کد خبر: ۴۳۲۰۱۲۳
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۸

سفارت سوريه در مسكو شايعات مطرح شده از سوي چند وبلاگ و شبكه اجتماعي در فضاي مجازي كه مدعي شده بودند "بشار اسد" رييس جمهوري سوريه درگذشته است را تكذيب كرد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از صداي روسيه، سخنگوي سفارت سوريه در مسكو اظهار داشته كه اين اخبار كذب محض است. پيشتر يك رسانه ناشناس روسي اين شايعه را مطرح كرده بود.

پس از انتشار اين شايعه كاربران فضاي مجازي به سرعت واكنش نشان دادند.

همچنين برخي رسانه هاي عربي و رسانه هاي صهيونيستي نيز روز شنبه اين شايعه را منعكس كرده بودند و مدعي شده بودند كه وي به ضرب گلوله يكي از محافظانش بشدت مجروح شده و در بيمارستان "الشامي" در دمشق بستري شده است.

يك رسانه عربي نيز مدعي شده بود كه اسد با شليك گلوله يكي از مخافظانش بشدت مجروح شده است. نكته جالب توجه آنست كه رسانه هاي صهيونيستي با توجه به شايعات اين رسانه هاي درجه دوم عربي به سرعت شادي خود را نشان دادند و در اقدامي غير حرفه اي با تيتر "اسد ترور شد" اين شايعه را منتشر كردند. پس از مشخص شدن مذبوحانه بودن اين شايعه گروه موسوم به "ارتش آزاد سوريه" كه متشكل از تروريست هاي سوري نيز اين شايعه را تكذيب كرد.

يكي از منابع نزديك به دولت سوريه نيز با تكذيب اين شايعه اظهار داشته "اين مسئله كاملا بي اساس است. براي نخستين بار يك سايت صهيونيستي اين شايعه را منتشر كرد و به سرعت در ساير رسانه ها و شبكه هاي خبري منعكس شد."

آخرين اخبار جهان را اينجا بخوانيد.  

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر