کد خبر: ۴۲۷۸۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۵
تبریز/

کارگاه آموزشي انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ويژه حوزه هاي انتخابيه سراب ، بستان آباد و هريس با حضور فرمانداران ، معاونين ، بخشداران و هيات هاي اجرايي به مدت يک روز در سراب برگزار شد .

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران، اصغري مدير کل امور روستايي استانداري اذربايجانشرقي هدف از برگزاري اين دوره آموزشي را آشنايي دست اندرکاران انتخابات با قوانين وآئين نامه هاي اجرايي انتخابات مجلس اعلام کردو گفت: شرکت کنندگان در اين دوره با نحوه رسيدگي به صلاحيت کانديداها و چگونگي برقراري نظم و امنيت در انتخابات آشنا مي شوند .

وي با بيان اينکه هدف اصلي ، تحقق حضور حداکثري مردم در انتخابات است اظهار داشت : از اين طريق توطئه هاي دشمنان خنثي و نقش بر آب مي شود . 

اصغري با اشاره به اينکه مهلت قانوني و تعيين شده براي تبليغات 8 روز مانده به روز انتخابات است افزود : در اين مدت کانديداها بايد ضمن ارائه سوابق خود ، توانمنديها و کارآمدي خود را اثبات و بيان کنند .

وي خواستار تعامل و همکاري هيات هاي اجرايي با اعضاي هيات نظارت بر انتخابات شد و بر رعايت دقيق قوانين اجرايي  از سوي آنان تاکيد کرد .

در ادامه مسئول کميته آموزش ستاد انتخابات آذربايجانشرقي نيز گفت : هيچ يک از اعضاي هيات اجرايي و ناظران شوراي نگهبان نبايد در حوزه انتخابيه با داوطلبين انتخابات خويشاوندي نسبي و سببي داشته باشند .

مهدوي با تاکيد بر ايجاد نظم کامل در محل شعب اخذ راي افزود : در اين دوره از انتخابات براي تمامي اعضاي شعب کارت شناسايي تهيه مي شود که بايد در معرض ديد مراجعه کنندگان قرار گيرد .

وي بر امانتداري مسئولان اجراي انتخابات تاکيد کرد و گفت : وحدت و همدلي ، ضابطه مندي و پرهيز از باند بازي از راهکارهاي لازم براي برگزاري انتخابات سالم است .

سپس فرماندار سراب تعداد  شعب اخذ راي در اين شهرستان سرا ب 145 شعبه اعلام کرد و گفت : 53 شعبه اخذ راي بصورت سيار و 92 شعبه بصورت ثابت پيش بيني شده است .

بيرامي رعايت قانون در تمامي مراحل انتخابات را خواستار شد و افزود : بيش از 2500 نفر در امر برگزاري انتخابات مشارکت خواهند کرد .

حاضرين در اين دوره ضمن آشنايي با فرآيند 25 گانه مربوط به انتخابات و سامانه اتوماسيون جامع انتخابات در آزمون کتبي و عملي دوره آموزش شرکت کردند./ب

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر