کد خبر: ۴۴۳۲۵۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۵

سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) اعلام کرد: نصب صحیح کولرهای گازی نقش مهمی در کاهش مصرف برق و هزینه آن دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، با توجه به فرا رسيدن فصل گرما و گسترش استفاده از انواع وسايل سرمايشي در كشور، سازمان بهره وري انرژي ايران راهكارهاي را براي كاهش هزينه هاي برق مصرفي و افزايش بازده وسايل سرمايشي را ارائه كرده است.

بر اساس اين گزارش؛ نخستین مورد در استفاده از کولرهای گازی (اسپیلیت)، توجه به ظرفیت کولر متناسب با مساحت فضای محیط است. همچنین میزان ارتفاع محل نصب پنل داخلی کولر باید بین دو متر تا دو متر و 20 سانتیمتر از سطح زمین باشد.

اين گزارش مي افزايد؛ موقعیت قرار گرفتن کندانسور بیرون نسبت به پنل داخلی مورد دیگری است که بهتر است کندانسور بیرونی از پنل داخلی پایین تر باشد.

بنابراین گزارش؛ رعایت مواردی همچون نصب کولر گازی در مسیر جریان هوا و محل سایه (نصب سایه بان)، تنظیم ترموستات بر روی 24 تا 26 درجه، عایق کاری لوله های مبرد و استفاده از مواد ضدزنگ در کولر گازی های اسپیلیت، موجب طولانی شدن عمر دستگاه و شبکه کندانسور و تبادل سریع گرما و سرما می شود و در کاهش مصرف برق و افزایش بازده نهایی این گونه کولرها تاثیر متقابل دارد.

همچنين هنگام نصب کولرهای گازی و اسپیلیت ها باید مراقب بود تا گرد و غبار و ذرات ریز وارد لوله های مبرد نشود زیرا این ذرات ممکن است لوله مویین کولر را مسدود کرده و به کمپرسور صدمه بزند و در نتیجه موجب کوتاه شدن عمر دستگاه شود.

شايان ذكر است؛ انتخاب محل مناسب و نصب درست اجزای اسپیلیت ها ضمن کاهش مصرف برق، موجب افزایش طول عمر مفید آنها می شود.

گفتني است مشتركين براي كسب آخرين روش هاي كاهش مصرف انرژي مي توانند با تلفن گوياي 02142805 تماس حاصل نمايند.

انتهاي پيام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر