شده در بیانی ساده بر کاهش ورودی آب به منابع تأمین این ماده حیاتی در تهران دلالت دارد و امیدواریم با بارش‏ های آینده، تهران سال آینده دچار کم ‏آبی نشود.

ارتقایی ادامه داد: در این خصوص همکاری مردم استان تهران در استفاده بهینه از آب و مصرف اصولی این ماده در شبکه‏ های شهری و روستایی از بار مشکلات می ‏کاهد.

وی از کاهش 39 درصدی حجم آب در استان تهران نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: میزان بارندگی ‏ها در استان تهران از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 91) تا امروز 125 میلی‏ متر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ‏ای تهران تصریح کرد: این میزان در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته که نزولات آسمانی 207 میلی‏ متری را ثبت کرده است، تنزلی بالغ بر 39 درصد را نشان می ‏دهد.

وی ادامه داد: این مقایسه در آمارهای احتسابی طولانی‏ مدت یعنی 44 سال اخیر نیز کاهش بارندگی 38 درصدی را نشان می ‏دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ‏ای تهران افزود: بارش‏ های پاییزی سال‌ گذشته در استان تهران مناسب و آبان ‌ماه امسال در حد مطلوب بود؛ اما هنوز بارندگی چشم ‏گیری در زمستان سال‌ جاری دیده نشده است./س


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر