کد خبر: ۴۴۴۱۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۰
۰۸ تير ۱۳۹۲ - ۰۷:۳۰
کد خبر : ۴۴۴۱۱۳۵

تكنولوژي WIFI به سرعت در حال پيشرفت است و نقش كليدي در زندگي ما ايفا مي‌كند. این تکنولوژی به كاربر امكان استفاده از دستگاه‌هاي متفاوت، بدون نياز به سيم يا كابل، درحال حركت را مي‌دهد.

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، با توجه به این موضوع کالاهای مجهز به این تکنولوژی یا ابزارهای بهره‌برداری و استفاده از این تکنولوژی روز به روز مخاطبان بیشتری مي‌یابند. یکی از این کالاها مودم است.

کالایی که امکان اتصال چندین دستگاه (لپ‌تاپ، موبایل، تبلت و....) را به اینترنت فراهم می‌کند و این روزها طرفداران زیادی دارد و بالطبع رقابت سنگینی هم در بازار برای کسب سهم فروش بیشتر بین شرکت‌های تولید و عرضه‌کننده مودم‌هاي وایرلس وجود دارد. چنین رقابت سنگینی و افزایش شدید تنوع مدل‌های این دستگاه تا حدودی انتخاب را برای خریداران سخت کرده است.

به همین دلیل در این بخش ما ضمن معرفی انواع مودم گوناگون مودم‌هاي وایرلس، نکاتی را که برای انتخاب یک مودم مناسب باید مد نظر قرار گیرد ذکر کرده‌ایم.

پس اگر قصد خرید مودم وایرلس را دارید، این مطلب را بخوانید:
 
مودم وای فای چیست؟  
برای دسترسی به اینترنت، سه راه مطمئن و شناخته‌شده وجود دارد. راه اول، دسترسی شماره‌گیری (Dial-up) است که این روش با استفاده از یک مودم آنالوگ و یک خط تلفن قابل پیاده‌سازی است و حداکثر می‌تواند دارای پهنای باند ۵۶ kbps باشد. راه دوم دسترسی باند پهن (Broadband) است که این روش مبتنی بر کابل و دارای پهنای باند گسترده برای کاربران است و می‌توان ازDSL و خطوط T۱ و E۱ به عنوان نمونه‌های این نوع دستیابی نام برد.

راه سوم هم دسترسی بی‌سیم است، (Wireless) این روش در حال حاضر تنها به‌صورت Wi-Fi و Bluetooth وجود دارد و با استفاده از امواج الکترومغناطیس کار می‌کند و می‌تواند اتصالات را در محدوده یک خانه، رستوران یا کتابخانه از تجهیزات سیمی و کابلی بی‌نیاز کند.

هر کدام از روش‌های یاد شده در کنار مزایای مشهودی که دارند دارای نقایصی هم هستند، مثلا در روش‌های دسته‌بندی شده در دسترسی باند پهن هزینه بالای دسترسی و همچنین عدم امکان حرکت برای کاربر نقص به شمار می‌آید. همچنین در روش بی‌سیم WiFi که در آن دسترسی نسبتا سریع (در مقایسه با Dialup) به همراه امکان حرکت متصل شونده فراهم شده‌است، برد کوتاه امواج و نیز سرعت پايین (در مقایسه با باند پهن) خوشایند نیست.

در هر صورت مودم‌های Wireless و WIFI این سال‌ها مخاطبان بسیاری یافته و بهترین نوع مودم به حساب مي‌آیند. این مودم‌ها برای هر نوع کاربری به حساب مي‌آید و در حال حاضر بیشترین سهم فروش را در بازار دارد، به عبارتی هم کاربران خانگی و هم کاربران تجاری و... مي‌توانند از مودم WIFI بهترین و ساده‌ترین کاربری را داشته باشند.

در توصیف این مودم باید بگوییم همان‌طور که از اسم این نوع مودم پیدا است، با مودم وای فای چندین دستگاه (مانند لپ‌تاپ، موبایل، تبلت) مي‌توانند به صورت بی‌سیم و همزمان به اینترنت متصل شوند، البته تعداد دستگاه‌ها به میزان سرعت و پهنای باند اینترنت بستگی دارد.
 
اغلب مودم‌هاي wifi دارای ۴ پورت LAN هستند. در واقع ۴ تا سیستم PC یا لپ‌تاپ به صورت مستقیم مي‌توانند به مودم وصل شوند، البته مودم‌هاي وایرلس تک پورت هم در بازار وجود دارند که نسبت به مدل‌هاي ۴ پورت ارزان‌تر هم هستند. این را هم در نظر داشته باشید که برخی از مودم‌هاي وایرلس دارای ۲ یا ۳ آنتن هستند که برد بیشتری دارند؛ این نوع مودم‌ها (دو یا سه آنتنه) کمی گران‌تر هستند، اما برای محیط‌هاي بزرگ‌تر مثل شرکت‌ها یا خانه‌هاي بزرگ بسیار مناسب‌تر هستند.

انواع مودم ADSL
مودم‌هاي ADSL انواع مختلفی دارند که به دلیل کاربری‌هاي مختلف تولید و به بازار عرضه شده‌اند،
به طور کلی مودم‌هاي ADSL در دو نوع  
Ethernet modem و مودم بی‌سیم( Wireless)  یا مودم وای فای WiFi به بازار عرضه شده‌اند. مودم ethernet modem تک پورت، دارای یک پورت USB و یک پورت LAN است. مودم‌هاي سیمی یا همان مودم Ethernet تک پورت مي‌توانند فقط به یک کامپیوتر (یا لپ‌تاپ) وصل شوند و فقط به یک سیستم سرویس دهند.

در کل این نوع مودم‌ها برای مکانی که می‌خواهید فقط یک سیستم استفاده کنید و قرار هم نیست که سیستم دومی به اینترنت متصل شود مناسب است. مودم‌هاي تک پورت سیمی ارزان‌ترین مدل مودم ADSL هستند، اما از آنجایی که امروزه در هر خانه‌اي حداقل یک تلفن هوشمند یا تبلت پیدا می‌شود استفاده از مودم وای فای به صرفه‌تر است.

مودم WiFi نیز امکان استفاده از چندین دستگاه را فراهم مي‌آورد. این مودم‌ها خود به انواع گوناگونی تقسیم مي‌شوند که در این بخش ما به معرفی آنها مي‌پردازیم:

انواع مودم وایرلس (Wireless) یا مودم وای فای (WiFi)
همه مودم‌هاي وایرلس (و روتر‌ها) در محدوده فرکانسی 4/2 گیگا هرتز کار مي‌کنند. مودم‌هاي وایرلس به لحاظ برد (یا محدوده پوشش)، سرعت انتقال اطلاعات و همینطور کیفیت ارسال سیگنال با هم فرق دارند و از این رو به سه دسته کلی تقسیم شده‌اند:

1- مودم سری A و B
مودم‌هاي وایرلس سری A و B قدیمی‌ترین نوع مدم‌هاي وایرلس هستند که پوشش داخلی این مودم‌ها بسیار ضعیف‌تر از مودم‌هاي وایرلس سری G و سری N است و محدوده پوشش داخلی این مودم‌ها حدود ۵۰ فوت معادل با 24/15 متر و پوشش خارجی مودم‌هاي سری A و B حدود ۷۵ فوت معادل 86/22 متر است.

2- مودم سری G
حرف G  در مودم‌هاي وایرلس مخفف کلمه Good است. مودم‌هاي وایرلس سری G در حال حاضر در بسیاری از موارد قابل استفاده هستند و مي‌توانند گزینه بسیار مناسبی برای استفاده خانگی باشند. پوشش داخلی مودم‌هاي وایرلس سری G حدود ۱۵۰ فوت معادل 72/45 متر و پوشش خارجی مودم‌هاي وایرلس سری G حدود 44/91 متر است که تقریبا بیش از ۲ برابر محدوده‌اي است که مودم‌هاي سری A و B  مي‌توانند پوشش بدهند! مودم‌هاي وایرلس  سری G مي‌توانند اطلاعات را با حداکثر سرعت ۱۲۸ مگابیت در ثانیه انتقال بدهند. مودم‌هاي وایرلس سری G نسبت به مودم‌هاي سری A و B گران‌تر اما نسبت به مودم‌هاي وایرلس سری N ارزان‌تر هستند.

3- مودم سری N
حرف N در مودم‌هاي وایرلس مخفف Newest generation به معنی «جدیدترین نسل» است. این مودم‌ها بهترین گزینه برای استفاده کاربران خانگی و کاربران تجاری و  شرکت‌ها و محیط‌هاي بزرگتر هستند. پوشش داخلی مودم‌هاي وایرلس سری N حدود ۲۵۰ فوت معادل با ۷۶/۲ متر و پوشش خارجی ۶۰۰ فوت معادل با ۱۸۲/۸۸ متر است که در قیاس با مودم‌هاي وایرلس سری A و B و حتی مودم‌هاي سری G محدوده بسیار بزرگ‌تری است! 

نکات قابل توجه
اگرچه این روزها با توجه به افزایش سطح اطلاعات و دانش خریداران و کاربران کالاهای حوزه آي تی، اکثر خریداران با چشم باز و اطلاعات کافی برای خرید اقدام می‌کنند، اما گاه پیش می‌آید که بنا به دلایلی چون تنوع بالای برند و مدل یا مسائل دیگر، خریدار هنگام خرید کالا دچار سردرگمی شود.

با توجه به این موضوع، ما در این بخش اشاره‌اي به برخی از نکاتی داشته‌ايم که هنگام خرید مودم باید مد نظر قرار گیرد که می‌خوانید:

1- نوع کاربری خود را مشخص کنید:
 این یک اصل کلی هنگام انتخاب و خرید هر نوع کالایی است. پس باید توجه داشته باشید که قبل از خرید یک مودم وایرلس نوع کاربری خود و فضایی را که قرار است تحت پوشش قرار گیرد مشخص کنید. به عنوان مثال برای کاربری که قصد دارد تنها با یک لپ‌تاپ در یک خانه کوچک به اینترنت متصل شود خرید یک مودم وایرلس چهار بانده با برد بالا چندان منطقی و مقرون به‌صرفه نیست. همانطور خرید یک مودم تک کابله با برد پایین برای کاربری که قصد دارد چندین کالای ارتباطی نظیر لپ‌تاپ، تبلت، گوشی موبایل و... را در یک فضای بزرگ به اینترنت متصل کند مناسب نیست.

2- تعداد پورت‌های مودم را تحت بررسی دقیق قرار دهید:
در حال حاضر اکثر مودم‌ها از پورت‌های LAN یا USB برای برقراری شبکه داخلی خود استفاده می‌کنند. مودم‌های معمولی معمولا مودم یک پورت دارند که برای کاربر خانگی کاملا قانع‌کننده است. مودم‌های چند پورت هم بیشتر به درد شرکت‌ها می‌خورند. LAN سرعت انتقال بالاتری نسبت به اتصال بی‌سیم دارد، پس در صورتی که از نظر فاصله مشکلی ندارید، بهتر است کامپیوتر خود را با کابل LAN به شبکه متصل کنید. قیمت مودم چند پورت تقریبا دو برابر مودم‌های تک پورت است. بیشترین تعداد پورت‌های لن در مودم‌های حال حاضر چهار پورت است.

3- استانداردهای مودم را مد نظر قرار دهید:
در استاندارد a شبکه 802.11، بیشترین پهنای باند 54 مگابیت در فاصله 35 متری است. در استاندارد b شعاع قابل استفاده به 38 متر می‌رسد، اما نهایت نرخ انتقال اطلاعات به 11 مگابیت کاهش پیدا می‌کند. در مقابل در استاندارد g پهنای باند به 54 مگابیت می‌رسد، اما شعاع قابل استفاده بیش از 38 متر نیست. در استاندارد n نیز، هم شعاع فاصل و هم پهنای باند افزایش پیدا می‌کند.

در این استاندارد نرخ انتقال اطلاعات به 248 مگابیت و شعاع قابل استفاده به 70 متر افزایش می‌یابد. با توجه به این اطلاعات بستگی به حجم شبکه، دو استاندارد g و n برای استفاده در شبکه‌های بی‌سیم مناسب هستند و مودم‌های با این استاندارد برای استفاده در شبکه توصیه می‌شوند. اگر این اعداد برایتان پیچیده و گیج‌کننده به نظر می‌رسد، راه‌حل ساده‌تر آن است که به فروشنده بگویید یک مودم خوب برای استفاده در منزل می‌خواهید! بقیه کارها به صورت اتوماتیک
انجام می‌شود. 

4- مودمی خریداری کنید که مجهز به نویزگیر باشد:
معمولا مودم‌های ADSL مشکلی برای تلفن‌ها ایجاد نمی‌کنند. در مقابل تلفن‌ها با نویزی که روی خط می‌فرستند موجب از بین رفتن اینترنت ADSL می‌شوند. چیزهای دیگری مثل خطوط برق قوی یا نمایشگرهای شماره تلفن هم می‌توانند عامل دردسر باشند. برای پرهیز از این مشکلات معمولا توصیه می‌شود مودم را در مسیر اولین خروجی کابل تلفن قرار دهید یا روی هر دستگاه تلفن از یک نویزگیر Splitter استفاده کنید.

5- مودم را از شرکت معتبر و با گارانتی معتبر خریداری کنید:
اگرچه در حال حاضر اکثر شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت به مشتریان خود مودم نیز ارائه مي‌کنند، اما اگر قصد داشتید خودتان مودم را از بازار خریداری کنید حتما مودمی بخرید که دارای گارانتی باشد. همچنین از خرید این کالا از شرکت‌های بی‌نام و نشان خودداری کنید، زیرا کمی ارزان‌تر خریدن به دردسرهای بعد از آن نمی‌ارزد!

انتهاي پيام/
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۰۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
از کجا بخرم
عالیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
از کجا مودم باید بخرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
میخوام یه وایفای ارزون خوب بخرم کودمشون خوبه
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
متشکرم .عالی بود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
من به تازگى از ايرانسل مودم Lte خريدارى كردم اولا روز اول تعريفشو ميكردن وميگفتن بهترين ما هستيم بعد كارشناسان خودشان گفتند اگر خريد كنيد يك بسته ٣٠٠ گيگ هديه ميديم كه هر ١٠٠گيگ بايد توى يك ماه استفاده كنيد بعد اين كه خريدم اولا قطعى دستگاه زياد و هنگ زياد ميكنه دوما بعد ١٥ روز ١٠٠ گيگ بسته انقضا شد بعد با پشتيبانى تماس ميگيرى ميگن نه ١٥ روزه بوده . متاسفانه توى روز روشن دارن كلاه سر كردم ميزارن و هيچ كس هم پاسخگو نيست . پول كردم رو ميگيره اول بعد هر جورى بخوان طرف رو بازى ميدن .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
برای روستا های وب مودم خوبیه دارم استفاده میکنم برا دانلود عالیه حجمش زود تموم نمیکنه..
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
برای روستا های وب مودم خوبیه دارم استفاده میکنم برا دانلود عالیه حجمش زود تموم نمیکنه..
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
برای روستا های وب مودم خوبیه دارم استفاده میکنم برا دانلود عالیه حجمش زود تموم نمیکنه..
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
سلام میخوام یه دستگاه وای فابخرم کدوم نوعش خوبه قیمت مناسب ومیخوام حدود ۵۰متردورترهم کارکنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
مطلب خوبی بود
omid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
سلام
ممنونم از راهنمایی خیلی خوبتون
میخواستم یه مودم سیمکارتی خوب بگیرم واسه خونه آخه تلفن ثابت نداریم ،میشه لطفا راهنمایی کنید که چی بگیرم ،میخوام قیمتشم مناسب باشه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۰
خوب بود. در موردوای فای سیارش بیشتر تو ضیح بدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۱
میخوام مودم همراه بخرم باسرعت 1مگ چه مودمی بخرم که همه جا انتن بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
سلام میخام یه وای فای بگیرم شاتل بهتره یا مبین نت?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
عالی بود ولی چند تا مودم خوب روهم معرفی کنید و آیا مودم های تندا خوب هستند
ناشناس
|
Spain
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۶
عااااالی بود نمیدونستم وایرلس همچین سرعتی داره..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
عاااااااااااااااالی بود ولی کاش خودتون چند برند معتبر هم معرفی می کردین با قیمت ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۹
عاااااااااااااااالی بود ولی کاش خودتون چند برند معتبر هم معرفی می کردین با قیمت ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۲۶
ممنون, عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
اسم برند های معتبر رو لطفا بفرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
سلام میشه روشی برای سرعت اینترنت معرفی کنید که نیاز به خط تلفن منزل نباشه ،آخه ما خط تلفن نداریم اصلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۳
بخدا خیلی بد بود اصلا من که بازیگر هستم همه چیزه اینترنت رو میشناسم چیزی تا حالا به این بدی ندیدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
خیلی خوب بود ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
خیلی عالی بودن مرسی.
مجید ابریشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
بسیار جامع ومفید موفق باشید.
محمد مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
ممنون از اطلاعات بدردم خورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
واقعا ب دردم خورد
.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
عالییییییییییییی بود ممنون از سایت خوبتون
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
خیلی خوب بود ولی یه کم گیج کننده بود.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
عالییییییییییییی بود ممنون از سایت خوبتون
اردلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
مر30ممنون!
امیر
|
United States
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
خیلی بد بود اه اه اه
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۳
خیلی سایت خوب و مفیدی.....ممنون
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۰
سلام. تشکر از مطالب خوبتون. فقط اگر لطف کنید و بفرمائید که مثلاً مدل g یا A , B رو از کجای مودم متوجه بشیم ممنونم میشم . یا مثلاً از کجا به استاندارد مودم دسترسی پیدا کنیم . تشکر مجدد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۷
با سلام
مطالبتون خیلی عالی هستند.
مسلم
|
Germany
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۶
عالی بود خیلی ممنون
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۶
سلام،خوب بود
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۵
سلام,ممنون استفاده کردیم . با تشکر
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۵
لطفا قیمت هم بگذارید
امیدفتحی
|
United States
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۴
خیلی اطلاعات خوبی بود .ممنون از زحماتتون
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۷
عالی بود
مجتبى
|
United States
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
عالى بود,مرسى
جلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۱
با سلام اگه امکان داره برندهای معتبر رو معرفی کنید ممنون از سایت خوبتون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۰
سلام خسته نباشین چجوری میشه از مودم بدون وای فای برای موبایل استفاده کنیم ؟؟؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۸
عالی بود. ممنون از اطلاعاتتون
مهدی 2
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۱
دمت گرم...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۹
عالی بوووووووووود فقط قیمت بزارید لطفا.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۵
با اهداء سلام: عالی بود ممنون از راهنماییهای شما.
پدرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۴
ممنون از راهنمایی خوبتون
سمیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
خیلی ممنون
سهراب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۵
خیلی خوب بود ممنون
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۵
سلام.عالی بود ممنون.اگر امکانش هست در مورد ضررهای امواج wifi مطلب بزارید.با تشکر
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۴
یاشاسین شکرا
وانیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۲
میشه از قیمتاشونم بگین؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۱
خیلی خوب بود تشکر میکنم من که رازی بودم خدا خیرد بده انشاالله .
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۱
خوب بود
شاهین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
واقعا سایت خیلی خوبی دارید واقعا از شما متشکرم.
امیر علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
خیلی عالی بود
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۴
اطلاعات کامل وجامعی بود استفاده بردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۸
من دارم
عاشق ترك
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۹
سلام.مطلب جالبي بود.لطفا اگه كسي از مودم واي فاي همراه اطلاعاتي داره به من بگه.لطفا.
دیوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۷
سایت خیلی خوبی هستش
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۸
با سلام خسته نباشید لطفا درمورد قیمت ها بگوید
حسین مردانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
عاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی بود دمت گرم
kadar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
ممنون از اطلاعاتی که در اختیار مردم گذاشته اید استفاده زیادی کردیم ..........خدا قوت.........
پیمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
ممنون
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۷
مطالب مفیدی بود بسیار تشکر
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۵
سلام
مطالب خیلی خوب بود. اطلاعات خوبی به یه غیر حرفه ای میده.
ممنون
محمدصادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
خیلی مفید بود ممنون
لطفا نحوه خرید وفعالسازی وای فای را نیز بگویید
باتشکر
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
خوبه مرسی.لطفا بفرمایین درصورت استفاده ازوایرلس ایا هزینه ای جدا به خط همراه اول دایم اضافه میشه؟ میدونم سوالم غیرمعموله اما واس من قبضم زیادشد
جبریل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۹
دست شما مرسی ولی من پول ندارم
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۸
ممنون از اطلاعات کاملتون عالی بود
حمید
|
Germany
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۸
سلام ببخشید من یه مودم وای فای دارم که بار اول با وای فای گوشی وصل شدم رمز خواست اما الان هروقت وصل میشم رمز نمیخواد!!به نظر شما مشکل نداره. کسی دیگه ای میتونه بدون رمز به مودم وصل شه!
لطفا راهنمایی کنید و نحوه رمزگذاری برای مودم را توضیح دهید. ممنون
پاسخ ها
سید بهنام طباطبایی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
سلام. نه برادر. هیچ مشکلی نیست. در اکثر قریب به اتفاق دستگاه ها فقط بار اول رمز میخواد و فرد دیگری بدون رمز نمیتونه از اینترنت شما استفاده کنه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۷
واقعا عالی بود!
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۱
اطلاعات خوبی بود
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۳/۳۱
خوب بود لطفا قیمت مودم راهم متذکر شوید
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۳/۲۲
با سلام ممنونم از مطالب کاملتون فقط اینکه لطفا برند های معتبر رو برای رهایی از سردرگمی قرار بدید ممنون.
ملیحه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
خیلیییییییییییییی عالی
واقعا ممنون
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
باسلام ... من مودم جیبی رایتل دارم اما بی سیم نیست بصورت usb وصله ... میخواستم بدونم میتونم مودم وای فای رو وصل کنم و از نت توی گوشی استفاده کنم؟
ممنون میشم جواب بدید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۵
بابک
اللهم عجل لولیکل الفرج
عالی بود سایت بسیار خوبی دارید
بهترین مارک و مدل مودم را معرفی کنید
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۳
عالی بود
Mishika
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۰
مرسی واقعا عالی و کامل بود تا حالا هیچ وقت جواب به این کاملی نگرفته بودم ممنون
tvihn
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۴
Hi very good
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
خیلی خوب بود
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
خیلی عالی بود و توضیحاتتون باعث شد تا در خرید مودم اطلاعات کافی را داشته باشیم تا درخرید مودم سرمون کلاه نذارن.
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
ممنون. خیلی استفاده کردم
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۱
سلام. خوب بود ممنون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
با عرض سلام و خسته نباشید.خیلی خیلی ممنون.مفید،مختصر و عالی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۶
با عرض سلام و خسته نباشید.خیلی خیلی ممنون.مفید،مختصر و عالی
محسن
|
Germany
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۹
ممنون اطلاعات کاملی بود
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۹
ممنون اطلاعات کاملی بود
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۸
ممنون اطلاعات کاملی بود
میلاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲
عالی بود ممنونم کمی بیشتر توضیح دهید
salehi
|
Ireland
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۰
عالی بود
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۰۷
بد نبود
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۷
در مود مودم اینترنت کمی توضیح دهید ممنون
سرباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۰
با سلام.مطالب عالی بود.
جزاکم الله خیرا
behrooz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۴
سایتی به این کاملی ودقیقی ندیدم.مر30
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر