کد خبر: ۴۲۴۵۰۱۲
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۷
مشهد/در یک عمل جراحی بی سابقه در مشهد انجام شد؛

عمل جراحی جایگزینی روده بزرگ به جای مری با تلاش متخصصان گروه جراحی قفسه سینه دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای نخستین بار در شرق کشور با موفقیت انجام شد.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، دکتر رضا باقری، فوق تخصص جراحی قفسه سینه و جراح این عمل گفت: این عمل بر روی بیمار 56 ساله ای که 3 سال قبل به دلیل ابتلا به سرطان مری تحت شیمی درمانی و جراحی قرار گرفته بود انجام شد.

وی افزود: در بررسی های انجام شده محقق شد که تومور وسیعی در باقیمانده معده وی ایجاد و درمان های شیمی درمانی و رادیوتراپی در وی پاسخ درمانی نداده است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پس از معرفی بیمار به این گروه در بخش توراکس بیمارستان قائم، او بستری شد و پس از ارزیابی اولیه و اطمینان از منتشر نشدن بیماری به سایر اعضای بدن، با مشورت دیگر جراحان با موفقیت مورد عمل جراحی قرار گرفت.

وی افزود: به طول معمول بیمارانی که دچار بیماری سرطان پیشرفته مری می شوند به دلیل شرایط سخت مورد عمل جراحی قرار نمی گیرند و برای این بیماران راهکار شیمی درمانی و رادیوتراپی انتخاب می شود که معمولا بیماران به دلیل عوارض جدی عود سرطان فوت می کنند./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر