کد خبر: ۴۲۴۵۲۲۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۹

گروه هاي و احزاب مخالف محمد مرسي رئيس جمهور مصر در شهرهاي اين کشور بر ضد وي تظاهرات خواهند کرد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه اخبار الخليج ؛ مصري ها فردا جشن پيروزي انقلاب خود را در حالي برگزار خواهند کرد که بحران سياسي و اقتصادي در اين کشور همچنان ادامه دارد. اخوان المسلمين تلاش دارد براي تحکيم قدرت خود در مصر که آن را از طرق صندوق آرا به دست آورده اند و از انتقاد مخالفانشان از حکومت استبدادي آنها ، توازن ايجاد کنند.

اين در حالي است که مخالفان سکولار اخوان المسلمين در فراخواني از همه مردم مصر خواسته اند علاوه بر ميدان التحرير قاهره در «ميادين اصلي همه شهرهاي مصر» بر ضد دولت اين کشور تظاهرات کنند. تا کنون پانزده حزب ، جنبش و ائتلاف سياسي مصري براي برگزاري تظاهرات ضد دولت اين کشور اعلام آمادگي کردند و قصد دارند شعار «مرسي مبارک است» سردهند.

نيروهاي امنيتي در ميدان التحرير و ديگر ميادين حضور نخواهد داشت اما براي برقراي نظم و منع آن دسته از افرادي که تلاش خواهند رفتارهاي تحريک آميز انجام دهند، پليس مانع ايجاد آشوب از سوي آنها خواهد شد. از سوي ديگر محمود غزلان سخنگوي اخوان المسلمين مصر در اين باره گفت: اخوان المسلمين تا کنون براي مشارکت در تظاهرات جمعه و حمايت از محمد مرسي تصميم خاصي نگرفته است. روزنامه اخبار الخليج در ادامه افزود: اخوان المسلمين قصد دارد، فردا با اجراي برنامه هاي تفريحي ، اجتماعي و خيري جشن پيروزي انقلاب مصر را به طرز ديگري برگزار کند.


                                                          آخرين اخبار جهان را اينجا بخوانيد.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر