فوری/

پایان دور هفتم مذاکرات ایران و آژانس/ توافق درباره ادامه مذاکرات؛ متن مدالیته نهایی نشد

دور هفتم مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پایان یافت؛ اخبار موجود نشان دهنده آن است که در این مذاکرات متن مدالیته میان ایران و آژانس نهایی نشده است.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران به نقل از ایران هسته ای؛ اخبار دریافتی  حکایت از آن دارد که دور هفتم مذاکرات که روز چهاشنبه 25 بهمن 1391 (13 فوریه 2013) انجام شد، چهارشنبه شب پایان یافته است و در روز پنج شنبه مذاکراتی انجام نخواهد شد.

اخبار موجود نشان دهنده آن است که در این مذاکرات متن مدالیته میان ایران و آژانس نهایی نشده است.

علی اصغر سلطانه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی که سرپرستی تیم مذاکره کننده ایرانی را بر عهده داشته، در مصاحبه ای گفته است که مذاکرات فشرده ای بین ایران و آژانس انجام شده است.

وی گفت: «مذاکرات تخصصی فشرده با تیم 8 نفره آژانس به سرپرستی معاون مدیر کل در امور پادمان پیرامون مدالیته و چارچوبی برای حل و فصل موضوعات مربوط به ادعاها درباره برنامه هسته ای ایران، در روز جاری در تهران برگزار شد».

سلطانیه اضافه کرد: «ضمن رفع برخی اختلافات و توافق بر مواردی از متن مدالیته مقرر شد پیرامون پیشنهادهای جدیدی که در این جلسه ارائه گردید، طرفین بررسی و نظرات خود را در جلسه بعد ارائه نمایند».

در عین حال گزارش ها نشان دهنده این است که هنوز درباره زمان و مکان دور بعدی مذاکرات توافقی حاصل نشده است.

به این ترتیب هیچ دسترسی به پارچین به بازرسان آژانس داده نخواهد شد.

ایران و آژانس از بهمن 1390 به این سو در حال مذاکره برای تدوین یک مدالیته هستند که معین کند موضوع ابعاد احتمالی نظامی در برنامه هسته ای ایران (PMD) چگونه باید حل و فصل شود.

ایران عقیده دارد این موضوع چیزی بیش از ادعاهای جعلی ساخته شده از سوی سرویس های اطلاعاتی غربی نیست.

انتهای پیام/
برچسب ها: مذاکرات ، پایان ، سلطانیه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار