کد خبر: ۴۲۴۴۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۶
در پی اظهارات پیروز مجتهد زاده؛

اظهارات پیروز مجتهد زاه در رابطه با امیر کبیر کذب است زیرا امیر کبیر این شخصیت ارزشمند تاریخی نماد وطن پرستی ملت ایران است.

خسرو معتضد کارشناس تاریخ در گفتگو با خبرنگار فرهنگي باشگاه خبرنگاران گفت: در روزهای اخیر، پیروز مجتهد زاده مدرس دانشگاه تهران و تربیت مدرس اظهاراتی را پیرامون امیر کبیر و تحت الحمایگی او توسط بریتانیا مطرح کرده و در بخشی دیگر از اظهارات خود به مصدق حمله کرده و اظهار داشته که این خصوص بزرگ کارهای خود را در جهت کمک به انگلستان انجام داده است.
 
وی اظهار داشت: من در پاسخ به اظهارات پیروز مجتهد زاده اعلام می کنم که موضوع اول به امیر کبیر ربطی ندارد زیرا در آن هنگام ما از نظر نیروی دریایی و بازرگانی در سطح قابل توجهی نبودیم.
 
معتضد تصریح کرد: در رابطه با مصدق هم این نکته حائز اهمیت است که به طور کلی ملی کردن صنعت نفت توسط مصدق کار بزرگی بود که کمر انگلستان را شکست و در این خصوص خیلی از علما همچون مرحوم آیت الله کاشانی فتوا دادند.
 
وی خاطر نشان کرد: دستیابی به جزایر ایران، آرزوی انگلستان بود و همیشه در هم دوره ها شبکه بی بی سی فارسی دشمن مسلم ایران بوده است.
 
متعضد افزود: اظهارات پیروز مجتهد زاده کذب است و این فرد حق ندارد به امیر کبیر که سمبل وطن پرستی ملت ایران است توهین کند./ي2
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر