کد خبر: ۴۲۴۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۰۰

معاون وزیر خارجه کشورمان با تأکید بر حفظ حاکمیت، یکپارچگی و تمامیت ارضی کشور مالی، مناسبت‌ترین راه‌حل برای پایان بخشیدن به بحران موجود را توقف سریع درگیری‌های نظامی و بازگشت طرفین به گفتگوهای مسالمت‌آمیز دانست.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان، در اظهاراتی در مورد تحولات اخیر کشور مسلمان مالی گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن پیگیری تحولات این کشور از کشته و آواره شدن هزاران نفر از مردم مظلوم این کشور ابراز تأسف می‌کند.

وی همچنین با تأکید بر لزوم حفظ حاکمیت، یکپارچگی و تمامیت ارضی این کشور مسلمان، مناسبت‌ترین راه حل برای پایان بخشیدن به بحران موجود را توقف سریع درگیری‌های نظامی و بازگشت طرفین به گفتگوهای مسالمت‌آمیز دانست.

معاون وزارت امور خارجه بر حل بحران شمال مالی در چارچوب قطعنامه‌های سازمان ملل و با مدیریت سازمان‌های منطقه‌ای نظیر اتحادیه آفریقا و اکواس تأکید و آمادگی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس دوره‌ای جنبش عدم تعهد (نم) را به منظور مساعدت در ایجاد صلح و حفظ تمامیت ارضی کشور مسلمان مالی و همکاری با سازمان‌های منطقه‌ای و کشورهای همسایه درگیر در این بحران اعلام کرد.

انتهای پیام/پ2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر