کد خبر: ۴۴۹۰۶۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۰
دانشنامه سياسي/

"سيد ابوالحسن فيروزآبادي" عضو هيئت مديره شرکت ملي نفتکش ايران از گزينه‌هاي احتمالي پست وزارت ارتباطات دولت يازدهم است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، "سید ابوالحسن فیروز آبادی" متولد 1340 در نجف اشرف می‌باشد.  پدر وی مرحوم آیت‌الله فیروزآبادی از روحانیون حوزه علمیه قم بوده است.
 
وي  داراي مدرک کارشناسی و کارشناسي ارشد در رشته مهندسي برق با گرايش مخابرات از دانشگاه علم و صنعت بوده و اکنون در مرحله دفاع از تز دکتری مدیریت استراتژیک خود در دانشگاه عالی دفاع ملی است.

طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور به مدت 25 سال، طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات از جمله خدمات قابل توجه فيروزآبادي است.

فیروزآبادی در سال‌های 1359 تا 1361 به فعالیت مطبوعاتی و روزنامه نگاری اشتغال داشته و مقالاتی در حوزه روابط بین‌الملل انتشار داده است.
 
وی دروس حوزه شامل ادبیات عرب، اصول فقه، فقه تا سطح و نیز دروس فلسفه را نزد اساتید به‌نام حوزه آموزش دیده است و به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط کامل دارد.

همچنین تدریس دروس تخصصی مخابرات و مدیریت، تالیف مقالات متعدد تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهنمایی و مشاوره تعدادی پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در کارنامه فیروزآبادی وجود دارد.
 
 فیروزآبادی در طول دوران خدمت خود عهده‌دار مشاغل و سمت‌هایی بوده است که می‌توان به مدیرعاملی و نایب رئیسی هلدینگ مدیریت صنایع نوین تامین، ریاست هیات مدیره شرکت تامین تلکام (مجری پروژه اپراتور موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل)، ریاست هیات مدیره چندین شرکت بزرگ در زمینه صنایع الکترونیک و مخابرات، طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور، طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات و عضویت در هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد.

گفتني است در سايت‌ها و خبرگزاري‌هاي معتبر از سيد ابوالحسن فيروزآبادي به عنوان گزينه احتمالي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات كابينه يازدهم ياد مي‌شود، خبري كه هنوز از هيچ يك از منابع رسمي تأييد نشده است.


انتهاي پيام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر