کد خبر: ۴۲۹۴۶۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۳

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: اکنون 230 کاروان دانشجویی به عتبات عالیات اعزام شده اند و بعد از برگزاری امتحانات این اعزام ها ادامه دارد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا فقیهی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: ‌اعزام دانشجویان به عتبات عالیات از 5 بهمن آغاز می شود و تا 30 فروردین ادامه دارد.

وی افزود: اعزام کاروان های دانشجویی به عتبات عالیات از مهر آغاز شد و تاکنون 230 کاروان دانشجویی به عتبات عالیات اعزام شده اند.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی اظهار کرد: سهمیه بندی استان ها براساس میزان درخواست از ستاد عمره دانشجویی استان است و دانشجویان هر استان در هتل و کاروان های مختلف اسکان داده می شود.

وی از اختصاص پکیج برای برنامه ریزی درست خبر داد و بیان کرد:‌ با توافق و همکاری هایی که با سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری انجام شد،‌مقرر شد برای اعزام عتبات هم یک پکیج مانند عمره دانشجویی در نظر بگیریم.

وی هدف از ایجاد پکیج را اعزام در زمان تنظیم شده دانست و خاطر نشان کرد: زمان اولین پکیج برای عتبات، آخر هم تا سوم دی بود که در اين مرحله دانشجویان در هتل ردیف الف کربلا و ردیف ب نجف اسکان داده شدند.

فقیهی افزود: پکیج سوم اعزام که از 5 بهمن تا 30 فروردین زمانبندی شده است و به استان های یزد، کرمان، مشهد، تهران، هرمزگان و زاهدان کاروان هوایی تدارک دیده ایم.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی مطابق با گروه های اعزام هستند، اظهار داشت: گروه های عمره شامل زوج های جوان، استادان، دانشجویان پسر و گروه های عتبات عالیات شامل دختران، پسران، زوج های جوان و استادان و کارمندان است.

فقیهی با اشاره به اینکه از جمله، اقدامات فرهنگی ستاد،‌در اختیار قراردادن نرم افزار و کتاب ها و مجله ها به کاروان ها است افزود: نرم افزار فرهنگی، راهیان آسمان با هدف معرفی بخش ها و اماکن مذهبی نجف و کربلا در اختیار کاروان ها قرا می گیرد و همچنین توزیع کتاب ها و مجلات فرهنگی گوناگون و برگزاری مسابقه کتاب خوانی از دیگر اقدامات فرهنگی ستاد است.

وی بازدید از اماکن تاریخی را از دیگر اقدامات ستاد دانست و عنوان کرد:‌ خانه امام خمینی، کتابخانه علامه امینی و کتابخانه آیت الله حکیم فرار رشیدمجری از اصحاب خاص امیرالمومنین، زیربن علی بن الحسین از قیام کنندگان برای امام حسین(ع) شهر تاریخی 4 هزار ساله بابل، کاخ صدام از جمله مکان هایی هستند که برای بازدید دانشجویان در نظر گرفته ایم.

فقیهی هزینه سفر به عتبات عالیات را 520 هزار تومان اعلام کرد و گفت:‌ قصد داریم در مرحله بعد هتل هایی با درجه کیفیت پایین تر از قبل اجاره کنیم تا قیمت اعزام به 420 هزار تومان کاهش یابد.

وی از برگزاری نشست های مختلف در کربلا خبر داد و افزود: برای رسیدگی به مشکلات، یک نماینده در نجف قرار داده شده است و همچنین نشست های فرهنگی گوناگون با استادان و صاحبنظران کشور عراق برگزار کردیم.

فقیهی خاطر نشان کرد: در نیمه اول امسال بیشترین اعزام به عتبات عالیات از استان آذربایجان شرقی و قم را داشتیم./ز
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر