کد خبر: ۴۲۹۴۰۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۷

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي، تذكر تعدادي از نمايندگان مجلس مبني برضرورت عزل بلافاصله خورشيدي از رياست سازمان استاندارد را زمينه‌ساز جلوگيري از انتصابات غير تخصصي در بدنه اجرايي كشور دانست.

محمدرضا باهنر، نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني باشگاه خبرنگاران، با اشاره به تذكر جمعي تعدادي از نمايندگان در اعتراض به نصب مهدي خورشيدي به رياست سازمان استاندارد گفت: انتصاب خورشيدي به رياست سازمان استاندارد در مجلس، زمينه تذکر تعداد زيادي از نمايندگان را به دليل اين انتصاب غيرتخصصي فراهم آورده و زمينه‌ساز جلوگيري از اين قبيل اقدامات در بدنه اجرايي كشور شد.

وي در ادامه افزود: خورشيدي بعنوان مشاور جوان رئيس جمهور قادر است در مناصب ديگري نيز مفيد باشد، اما رياست يک پزشک عمومي جوان و فاقد  تجربه کاري بر رياست موسسه مهمي مانند موسسه استاندارد، اقدامي غيرمعمول و خلاف روند طبيعي است.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه، اقدام رييس قوه مجريه در عزل خورشيدي از رياست موسسه استاندارد و ابقاي رييس پيشين اين سازمان در پاسخ به تذكر نمايندگان مجلس را مثبت و در راستاي تعامل دولت و مجلس ارزيابي كرد.

باهنر همچنين  با اشاره به تاخير يک ماهه دولت در تسليم لايحه بودجه به مجلس گفت: دولت همچنان در تقديم لايحه بودجه به مجلس تعلل ورزيده و در صورتيكه اين تاخير بيش از اين ادامه يابد، بهارستان وادار به تصويب چنددوازدهمي بودجه خواهد شد که اين امر خسارات اقتصادي بسياري را در کشور بوجود مي آورد.

وي افزود: در صورت تصويب چند دوازدهمي بودجه، دستگاه هاي اجرايي بايد برنامه‌هاي خود را در سه ماهه اول سال به صورت روزمره تدوين و عملي كنند./س2

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر