کد خبر: ۴۲۷۰۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۳۹

مستند "چادر مشکي" به تهیه کنندگی سعید تارازی و کارگردانی و نویسندگی میلاد بهار در 52 دقیقه برای پخش از آنتن شبکه دو سیما آماده شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، سعید تارازی با اعلام این خبر گفت: تصویربرداری  و تدوین این مستند به پایان رسیده و کار برای پخش از شبکه زندگی تحویل گروه مستند شده است.
وی تصریح کرد: این مستند تلویزیونی زندگی و فعالیت های اجتماعی گروهی از بانوان کشور را به تصویر می کشد که چادر مشکی را به عنوان پوشش اصلی خود برگزیده اند.
این تهیه کننده گفت: این فیلم مطلقا رویکرد تبلیغی ندارد ، فقط زندگی روزمره زنانی را به تصویر می کشد که  حجاب چادر را مانعی برای فعالیت های اجتماعی خود نمی دانند. 
وی درباره مراحل ساخت این مستند گفت: طی فراخوانی از بانوان چادری دعوت کردیم تا برای حضور در این  مستند اعلام آمادگی کنند، پس از این فراخوان از 50 بانو علاقمند تست گرفتیم و در نهایت 4 نفر از فعالترین و اجتماعی ترین زنان چادری کشور برای حضور در این مستند انتخاب شدند.
تارازی افزود: این تست ها در بخش هایی از مستند " چادرمشکی " به تصویر کشیده شده است. 
این تهیه کننده افزود: در این مستند به زندگی خصوصی  این زنان وارد شده و فعالیت های روزمره آن هارا به تصویر کشیدیم.
همچنین در ادامه سعید رشتیان ، مجری طرح نیز گفت: این مستند جلوه ای از واقعیت امروز جامعه ایران است، اشتیاق بخشی از جمعیت بزرگ زنان ایرانی که چادر را پوشش مطلوبی برای بانوان می دانند.  
وی گفت: به جرات می توانم ادعا کنم تا به حال کاری به این سادگی و تاثیر گذاری در حوزه حجاب ساخته نشده و تا 70 درصد از ساخت این مستند تک قسمتی احساس رضایت می کنم.
رشتیان افزود: در  " چادر مشکی "  زندگی مژده لواسانی (مجری تلویزیون) ، کریمی ( طراح چادر)، یک خانم راننده تاکسی و یک خانم که به عنوان مدیرروابط عمومی در یکی از بانک های کشور در حال فعالیت است، به تصویر کشیده شده است. 
مجری طرح با اعلام این که همواره به جنبه های نظری حجاب توجه شده است، گفت: این مستند فارغ از بحث های اعتقادی و ارزشی نگاهی جامع و مستقل به چادر مشکی دارد، از سویی اقتصاد این پوشش اسلامی را بررسی کرده و از سوی جنبه های کاربردی آن در زندگی زنان علاقمند را بررسی می کند. 
وی گفت: ما فقط راوی نوع نگاه و زندگی بخشی از زنان ایران هستیم و سعی داریم  با پرداختی متفاوت فلسفه حجاب چادر را را به درستی واکاوی کنیم. 
 در ساخت این فیلم گلستان رحیمیان به عنوان مدیرتولید، مهرزاد پتگر عکاس، شهرزاد همتی نویسنده گفتار متن و طراح سوال، وحید محمود خانی دستیار تهیه، بهزاد دورانی مدیر تصویر برداری، الیکا رضایی صدابردار و ادریس  افراش صداگذار، سعید رشتیان مجری طرح ، تهیه کنندگان سعید رشتیان و سعید تارازی همکاری داشتند./ص


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر