کد خبر: ۴۲۵۰۴۴۱
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۱:۳۲

وقتی قد بلندی بخشی از زیبایی و جذابیت می شود،خیلی‌‌ها برای چند سانتی‌‌متر بلندتر شدن حاضرند کفش‌‌های پاشنه 10 ‌سانتی ‌بپوشند و از انواع ماساژورهای کف ‌پا استفاده کنند و حتی گاهی استخوان پای ‌شان را با جراحی بشکنند و چند ماه خانه ‌نشین شوند تا اندکی به قد‌شان اضافه شود!

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،شاید سوال خیلی از شما باشد که چطور می توان رشد را در بدن تحریک کرد. خیلی ها به دنبال راه هایی برای بلندتر کردن قدشان هستند. در اینجا اطلاعات لازم را برایتان گرد آورده ایم.چرا بعضی ها کوچولو می مانند؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود یک فرد به اندازه ای که باید یا مد نظر دیگران است رشد نکند. به طور کلی مسایل ژنتیکی اولین ومهم ترین علت کوتاهی قد در کودکان است. در این نوع کوتاهی قد، سرعت رشد كودک در سال طبیعی است و سن استخوانی نسبت به سن تقویمی عقب نیست.

نوع دیگر از کوتاهی قد، تأخیر سرشتی در رشد نامیده می شود که شامل کوکانی است که از سن 2 سالگی، كوتاهی قد دارند. این کودکان سرعت رشدشان در سال تقریبا طبیعی است، اما سن استخوانی آنها عقب‌تر است. بلوغ در این کودکان با تأخیر است، اما در نهایت، بیشتر این كودكان به حد ژنتیكی قد خود می‌رسند.

یادتان باشد بیماری‌هایی مانند سوءتغذیه، كمبود ویتامین D و کمبود كلسیم كه موجب نرمی استخوان می‌‌شود، بیماری سلیاك (ناتوانی در تحمل گلوتن موجود در گندم)، كم‌خونی‌ها، بیماری‌های التهابی دستگاه گوارش، بیماری‌های كلیوی مزمن، نارسایی قلبی، بیماری‌های مزمن ریوی یا كبدی و كم‌كاری تیروئید از عوامل موثر در کوتاهی قد هستند.

همچنین مصرف برخی داروها مانند داروهای كورتونی و اختلالات رشد داخل رحمی نیز ازعلل دیگر كوتاهی قد كودكان هستند.به طور کلی همه ما در 3 مرحله رشد می‌‌کنیم؛ 2 سال اول زندگی 30 تا 35 سانتی‌متر افزایش قد داریم. این رشد سریع قد با افزایش سن كاهش می‌ یابد؛ از2 سالگی به بعد کودكان هر سال 5 تا 7 سانتی‌متر قد می‌‌كشند.

 البته در نزدیكی سنین بلوغ سرعت رشد كمتر خواهد ‌شد. سرانجام در دوره بلوغ یك جهش رشد قدی وجود دارد كه به طور متوسط در پسران 25 تا 30 سانتی‌متر و دختران 20 تا 25 سانتی‌متراست. حداكثر جهش رشد قدی در دختران پیش از شروع عادت ماهیانه و در پسران در مراحل انتهایی‌تر بلوغ است.

به‌ طور معمول در سنین 15 تا 17 سالگی در دختران و 16 تا 18 سالگی در پسران، صفحات رشد(صفحات غضروفی استخوان) بسته می ‌شوند و امكان افزایش قد، پس از آن وجود نخواهد داشت.

پایان بلوغ، پایان رشد قد
اصولا افزایش قد تا قبل از پایان سن رشد انسان صورت می گیرد. عمده رشد قد در خانم ها تا پایان ۱۸ سالگی و در آقایان تا پایان ۲۰ سالگی دیده می شود از این رو هراقدامی که افراد می خواهند برای افزایش رشد قدشان انجام دهند باید قبل از بسته شدن صفحه های رشد استخوان ها و درواقع سن بلوغ درنظر گرفته شود. درحقیقت استخوان سازی تا پایان سنین بلوغ یعنی تا اوایل ۲۰ سالگی ادامه دارد و درنتیجه بیشترین میزان افزایش قد نیز در این دوران اتفاق می افتد.

انسان در حوالی دوران بلوغ دچار جهش رشد می شود و زمانی که بلوغ او کامل شد دیگر در نزدیکی ۱۸ تا ۲۰ سالگی رشد قد نیز متوقف می شود. بنابراین هر فاکتوری که برای تقویت رشد قد نیاز است باید قبل از این سنین انجام گیرد. همان طور که اشاره کردیم، سن بلوغ برای آقایان و خانم ها متفاوت است و درواقع نهایت انتظاری که از رشد صفحات استخوانی در مورد دختران دشاریم تا ۱۸ سالگی است که رشد قدی آن ها کامل می شود.

 هورمون قدبلندی
آن چیزی که در اصل باعث افزایش قد و رشد طولی می شود، ترشح هورمون رشد است. هورمون رشد در قسمت غده هیپوفیز مغز ترشح می شود و روی رشد استخوان ها تاثیر می گذارد. میزان ترشح این هورمون تحت تاثیر تحریکات عصبی، خواب و بیداری است. فعالیت فیزیکی و خواب مناسب ترشح هورمون رشد را تحت تاثیر قرار می دهد.

 رژیم غذایی علاوه بر تاثیر در هورمون رشد، استخوان ها و بدن را آماده ساخت و ساز و متابولیسم مناسب می کند تا استخوان ها رشد خوبی داشته باشند. کمبود ترشح هورمون رشد به ویژه در دوران کودکی سبب توقف رشد طبیعی افراد و کوتاه قدی آن ها می شود.

گول تبلیغات را نخورید
یادتان باشد تبلیغاتی که از روش های مختلف افزایش قد دیده می شود، صرفا برای فروش محصولات است و تاثیری روی افزایش طول قد افراد بالغ ندارد. البته ممکن است مصرف قرص های کلسیم و منیزیم برای بعضی افراد به عنوان داروهای مکمل برای سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان توصیه شود ولی در رشد آن ها تاثیری نمی گذارد. این قرص ها در صورتی برای افراد بالغ توصیه می شوند که در رژیم غذایی خود به اندازه کافی این مواد را دریافت نکنند.

جراحی های خطرناک
به طور معمول عمل های جراحی برای افزایش قد توصیه نمی شود چون عملی بسیار سنگین و پرعارضه برای افراد است. در روش های جراحی یک شکستگی کنترل شده درناحیه ساق پا و ران ایجاد می کنند و بعد با وسایل خاصی که در پا تعبیه می کنند به تدریج فاصله استخوان ها را زیاد می کنند و بعد با روش های دیگر سعی می کنند تا در آن ناحیه استخوان سازی جدید انجام دهند. چنین روش هایی را برای افرادی که قد کوتاه ولی محدوده نرمال دارند پیشنهاد نمی شود. اصولا انجام عمل جراحی را برای افرادی توصیه می کنیم که نبود تساوی طول پا دارند یعنی طول یک پا از پای دیگر کوتاه تر است یا به دلیل بیماری خاصی در قد مشکل ایجاد شده باشد این عمل را انجام می دهیم اما اقدام جراحی را برای کسانی که به صورت سرشتی یا به دلیل مشکلات تغذیه قد مناسب ندارند توصیه نمی کنیم.

 باید این نکته را متذکر شویم که اولین عارضه جراحی پاها دوره طولانی مدت نقاهت بعد از انجام عمل است که طی آن فرد باید تحت درمان قرار بگیرد. وسایلی که در پای افراد تعبیه می شود باید حدود یک سال در بدن آن ها قرار گیرد تا در طول این مدت فاصله بین استخوان ها به تدریج با روش های دیگر پر شود.

 اگر عمل جراحی قد با دقت صورت نگیرد به رشته های عصبی بدن آسیب وارد می کند و باعث فلج شدن بعضی از عضلات می شود. درنتیجه همانند یک استخوان شکسته در بدن درد و مشکلات دیگر را به دنبال خواهد داشت. این مسئله را هم اضافه می کنم که رژیم غذایی در بهبود و ترمیم استخوان های شکسته نقش مهمی دارد و به طبع افرادی که عمل جراحی قد انجام می دهند، رژیم غذایی خاصی را خواهند داشت تا به اندازه کافی مواد مقوی برای بازسازی استخوان به بدن شان برسد.

تاثیر کفش ها

کفش های خطرناک

بهتر است پاشنه کفش خانم ها ۲ تا ۳ سانتی متر باشد یعنی اختلاف ارتفاع بین جلو و عقب از پاشنه تا ابتدای انگشتان پا رعایت شود. کفش های لژدار که در قسمت جلویی نیز دارای ارتفاع هستند بهتر از کفش های پاشنه بلند معمولی هستند. پاشنه های بلند موجب دردناک شدن استخوان های کف پا، انگشتان و گاها التهاب کف پا می شوند. استفاده طولانی مدت از کفش های پاشنه بلند گرفتگی و جمع شدن عضلات پشت ساق پا را به همراه خواهد داشت.

 احساس درد و ناراحتی، آسیب و پیچ خوردگی مکرر مچ پا و همچنین آرتروز همگی از پیامدهای پوشیدن کفش های پاشنه دار هستند. این کفش در درازمدت به مفاصل پا آسیب می رساند و درنتیجه ابتلا به آرتروز از عوارض اصلی آن است. توصیه می کنیم تا از کفش های پاشنه بلند برای کوتاه مدت استفاده کنید و از پوشیدن آن در محل کار، خرید یا پیاده روی پرهیز کنید. به جای آن می توانید کفش های اسپرت و راحت را به پا کنید که از آسیب به کمر، افزایش قوس کمر، برهم خوردن تعادل و ابتلا به دیسک کمر جلوگیری کنید.

ویژگی کفش استاندارد
درست است که کفش های لژدار را به جای کفش های پاشنه بلند توصیه کردیم اما یادتان باشد که لژ کفش نیز نباید آنقدر ارتفاع داشته باشد که به کف پا آسیب وارد کند. ارتفاع ۲ تا ۳ سانتی متری با کفش لژدار کمی بلندتر می شود.

در وسط کفش حتما باید حالت انحنایی تعبیه شده باشد تا نوک پنجه کمی درحالت شیب دار قرار گیرد و راه رفتن آسان تر شود در این صورت فشار کمتری به پا وارد می شود و غیر از این حالت کفش راحت نخواهد بود و آسیب جدی به کف و نوک انگشت وارد می کند.

 کفش مخصوص یعنی کفش استاندارد و طبیعی که اغلب پاشنه پهن دارد. بهتر است پاشنه و سینه کفش شیار داشته باشد که معمولا کفش های استاندارد مردانه این ویژگی را دارند. کفش هایی که سینه آن ها نازک است مناسب نیستند چون نمی توانند از فشارهایی مثل ناصافی زمین و سنگ ریزه جلوگیری کنند. کفش هایی که از جنس پیویا اسفنج فشرده هستند به دلیل سبکی، مقاومت نسبی و انعطاف پذیری، انتخاب مناسبی هستند.

 بهتر است پنجه کفش پهن باشد طوری که فرد بتواند به راحتی انگشتانش را در آن باز و بسته یا خم و راست کند. کفش بنددار بهتر از کفش بدون بند است و پیشنهاد می کنم برای پیاده روی از کفش های بنددار استفاده کنید. کفش های حرفه ای ورزشی مشخصه هایی دارند برای مثال در کف کفش های رانینگ حالت فنری تعبیه شده که مخصوص دویدن است. برای انجام فعالیت های روزانه کفش های والینگ یا پیاده روی بهترین گزینه هستند.یک فرمول ساده
شاید باید بدانیم که ژنتیك نقش مهمی در تعیین قد نهایی هر فرد دارد. این فرمول را برای محاسبه تقریبی قد نهایی در هر فرد داشته باشید: 5/6- تقسیم بر 2 (قد پدر + قد مادر) = قد دختران و 5/6+ تقسیم بر 2 (قد پدر + قد مادر) = قد پسران. به این ترتیب با یک جمع و تقسیم ساده می توانید دریابید که کوتاه قد هستید یا اینکه قد شما بر اساس ساختار ژنتیکتان طراحی شده است.

مهم:کوتاه‌ها بدانند
بد نیست بدانید که در كوتاهی قد ژنتیكی درمان با هورمون رشد مؤثر نیست. در حالی که این روش درمانی بسیار رایج است اما روشی است که متخصصان آن را نه تنها نهی کرده ، بلکه به اعتقاد آنها، استفاده کننده ها از این روش های درمانی با مشکلات زیادی رو به رومی شوند.

افزایش قد به صورت طبیعی و سوالات مرتبط با آن

یکی از دغدغه های خیلی افراد امکان رشد قد پس از بلوغ است. خوب البته پوشیدن کفش های پاشنه بلند یکی از این راه هاست اما تکنیک های مُد خاصی وجود دارد که اگر درست رعایت شوند به بلندتر دیده شدن قد کمک می کنند.

1- چه عواملی بر رشد قد انسان تاثیر دارند؟
قد با مجموعه پیچیده ای از ژنتیک و محیط تعیین می شود. قانون اصلی آن را می توان به شکل زیر تعریف کرد:
(ژنتیک + هورمون ها + تغذیه) - استرس

2- چه زمان قد کشیدن ما متوقف می شود؟
از نظر ژنتیکی طوری برنامه ریزی شده ایم که پس از اتمام دوران بلوغ قد کشیدن متوقف شود. در این نقطه، فعل و انفعالات پیچیده ژن ها، موادمغذی و هورمون ها به اوج خود می رسد. وقتی ژن ها با همکاری هم رشد بدن را به نقطه ای رساندند که قادر به تولید مثل باشد، هدف رشد به اتمام رسیده است. این اتفاق به طور متوسط در سن 16 سالگی برای دختران و 18 سالگی برای پسران می افتد.

3- آیا پس از اتمام دوران بلوغ هم قدمان بلندتر می شود؟
شواهد بسیار کمی از رشد قد بعد از دوران بلوغ دیده شده است. انسانها معمولاً در دوران کودکی سریعترین رشد را دارند. همچنین در دوران بلوغ نیز به خاطر جهش های رشد، رشد سریعی دارند.

4- جهش های رشد چیست؟
جهش رشد اصطلاحی است که برای افزایش سریع قد و وزن به کار می رود که معمولاً در دوران بلوغ اتفاق می افتد. کودکان در دوران نوجوانی به بالاترین حد قد دوران بزرگسالی خود می رسند. این رشد قابل توجه، از قسمت های خارجی بدن شروع شده و به قسمت ها داخلی تر ادامه می یابد. دست ها و پاها اولین جاهایی هستند که بزرگ می شوند.

 نیاز به کفش های تازه اولین نشانه تجربه جهش رشد است. دومین ناحیه بدن، طول پاها و دست ها است که بلندتر می شود. و آخر ستون فقرات ما رشد می کند. آخرین رشد پهن تر شدن سینه و شانه ها در پسران و پهن شدن لگن و ران ها در دختران است.

5- چه نوع رژیم غذایی به افزایش قد کمک می کند؟
یک رژیم غذایی سرشار از موادمغذی که شامل میوه ها و سبزیجات، لبنیات، سیریال، گوشت و میزان کافی آب باشد موجب تقویت فرایند طبیعی افزایش قد می شود.

6- آیا خواب در رشد انسان تاثیر دارد؟
بهره بردن از میزان کافی خواب برای عملکرد خوب هورمون های رشد ضروری است. نداشتن خواب کافی می تواند میزان هورمون رشدی که بدن تولید می کند را کاهش دهد.

7- هورمون های رشد چیست؟
هورمون رشد انسان ماده ای است که توسط ساختاری نخود مانند که در عمق مغز درست پشت چشم ها وجود دارد تولید می شود. این ماده معمولاً طی ساعات اولیه خواب و پس از ورزش تولید می شود. عملکرد این هورمون ها تحریک و تقویت رشد در بدن انسان تا اتمام دوران بلوغ است.

8- آیا مصرف هورمون رشد باعث بلندتر شدن قد می شود؟
مصرف هورمون رشد فقط طی سالهای شکل گیری موثر هستند. مصرف بیش از حد آن به صورت مصنوعی موجب رشد غیرطبیعی و نامناسب می شود. این واژه توسط تولیدکننده های مختلف مورد استفاده و سوءاستفاده برای فروش محصولات خود که ادعای تقویت رشد را دارند، قرار گرفته است. واقعیت این است که فروش داروهای هورمون رشد شدیداً تحت کنترل است و فقط توسط متخصین تجویز می شود.

9- آیا داروهایی وجود دارد که به افزایش قد پس از بلوغ کمک کند؟
هیچ دارویی وجود ندارد که موجب افزایش قد پس از دوران بلوغ شود. محصولات زیادی در بازار امروز همچنین ادعایی دارند اما همه آنها هیچ سند و مدرک علمی نداشته و فاقد اعتبارند.

10- آیا تمرینات کششی به افزایش قد کمک می کند؟
برخی تمرینات کششی به افزایش قد در دوران بلوغ کمک می کند. پس از دوران بلوغ، این تمرینات فقط به اصلاح فرم و شکل بدن افراد بزرگسال کمک می کند. در خیلی افراد قوز پشت موجب کوتاه نشان دادن قد می شود و در همه سنین می توان با اصلاح چنین مشکلاتی قد را تا چندین سانتیمتر بالاتر برد.

12- چطور می توان با عمل جراحی قد را بلندتر کرد؟
عمل های جراحی زیبایی افزایش قد پاها می تواند تا چندین سانتیمتر قد را بلندتر کند که البته عملی بسیار پیچیده، گران و دردناک است که نیاز به زمان ریکاوری طولانی دارد. در برخی مراکز ابتدا ارزیابی می کنند که بیمار تحمل دوران ریکاوری را دارد یا خیر بعد به انجام عمل می پردازند.

14- آیا درست است که نسل حاضر از نسل های قبلی بلندقدتر شده است؟
به نظر می رسد که بین رشد اقتصادی و قد انسانها ارتباط مستقیم وجود دارد. یک زمانی تصور می شد که آسیایی ها کوتاه قد هستند اما امروز به نظر می رسد که قد متوسط چینی ها و سایر آسیایی ها به طرز قابل توجهی بالا رفته است. رشد انسان به تسهیلات پزشکی، مراقبتی و غذایی بهتر پاسخ می دهد. در جدول زیر می توانید افزایش قد متوسط را در 150 سال گذشته مشاهده کنید.
 
15- وزن ایدآل باتوجه به قد چه میزان باید باشد؟
با حساب تخمینی وزن ایدآل مردها به طریق زیر محاسبه می شود:
برای 152 سانتیمتر اول وزن باید 48 کیلوگرم باشد. و برای هر 5/2 سانتیمتر اضافه 2 کیلو و 700 گرم به آن اضافه می شود.

وزن ایدآل خانم ها نیز به این طریق محاسبه می شود:
برای 152 سانتیمتر اول وزن باید 45 کیلوگرم باشد و برای هر 5/2 سانتیمتر اضافه 2 کیلو و 200 گرم اضافه می شود.

16- آیا بدنسازی از رشد قد جلوگیری می کند؟
هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات این گفته وجود ندارد. افرادی مثل دیوید رابینسون، شاک اونیل، آرنولد شوارتزنگر و بسیاری دیگر هستند که بدنسازی را از سنین پایین شروع کردند و بااینحال قدی بالاتر از حد متوسط داشتند.

17- چه روش هایی در لباس پوشیدن باعث می شود قدبلندتر به نظر برسیم؟
بلندقد و لاغر به نظر رسیدن هنری است که با پیروی از چند تکنیک قابل دستیابی است. در این مورد می توانید به مقالات مرتبط سایت در بخش مُد مراجعه کنید.

18- آیا فضانوردان در فضا قدبلندتر می شوند؟
ازآنجا که در فضا جاذبه وجود ندارد، استخوان فضانوردان کمتر به هم فشار آورده و درنتیجه به خاطر این واقعیت قد آنها کمی بلندتر می شود.

19-آیا ورزش باعث افزایش قد می شود؟
بعضی مطالعات نشان می دهد که بچه های ورزشکار اندکی بلند قدتر از سایر بچه ها هستند. بر اساس این مطالعات ذهنیت اثر سودمند ورزش بر افزایش قد، حتی به میزان اندک، قوت گرفته است.

این موضوع را می توان این طور توضیح داد که ممکن است ساعات متمادی مصرف انرژی ، زمان خواب را افزایش دهد و در نتیجه زمینه ای مناسب برای تولید هورمون رشد به وجود آید. از سوی دیگر بچه های بلند قد گزینه های مطلوب تری برای ورزش نسبت به بچه های کوتاه تر هستند.بسته پیشنهادی برای آنهایی که خود را کوتاه می بینند

اگر کودک تان کمبود دارد مکمل بدهید
فاکتورهای مختلف تا قبل از تکمیل شدن دوران رشد و بسته شدن صفحه های استخوان ها می توانند در افزایش رشد و قد موثر باشند. داروهای تقویتی نیز یکی از عواملی است که موجب تغییر و تحول رشد استخوان ها در کودکان و نوجوانان می شود. این داروها میکروالمان هایی دارند که کودک در دوران رشد به آن ها احتیاج دارد.

مواد مصرفی موثر در روند افزایش قد
1- سبزیجات
2-سیب
3- ماهی های غیر پرورسی
4- شیر   
5- سفیده تخم مرغ
6- آب
7- آمینو اسید ها
8- ویتامینها و مواد معدنی

خواب شما را بلند قد می کند
یکی از عوامل مهمی که در رشد قد انسان تاثیر می گذارد، ژنتیک و وراثت افراد است؛ این که فرد از چه وراثتی برخوردار است و قد افراد خانواده در چه محدوده ای قرار دارد. تغذیه صحیح نیز به رشد قد شما کمک می کند. رژیم غذایی شما باید شامل لبنیات، پروتئین، کلسیم، منیزیم و فسفر باشد. موادغذایی مثل شیر، ماست، سبزی، ماهی، اسفناج، گوشت و حبوبات حاوی گروه های ویتامین و موادمعدنی هستند.

حالت عمومی بدن(طرز نشیتن و ایستادن)
برخورداری از حالت مناسب قرار گرفتن بدن به هنگام نشستن و ایستادن فواید جسمانی و فیزیولوژیکی متعددی برای فرد به همراه دارد که از جمله مهم ترین این فواید می توان به سلامت بخش پشتی بدن(کمر) و افزایش درازی ستون فقرات و در نتیجه افزایش قد فرد اشاره نمود.

انجام حرکات کششی
افزایش میزان قد با انجام حرکات کششی امکان پذیر است. انجام چنین حرکاتی در قالب 3 مرحله کاملا مجزا به شرح ذیل به افزایش قد در افراد منجر می گردد:

مرحله نخست:رشد ماهیچه های های خلقی

مرحله دوم: راستی(عدم خمودگی) وعدم تراکم ستون مهره ها(ستون فقرات)

مرحله سوم:ضخیم تر شدن و ترمیم پیش رونده دیسک های ستون فقرات

با انجام حرکات کششی میتوان تا 3 اینچ(7.5 سانتیمتر) قد بلندتر شد. در حالی که هدف اصلی عمده حرکات بر ستون فقرات معطوف است، محققین بر این باورند که با ترکیبی ازحرکات سبک یوگا و انجام چنین حرکاتی ، ماهیچه ها هماهنگی یافته ، تقویت شده، رشد و توسعه می یابند.

مصرف پروتئین و لبنیات
مصرف پروتئین و لبنیات نقش بسیار مهمی در میان موادمغذی برای رشد قد دارد، بنابراین باید از همه گروه های غذایی به اندازه کافی در رژیم غذایی خود داشته و از آن ها باتوجه به مراحل رشد استفاده کنید. فعالیت فیزیکی و ورزش نیز در افزایش قد تاثیر بسزایی می گذارد.

هرچه تحرک بیشتر باشد گردش املاح استخوانی بیشتر خواهد شد، درحین ورزش هورمون های رشد شروع به ترشح می کنند و به دنبال آن رشد قد نیز افزایش می یابد. خواب مناسب در کنار عوامل دیگر از جمله مولفه های موثر در رشد و افزایش قد انسان به شمار می آید.

نکنه پایانی
دقت داشته باشید، تمامی مسائل ذکر شده تنها تا قبل از پایان دوران رشد موثر واقع می شوند، یعنی پس از اتمام دوران بلوغ با روش های طبیعی نمی توان طول قد را افزایش داد. البته با روش های مکانیکی که شامل جراحی قد می شود افزایش طول قد ممکن است ولی بحث های بسیاری برای این روش وجود دارد. به طور کلی، بعد از پایان دوره رشد افزایش قد به وسیله دارو، ورزش یا هر وسیله ای دیگر امکان پذیر نیست.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰۹۲
در انتظار بررسی: ۰
دخترم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
سلام من١٥سال و١٠ماهم هستش وقدم١٥٦هست.١٥سالگي دوسانت رشد كردم...بعضيا ميگن چون رشدت يهويي نيست ممكنه تا٢٠سالگي رشد كني اين حرف درسته؟؟؟؟؟ميخوام١٦٠بشم(خدايي توقع خيلي اي نيست.). هركي جواب داد قدخودشم بلندترشه!من دسترسي به متخصص ندارم لطفا:((((
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
در سن شونزده سالگی چگونه قدمان را بلند کنیم
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
سلام من ۱۵ سالمع قدمم ۱۹۰ روشی هست که دیگه بلند نشم
پاسخ ها
•••
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
به پزشك متخصص غدد مراجعه كن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۳
سلام من 13سالمه و150قدمه رشد میکنم یانه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
من 16 ساله هستم ولی قدم 150 میخواستم ببینم میشه بلند تر بشم یکی یه راه حل بده وزن55کیلو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۴۵ سانتیمتر هستش می خواستم بدونم میتونیم قدم رو به ۱۷۲ برسونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
سلام من 15 سالمه قدم 198 میخوام بلند تر بشه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
سلام من 15سالمه و قدم از همه دختر و پسر های ایران بلند تر هست مخصوصا دخترا چون قدم 157
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
سلام من دخترم ۱۷ سالمه قدمم ۱۵۸ چیکار کنم بلند تر شم!اصن می شه!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
سلام خستع نباشید میگم افزایش یارانه واریزی کمیته امدادوبهزیستی رونریختن مستمری روهم نریختن سیستان وبلوچستان شهرستان هیرمند زابل وزهک ...براخودمم نریختن منم یه زن سرپرست خانوادم
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
خیلی عالی بود
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
چطوری میشه قدمون را بلند کنیم ؟
مبينا
|
Afghanistan
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
من 13 سالمه دو ماه بعد 14 ميشم قدم 150 هست ميخوام قدم به 163 برسه با باسكيت بال كوشش ميكنم و در پهلوى اون با اين عمل كرد ها درست ميشه ممنون
مبينا
|
Afghanistan
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
من 13 سالمه دو ماه بعد 14 ميشم قدم 150 هست ميخوام قدم به 163 برسه با باسكيت بال كوشش ميكنم و در پهلوى اون با اين عمل كرد ها درست ميشه ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
سلام من ۱7 سالمه قیافمم خشکله
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۷۳ وزنم ۶۳ میخوام قدم برسونم ۱۸۰چیکار کنمم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
سلام 15 سال قد 171 اگه بازم بلند میشم میشه کسی بگه تا چند میرم؟
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۰ سانتیمتر میخوام بدونم چه راه های هست که بلند بشم یعنی بیشر از این میتونم بلند بشم ۳ ماه میرم والیبال ولی حدود ۱ ساله تغیری در قدم نمیبینم
هستی
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
سلام 15 سالمه قدم 162 چطوری قدم بلند کنم آیا بلند میشم
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
هستی قد شما کاملا کوتاه هست چون من 15سالمه پسر هستم و قدم157
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
من 14سالمه قدم 185س185سانتیمر مادرم قدش 179پدرم 198میخواستم براه حل به من بگید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
چطوری میشه قد بلند شد؟ اگه سی سال داشته باشیم هم قد بلند میشیم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
سلام من قدم 146 هست وزنم 66 هرکاری میکنم قدم بلند نمیشه چیکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
سلام من قدم 146 هست وزنم 66 هرکاری میکنم قدم بلند نمیشه چیکار کنم
هستی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۳
سلام. من 13 سالمه و قدم 160
من هروز ورزش های کششی رو انجام میدم و کلاس والیبال هم حدود 3 ساله که میرم بابام قدش 182 و مامانم قدش 160
میشه بگید قدم تا 17 سالگی چقد رشد میکنه؟؟؟؟ به 173 میرسه؟؟
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۹۰ میخواستم بدونم میشه به ۲ متر برسم :)))))))
)
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۹۰ میخواستم بدونم میشه به ۲ متر برسم :)))))))
)
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
خیلی عالی هست
بنیامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
مگه میشه قدمون بلند شه ؟؟!!!!!
وستا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
سلام من 14 سالمه قدمم 156هست یکسالی هست قد نکشیدم والیبال میرم چیکار کنم قدم بلند تر بشه
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۶
سلام
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
سلام من ۱۴ سالمه قدم۱.۵۱ هستش امکان داره قد بکشم راهنمایی کنید .لطفا
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
سلام ... دارم میرم تو ۱۸سال قدمم ۱۶۷میخواسم تا ۱۷۰نهایتا بره خواهش میکنم از نطر مالی هم نگرام نباشین فقط کمکم کنین
Priya
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
سلام ▪۱۵سالمه ،قدم۱۶۸ وزنم۵۸
آیاراهی هست که قدم به۱۷۵برسه
؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
نیما
| United States |
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
قرص آرژنین بخورید تو باشگاه به ما میدن من قدم 1.67 بود الان تو 16 سالگی 1.76 هستمِ
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
سلام من 14سالمه قدم 160چیکارکنم 168بشه؟؟
پاسخ ها
sajadshah
| United States |
۰۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
سلام من ۱۹سالمه قدم یکو هفتاده میخواستم بدونم اگه هرکات کششی رو هروزی دو ساعت یا سه ساعت تمرین کنم مثل بارفیکس یا اویزون شدن قدم ـ۲متر میشه یا یکو ۹۰
محمد
|
France
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
سلام میخاستم بگم که یه قرض بونتی برای بلندشدن قد واقعی است؟وقدم بلندمیشه ؟؟الان قدم ۱۷۰است
لطفا جواب بدین ممنون
Yeganeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
سلام من ۱۴سالمه قدم ۱۵۷هستش چه کنم بلند شم لطفا کمکم کنین من خیلی رو این موضوع حساسم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
بسیار خوب
Yeganeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
سلام من ۱۴سالمه قدم ۱۵۷هستش چه کنم بلند شم لطفا کمکم کنین من خیلی رو این موضوع حساسم.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
من 16سال سن دارم و الان قدم 162هست می خواستم بدونم قدم بزرگ تریشه
مرضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۴
سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۰ هست میخوام قدم ۱۶۰ باشه چیکار کنم
دنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
سلام. من ۲۸ سالمه قدم ۱۵۰ بخاطر قد کوتاهم افسردگی گرفتم .اگه راهی هست لطفا راهنمایی کنید .
ی کانالی تو تلگرام بود که میگفتن ۱۰۰ درصد تضمینی که قدتون بلند نیشه تو هر رده سنی که باشید .میگفتن ی پکیج براتون میفرستیم .نمیدونم راسته یا ن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
من 16 سالمه قدم 180 هست چی کار کنم 188 سانتی متر بشه
negar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
اینجوری ک میگن پس دیگه امیدی ب قد بلندیی نیست
zahra.گ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
اخه اونایی که ۱۸۰ تا قد دارید مخصوصا دخترا شوهر گیرتون نیمییاد حالا از ما گفتن بود‌
پاسخ ها
•••
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
دقيقا درسته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
سلام پسرم ۵ سالش قدش ۹۲ چکارکنم بلند قد شه
مریم۸۳
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۵۵ با ورزش های کششی قدم بلند میشه؟؟؟؟؟؟
Mohammadyar
|
Turkey
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
سلام . من 20 ساله هستم قدم 1.70 سانتی است آروزو میکنم قدم 1.80سانتی باشه آیا را های اجود دارد بلند شوم لطفا کمک کنید داکتر معزیز
صبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
بیخیال قد بابا شکرگذار نعمتای دیگت باش رفیق
الینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۲
سلام من ١٥ سالمه و قدم ١٥٧ میخوام والیبال برم ایا قدم بلند تر میشه یعنی هنوز وقت دارم برای قد بلند شدن??
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
سلام .من 15سالمه قدم 165هست و دوساله قدم تغییری نکرده .دخترم !چی کار کنم که حد عقل 170قدم باشه
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
سلام .من 15سالمه قدم 165هست و دوساله قدم تغییری نکرده .دخترم !چی کار کنم که حد عقل 170قدم باشه
Maryam
|
France
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
سلام.
من شنیدم که حرکات کششی برای افزایش قد اگه کسی گودی کمر داشته باشه رو از بین میبره.
میخوام بدونم واقعا همینجوره که میگن؟
کسی بوده که گودی کمر داشته باشه ولی با حرکات کششی منحنیِ کمرش از بین رفته باشه؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین.
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
من 16 سالمه پسرم قدم 166 دارم دیوونه میشم افسرده شدم توروخدا کمکم کنید چکار کنم بالای 190 شم خواهش میکنم کمکم کنید ممنون میشم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
تو دیوانه ای که افسرده شدی |:
بالای ۱۹۰ مثل نردبونه -_-
نگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
بی خیال
شکیبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
سلام منن 14 سالمه قدم 156 چیکارکنم بیشتر بشه؟؟
Sahar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
سلام خواهشا کمکم کنید
۱۳ سال و ۱۰ماهمه قدم۱۵۰ کمکم کنین میخام حد اقل ۱۶۵ بشم مامان۱۵۸ و بابام۱۶۸
دخترم.
نسبت به هم سن و سالام کوتاهم.
wonderful
|
Germany
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
تنها پاسخ به سوالات شما اینه که تو کانال 9000 نفره ورزشی ما جویین بشین تا بتونین بدن خودتونو به بهترین فرم و قد بلند بشین و خاصه به یه اسطوره ورزشی تبدیل بشین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
خیلی عالی هست
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۴
سلام من 15 سالمه قدم 1/46.روزی نیم ساعت ورزش کششی انجام میدم آیا هنوز امیدی هست که قدم بلندتر بشه؟
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۱
سلام من ۱۶ سالمه دخترهستم قد ۱۵۳ قدم خوبه زیاد کوتاه نشون نمیدم ولی وزنم کمه،لبنیات کم میخورم و ورزش نمیکنم و کلا غذام کمه.میشه بگین با انجام ورزش و مصرف چیزایی که گفتین قد میکشم یانه؟؟ برادرم قد بلندی داشت البته.میخوام برم والیبال برام دعا کنین قدبکشم.
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۹
سلام من هفده سالمه و قدم 172 و وزنم 73.ورزکار رزمی هستم و هیکلم نسبت به قد و وزنم رو فرم هست ولی واقعا از کوتاهی نسبی قدم رنج میبرم لطفا اگه راهی هست بگید ممنون.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱/۷۰
می خواستم ببینم قدم به ۱/۸۰ به بالا میرسه یا نه؟
می خوام برم والیبال امکانش هست در دوسال ۱۵ سانت قد بکشم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱/۷۰
می خواستم ببینم قدم به ۱/۸۰ به بالا میرسه یا نه؟
می خوام برم والیبال امکانش هست در دوسال ۱۵ سانت قد بکشم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱/۷۰
می خواستم ببینم قدم به ۱/۸۰ به بالا میرسه یا نه؟
می خوام برم والیبال امکانش هست در دوسال ۱۵ سانت قد بکشم
سنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
سلام من۱۸سالو۹ماهمه قدم۱۵۵خیلی ازدوستام کوتاه ترم لطفایه راه حلی چیزی نشونم بدیدحداقل۵سانت بلندتربشم
سنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
سلام من۱۸سالو۹ماهمه قدم۱۵۵خیلی ازدوستام کوتاه ترم لطفایه راه حلی چیزی نشونم بدیدحداقل۵سانت بلندتربشم
محمد ادریس
|
Afghanistan
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
سلام علیکم قدم 2متر 5سانت وزنم 83کیلو سنم 18
میخواهم 25 سانت اضافه کنم به قدم کدام راهی هست
هلیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
سلام من ١٢ سالمه قدم ١۶٣ چیکار کنم دبپه قدم رشد نکن
سیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
سلام.من.۱۵سالمه.قدمم.۱۷۰است.وازپارسال.تاحالا۱۰'....۱۲سانت.رشدکردم.ایابلندترمیشوم
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
من ۱۶ سالمه و قدم ۱۶۶ هستش چه کاری میتونم انجام بدم که ۱۰ الا ۱۲ سانت بلند تر بشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
سلام من ۱۵ سالمه قدمم ۱۶۵ همه قد بلندن من الان ۳ ساله ک همین قدر موندم و اصلا رشد نکردم
چیکارکنم ک قدم بلند شه خواهش میکنم راهی نشون بدین مامانم و بابام قد بلندن و فامیل پدر و هم فامیل مادر همه ۲ مترن
من کوتاهم بینشون
میخوام قرص ارژنتین مصرف کنم
خوبه
عوارض داره یا نه
قدم بلند میشه یا نه ؟؟؟؟؟
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
سلام
من ۱۶ سالمه‌و قدم ۱۸۱هست بازم میخام بالاتر ببرم با این چیزایی که گفتید ، امکانش هست؟؟؟؟
مرسی
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
سلام
من ۱۶ سالمه‌و قدم ۱۸۱هست بازم میخام بالاتر ببرم با این چیزایی که گفتید ، امکانش هست؟؟؟؟
مرسی
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
سلام.من 16سالمه قدم 160.وزنم65.امکان داره قدم بلندتربشه؟؟؟
مژده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
سلام من همسرم از خودم کوتاه ترداست و رنج میبرم ۳۴ ساله است چطوری میشه برای افزایش قد اقدام کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
سلام برادر من ۷ سالشه و قدش خیلی کوتاههم
۱۱۸سانته و مزاحم ۲۵ کیلویه
سارگل
|
Netherlands
|
۰۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۰
دخترا خیلی توفکراین نباشید که قدتونو به ۲مترو ۱۷۰اینا برسونین
دخترباید کوتاه باشه
اینقدحساس نباشید
پاسخ ها
k.sh
| France |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
کی گفته دختر باید کوتاه باشه من خودم قدم ۱۷۰ هست و میخوام بلند تر شم چون میبینم کوتاهم کوتاه باشیم که کفش پاشنه بلند بپوشیم ؟وقتی می تو نیم بدون آسیب زدن به پامون قد بلند باشیم!؟!؟!!!!
نفس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
سلام من 18سالمه و قدم 158متاهل هستم آیا باورزش قدم افزایش پیدا میکنه؟میخوام حداقل ده سانت بیشتر بشه.
H
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۵۶ . چیکار کنم تا به ۱۷ برسم؟
علیرضا
|
France
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
سلام من ۱۶ سالمه و 175 سانت قد دارم،حدود ی ساله بدنسازی کار میکنمو خیلی هم از هیکلم راضیم،قد بکشم یا نکشم برام مهم نیس،اگه قدت بلند نیس حتما سعی کن ی هیکل خوب بسازی چون اندام خیلی بیشتر از قد تو چشه
Naerges
|
France
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
سلام . من ۱۴ سالمه و قدم از ۱۲ سالگی ۵۵'۱ هست و هرکاری میکنم بلند تر نمیشم چی کار کنم ؟
لطفا کمک کنید
....
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
سلام من ۱۲/۵سالمه وزنم ۳۵و قدم ۱۳۴ میشه کمکم کنید
ایا قدم نسبت به سنم کمه؟
قلبم یکم مشکل داره ایا باعث میشه قدم بلند نشه
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
حرکت هایه کششی به قدکمک میکنه صددرصدانجام بدین ناامیدنباشین بخصوص کسانی که قوزپشت دارن
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
من 15سالمه ، قدمم 155 میترسم دیگه قدم بلند نشه!...
باید چی کار کنم؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
سلام من ۱۳سالمه و قدم ۱۴۷ هست میخواستم ببینم حرکات کششی مثل طناب واقعا موثره تو رو خدا یه راه حل خوب بگید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
سلام من ۱۳سالمه و قدم ۱۴۷ هست میخواستم ببینم حرکات کششی مثل طناب واقعا موثره تو رو خدا یه راه حل خوب بگید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
سلام من83 سالم است و قدم ۱۳۸ است ایا می تونم باز هم افزایش قد داشته باشم بابام ۲و نیم متر است الان 120 سالشه ممنون تشکر می کنم
فاطی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
من 13 سالمه قدم 153 هس چسکار کنم به 165 برسم
S
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
سلام من ۱۴سالمه قدم۱۵۰ میخواستم بدونم بلند تر میشم یا نه مادر:۱۵۸ پدر:۱۶۸
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴
من ۱۴ساله هستم قدم ۱۹۰چجوری بلند ترشکنم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
من هم ۱۷ سالمه وقدم حدود ۱۶۴ ولی نگران نباشید آنهایی که قدشان پایین است میدانم که جلوی دوستانتان خجالت میکشید ۰ به خدا توکل کنید ودلهایتان را با یاد او آرام کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
توروخدا راهی سراغ دارین بگین
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
سلام من ۱۴،سالمه قرص ال ارژنین رو گرفتم و فقط یک سانت رشد کردم اگر قرص دیگری می شناسید معرفی کنید ممنون
کیمیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
واقعا هرروز خداروشکر میکنم که قدم بلنده
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
سلام من 13 سالمه قدم 153است می خواستم بدونم هنوزم قدم بلند میشه یانه
رامین ماکو استان آزربایجان غربی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
قرس افسایش قد بلندی چه اسیبی وچه منفعتی به بدن میرساند
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
سلام من 19سالمه قدم ۱/۶۸ برای استخدامی تو نظام باید دوسانت اضافه کنم تا به حداقل قد ۱/۷۰برسه اگ کسی راهی سراغ داره بگه لطفاااا
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
سلام قدم ۱۹۰ است میشه بگین چه جوری چند سانت دیگه اضافه کنم سنم هم ۱۶ ساله تو سن رشدم
لطفا بگید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
با ورزش کردن
نیما
| United States |
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
Argenin قرص بخور
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
من 17سالمه و قدم165دلم میخواهد بشم 170 راهی هست کمک کنید
Ghazal
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
لطفاکمک کنید ۱۷سالمه قدم ۱۵۰ ووزنم ۵۰ یه راهی برسد
Ghazal
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
لطفاکمک کنید ۱۷سالمه قدم ۱۵۰ ووزنم ۵۰ یه راهی برسد
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر