کد خبر: ۴۴۹۴۵۵۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۲:۰۱
۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۲:۰۱
کد خبر : ۴۴۹۴۵۵۳
گزارش/

شهید عباس بابایی، بزرگ‌مردی که در مکتب شهادت پرورش یافت و مجاهدی که زهد و تقوایش بسان دریایی خروشان بود در پانزدهم مرداد سال 1366 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گزارش خبرنگار دفاعی - امنیتی باشگاه خبرنگاران، سرلشکر شهید "عباس بابایی" مرد وارسته‌ای که با وجودی سراسر عشق و از خودگذشتگی و کرامت، رزمنده‌ای دلاور در میدان جنگ با استکبار جهانی بود و مبارزی سترگ با نفس امارهٔ خویش به حساب می‌آمد. از آن زمان که خود را شناخت کوشید تا جز در جهت خشنودی حق تعالی گام برندارد. به راستی او گمنام، اما آشنای همه بود. از آن روستاییِ ساده دل، تا آن خلبان دلیر و بی باک جنگنده‌های تیزپرواز ...؛ آری همه او را می‌شناسند.


زندگی‌نامه

شهید بابایی در سال ۱۳۲۹، در شهرستان قزوین دیده به جهان گشود. دورهٔ ابتدایی و متوسطه را در همان شهر به تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۴۸، به دانشکده خلبانی نیروی هوایی راه یافت و پس از گذراندن دوره آموزش مقدماتی برای تکمیل دوره به آمریکا اعزام شد.

شهید بابایی در سال ۱۳۴۹، برای گذراندن دوره خلبانی به آمریکا رفت. طبق مقررات دانشکده می‌بایست به مدت ۲ ماه با یکی از دانشجویان آمریکایی هم اتاق می‌شد. آمریکایی‌ها، در ظاهر، هدف از این برنامه را پیشرفت دانشجویان در روند فراگیری زبان انگلیسی عنوان می‌کردند، اما واقعیت چیز دیگری بود. چون عباس در همان شرایط تمام واجبات دینی خود را انجام می‌داد، از بی بند و باری موجود در جامعه آمریکا بیزار بود.هم اتاقی او در گزارشی که از ویژگی‌ها و روحیات عباس نوشته، یادآور می‌شود که بابایی فردی منزوی و در برخوردها، نسبت به آداب و هنجارهای اجتماعی بی تفاوت است. از رفتار او بر می‌آید که نسبت به فرهنگ غرب دارای موضع منفی می‌باشد و شدیداً به فرهنگ سنتی ایران پای‌بند است.

همچنین اشاره کرده که او به گوشه‌ای می‌رود و با خودش حرف می‌زند، که منظور او نماز و دعا خواندن شهید بابایی بوده است.

ماجرای احترام ژنرال آمریکایی به عباس بابایی

شهید بابایی در بخشی از خاطرات خود در مورد تحصیلات خلبانی‌اش گفته بود: «دوره خلبانی ما در آمریکا تمام شده بود، اما به خاطر گزارشاتی که در پرونده خدمتم درج شده بود، تکلیفم روشن نبود و به من گواهینامه نمی‌دادند، تا این که روزی به دفتر مسئول دانشکده، که یک ژنرال آمریکایی بود، احضار شدم. به اتاقش رفتم و احترام گذاشتم. او از من خواست که بنشینم. پرونده من در جلو او، روی میز بود، ژنرال آخرین فردی بود که می‌بایستی نسبت به قبول و یا رد شدنم اظهار نظر می‌کرد. او پرسش‌هایی کرد که من پاسخش را دادم. از سؤال های ژنرال بر می‌آمد که نظر خوشی نسبت به من ندارد. این ملاقات ارتباط مستقیمی با آبرو و حیثیت من داشت، زیرا احساس می‌کردم که رنج دو سال دوری از خانواده و شوق برنامه‌هایی که برای زندگی آینده‌ام در دل داشتم، همه در یک لحظه در حال محو و نابودی است و باید دست خالی و بدون دریافت گواهینامه خلبانی به ایران برگردم. در همین فکر بودم که در اتاق به صدا در آمد و شخصی اجازه خواست تا داخل شود. او ضمن احترام، از ژنرال خواست تا برای کار مهمی به خارج از اتاق برود با رفتن ژنرال، من لحظاتی را در اتاق تنها ماندم.


به ساعتم نگاه کردم، وقت نماز ظهر بود. با خود گفتم، کاش در اینجا نبودم و می‌توانستم نماز را اول وقت بخوانم. انتظارم برای آمدن ژنرال طولانی شد. گفتم که هیچ کار مهمی بالاتر از نماز نیست، همین جا نماز را می‌خوانم. ان‌شاءالله تا نمازم تمام شود، او نخواهد آمد. به گوشه‌ای از اتاق رفتم و روزنامه‌ای را که همراه داشتم به زمین انداختم و مشغول نماز شدم. در حال خواندن نماز بودم که متوجه شدم ژنرال وارد اتاق شده است. با خود گفتم چه کنم؟ نماز را ادامه بدهم یا بشکنم؟ بالاخره گفتم، نمازم را ادامه می‌دهم، هر چه خدا بخواهد همان خواهد شد. سرانجام نماز را تمام کردم و در حالی که بر روی صندلی می‌نشستم از ژنرال معذرت‌خواهی کردم.

ژنرال پس از چند لحظه سکوت نگاه معناداری به من کرد و گفت: چه می‌کردی؟ گفتم: عبادت می‌کردم. گفت: بیشتر توضیح بده. گفتم: در دین ما دستور بر این است که در ساعت‌های معین از شبانه روز باید با خداوند به نیایش بپردازیم و در این ساعات زمان آن فرا رسیده بود، من هم از نبودن شما در اتاق استفاده کردم و این واجب دینی را انجام دادم. ژنرال با توضیحات من سری تکان داد و گفت: همه این مطالبی که در پرونده تو آمده مثل این که راجع به همین کارهاست. این طور نیست؟ پاسخ دادم: آری همین‌طور است. او لبخندی زد. از نوع نگاهش پیدا بود که از صداقت و پای‌بندی من به سنت و فرهنگ و رنگ نباختنم در برابر تجدد جامعه آمریکا خوشش آمده است. با چهره‌ای بشاش خود نویس را از جیبش بیرون آورد و پرونده‌ام را امضا کرد.

سپس با حالتی احترام‌آمیز از جا برخاست و دستش را به سوی من دراز کرد و گفت: به شما تبریک می‌گویم. شما قبول شدید. برای شما آرزوی موفقیت دارم. من هم متقابلاً از او تشکر کردم. احترام گذاشتم و از اتاق خارج شدم. آن روز به اولین محل خلوتی که رسیدم به پاس این نعمت بزرگی که خداوند به من عطا کرده بود، دو رکعت نماز شکر خواندم».

پیشرفته‌ترین هواپیماهای جنگنده در رکاب شهید بابایی

با ورود هواپیماهای پیشرفته اف – 14 به نیروی هوایی، شهید بابایی که جزء خلبان‌های تیزهوش و ماهر در پرواز با هواپیمای شکاری اف – 5 بود، به همراه تعداد دیگری از همکاران برای پرواز با هواپیمای اف–14 انتخاب و به پایگاه هوایی اصفهان منتقل شد. با اوج گیری مبارزات علیه نظام ستم‌شاهی، بابایی به عنوان یکی از پرسنل انقلابی نیروی هوایی، در جمع دیگر افراد متعهد ارتش به میدان مبارزه وارد شد.

حضور پررنگ شهید در ارتش پس از پیروزی انقلاب اسلامی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، وی گذشته از انجام وظایف روزمره، به عنوان سرپرست انجمن اسلامی پایگاه، به پاسداری از دستاوردهای پرشکوه انقلاب اسلامی پرداخت. شهید بابایی با دارا بودن تعهد، ایمان، تخصص و مدیریت اسلامی چنان درخشید که شایستگی فرماندهی وی محرز و در تاریخ ۱۳۶۰.۵.۷، فرماندهی پایگاه هشتم هوایی بر عهدهٔ او گذاشته شد. به هنگام فرماندهی پایگاه با استفاده از امکانات موجود آن، به عمران و آبادانی روستاهای مستضعف‌نشین حومه پایگاه و شهر اصفهان پرداخت و با تأمین آب آشامیدنی و بهداشتی، برق و احداث حمام و دیگر ملزومات بهداشتی و آموزشی در این روستا، گذشته از تقویت خط سازندگی انقلاب اسلامی، در روند هر چه مردمی کردن ارتش و پیوند هر چه بیشتر ارتش با مردم خدمات شایان توجهی را انجام داد.

بابایی، با کفایت، لیاقت و تعهد بی پایانی که در زمان تصدی فرماندهی پایگاه اصفهان از خود نشان داد، در تاریخ ۱۳۶۲.۹.۹ با ارتقاء به درجه سرهنگی به سمت معاون عملیات نیروی هوایی منصوب و به تهران منتقل شد. او با روحیه شهادت‌طلبی به همراه شجاعت و ایثاری که در طول سال‌ها، در جبهه های نور و شرف به نمایش گذاشت، صفحات نوین و زرینی به تاریخ دفاع مقدس و نیروهای هوایی ارتش نگاشت و با بیش از سه هزار ساعت پرواز با انواع هواپیماهای جنگنده، قسمت اعظم وقت خویش را در پرواز های عملیاتی و یا قرارگاه‌ها و جبهه‌های جنگ در غرب و جنوب کشور سپری کرد و به همین ترتیب چهره آشنای «بسیجیان» و یار وفادار فرماندهان قرارگاه های عملیاتی بود و تنها از سال ۱۳۶۴ تا هنگام شهادت، بیش از ۶۰ مأموریت جنگی را با موفقیت کامل به انجام رسانید.

شهید بابایی برای پیشرفت سریع عملیات‌ها و حسن انجام امور، تنها به نظارت اکتفا نمی‌کرد، بلکه شخصاً پیشگام می‌شد و در جمیع مأموریت‌های جنگی طراحی شده، برای آگاهی از مشکلات و خطرات احتمالی، اولین خلبان بود که شرکت می‌کرد. سرلشکر بابایی به علت لیاقت و رشادت‌هایی که در دفاع از نظام، سرکوبی و دفع تجاوزات دشمنان از خود بروز داد، در تاریخ ۱۳۶۶.۲.۸ به درجه سرتیپی مفتخر شد.

شهادت عباس بابایی با گلوله ضد هوایی

سرلشکر بابایی، معاون عمليات نیروی هوایی ارتش جمهوري اسلامي ايران به هنگام بازگشت از یک مأموریت برون‌مرزی، هدف گلوله ضد هوایی قرار گرفت و به شهادت رسید.

عباس بابایی، صبح روز پانزدهم مرداد ماه روز عید قربان همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی سرهنگ نادری به منظور شناسایی منطقه و تعیین راه کار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای آموزشی اف–۵ از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد.

سرلشکر بابایی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در آسمان خطوط مرزی، هدف گلوله‌های تیربار ضد هوایی قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد و در کابین خلبانی به شهادت رسید.

عید قربان، اسماعیل نیروی هوایی در مسلخ عشق

«صدای عباس فضای کابین را پر کرد. او این مصراع از تعزیه مسلم را زمزمه می‌کرد:

مسلم سلامت می‌کند، یا حسین.

و ناگهان صدای انفجار مهیبی همه چیز را دگرگون کرد. او در یک لحظه احساس کرد که به دور کعبه در حال طواف است. با صدای نرم و آرامی گفت:

اللهم لبّیک، لبّیک لا شریک لک لبّیک ...

و آخرین حرف ناتمام ماند».

اعلام اصابت گلوله به هواپیمای بابایی

یکی از راویان مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ درباره این واقعه نوشته است: «به دنبال اصابت گلوله به هواپیمای تیمسار بابایی و اختلالی که در ارتباط هواپیما و پایگاه تبریز به وجود آمد، پایگاه مزبور به رابط هوایی سپاه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای خودی در منطقه مرزی سقوط کرد برای کمک به یافتن خلبان و لاشه آن هر چه سریع‌تر اقدام نمایید.».

مدت کوتاهی از اعلام این موضوع نگذشته بود که فرد مذکور مجدداً تماس گرفت و در حالی که گریه امانش نمی‌داد، گفت: هواپیمای مورد نظر توسط خلبان به زمین نشست، ولی یکی از سرنشینان آن به علت اصابت تیر در داخل کابین به شهادت رسیده است.

اشک در جلسه ستاد عملیات سپاه

راوی در مورد بازتاب شهادت سرلشکر بابايي در جمع سپاهیان نوشته است: «برخي از فرماندهان سپاه در جلسه‌اي مشغول بررسي عمليات بودند كه تلفني خبر شهادت تيمسار بابايي به اطلاع برادر رحيم رسيد. با شنیدن این خبر، جلسه تعطیل شد و اشک در چشمان حاضرین به خصوص آنان که آشنایی بیشتری با شهید بابایی داشتند، حلقه زد.


«نقل شده که وی چند روز قبل از شهادت در پاسخ پافشاری‌های بیش از حد دوستانش جهت عزیمت به مراسم حج گفته بود: «تا عید قربان خودم را به شما می‌رسانم».

امیر سرلشکر شهید عباس بابایی در هنگام شهادت 37 سال داشت، او اسوه‌ای بود که از کودکی تا واپسین لحظات عمر گران‌قدرش همواره با فداکاری و ایثار زندگی کرد و سرانجام نیز در روز عید قربان، به آرزوی بزرگ خود که مقام شهادت بود نائل گردید و نام پرآوازه‌اش در تاریخ پرافتخار ایران جاودانه شد.


سخنان فرماندهی معظم کل قوا در مورد شهید بابایی

«این شهید عزیزمان، انسانی مؤمن و متقی و سربازی عاشق و فداکار بود و در طول این چند سالی که من ایشان را می‌شناختم، همیشه بر همین خصوصیات ثابت و پابرجا بود.».

«او هیچ گاه به مصالح خود فکر نمی‌کرد و تنها مصالح سازمان و انقلاب و اسلام را مدّ نظر داشت. او فرمانده ای بود که با زیردستان بسیار فروتن و صمیمی بود؛ امّا در مقابل اعمال بد و زشت، خیلی بی تاب و سختگیر بود.».

«این شهید عزیز، یک انقلابی حقیقی و صادق بود؛ و من به حال او حسرت می‌خورم و احساس می‌کنم که در این میدان عظیم و پر حماسه از او عقب مانده‌ام.».
عقيل توحيديان
انتهای پیام/

سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سوالات کرونا-پایین خبر دسکتاپ
بانک مسکن
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۵۸
در انتظار بررسی: ۰
نوربردی مولانی دوجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۸
بنده سرباز نیروهوایی ،باعث افتخاردوران خدمت این حقیر تحت فرماندهی ان شهید والا مقام بود ودرتشجیع جناره ان شهید شرکت کردم در دوران فرماندهی جز صفات خوب ،رشادت وازخودگذشتگی ندیدیم ،وباعث غرور بچه های نیرو هوای میشد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
بسیار جالب بود یادوخاطره خلبان شهیدسرلشکربابایی گرامیباد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
مرد باغیرت به این میگن روحت شاد یادت گرامی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
روحش شاد و یادش گرامی باد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
خیلی داستان قشنگی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
همزمان با پخش مجموعه شوق پرواز در حال مطالعه احوالات این شهید بزرگوار بودم، بقدری تکان دهنده و راهگشاست که میتوان به چنین عزیزانی توسل جست! و افسوس میخورم که چرا پیش ازین در جهت تلاش برای رسیدن به عشق حقیقی متوسل به این گوهر گران بها نشده بودم!
حمید
|
United States
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
با سلام به امیر سربلند وتکرار نشدنی شهید بابایی اسطوره مقاومت شجاعت ومتانت افتخار همیشه جاودان ایران عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
درودوسلام برروح پاک عباس وهمه شهدا
قباد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
درود خدا بر تو ای شهید بزرگوار
ایرانی اصیل
|
United Kingdom
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۴
سلام برتو ای بابایی سلام بر ایران سلام بر ارتش بی ادعا که مردان بزرگی همچو بابایی ،صیاد ،دوران ،ستاری و....تقدیم این خاک پاک کرد .عاشقتیم ارتش
امیدچراغی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
سلام،کسانی هستند که درطول تاریخ یکبارتکرارمیشوند،روحت شاد،یادت گرامی
فرشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
عباس جان افتخار زیارت قبر پاکت نصیبم شد جمعه 12/7/98 امام زاده شلوغ بود روم نشد سینه خیز به سمت مزارت بیام به وجودت باید بالید
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
عباس عزیز تا عمر داریم مدیون روح بزرگت میمانیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
با درود به روح به روح ملکوتی شهید بابایی عباس جان هیچ جمله یا کلمه ای که بتونه توصیفی کوچکی از دلاوریهای بزرگ شما رو یاد آوری کنه پیدا نکردم همین که اسمت عباس است افتخار ایران و ایرانی هستی دوستت دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
واقعأ عباس بود هست خواهدبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
شهيد بابايي عزيز دوستت دارم و مي خواهم برايم دعا كني و عاشق همه ي شهدايي هستم كه به خاطر دفاع از وطن و ارزشهاي ديني از از خودشون و همسر و فرزنداشون گذشتند
روحت شاد يادت گرامي شهيد عباس بابايي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
شهيد بابايي عزيز دوستت دارم و مي خواهم برايم دعا كني و عاشق همه ي شهدايي هستم كه به خاطر دفاع از وطن و ارزشهاي ديني از از خودشون و همسر و فرزنداشون گذشتند
روحت شاد يادت گرامي شهيد عباس بابايي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
عاشق این چنین خلبانهای وسردارهای هستم که عاشق خاک وطنشان بودند و تا پای جانشان پیش رفتن کاش من جای آنها بودم
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روحت شادشهیدبابایی عزیز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
با آرزوی علو درجات برای شهید بابایی عزیز و سایر شهدا امیدوارم که برامون دعا کنن و شفیع ما باشن خیلی خیلی مرد بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
برای‌شادی‌روح‌بلند‌شهدای‌ایران‌زمین‌صلوات
جهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
دوسه تاسکانس توکل فیلمایی تاالان دیدم اشکمودراوردیکیش لحظه شهادت شهیدبابایی توفیلم شوق پروازبودقلب آدم به دردمیاد
من‌زمان شهادت شهیدبابایی کودک بودم مطمعنم‌اون لحظه کنارکانون گرم خانوادم بودم‌اون امنیت وگرمابخاطرخودگذشتگی چنین انسانهایی بزرگی بودجان خودشوبخاطرماوکشورفداکردن شهیدبابایی راحت میتونست بره بازن وبچه اش بهترین زندگی روداشته باشه موندبخاطرماپایی اعتقاداتش ایستادحتازیارت خانه خداروهم نرفت موندوبه درجه شهادت رسید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
شهید بابایی به هنگام بازگشت، در منطقه عملیاتی سردشت در ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ مورد هدف شلیک توپ قرارگرفت و شهید شد
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۲
روح شهید عباس بابایی شاد
همتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
روحش شاد یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
درود بر روان پاک شهید بابایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام و عرض ارادت به تمامی شهدای جنگ و انقلاب و مدافع حرم و...واقعا که زبون قاصر از بیان مطلالبی که درخور شهدای عزیزمون باشه فقط میتونم بگم ان شاالله شفاعتتون شامل من روسیاه و ...بشه الهی آمین
برای شادی روح تمام شهدا صلوات: اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۰
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام و عرض ارادت به تمامی شهدای جنگ و انقلاب و مدافع حرم و...واقعا که زبون قاصر از بیان مطلالبی که درخور شهدای عزیزمون باشه فقط میتونم بگم ان شاالله شفاعتتون شامل من روسیاه و ...بشه الهی آمین
برای شادی روح تمام شهدا صلوات: اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
درود بر تمام شهدای دفاع مقدس .درود بر شهید سرافراز شهید عباس بابایی .روحت شاد ویادت گرامی باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
درود بر روان پاک عباس بابایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۶
من شما وراه شمارا پلی برای عبور از سختی ها انتخاب کردم از کودکی شما را دوست داشتم ودارم ومی خواهم خلبانی مثل شما باشم انشالله یادتان همیشه در دل تپنده مر
دم شریف ایران وجودخوا هد داشت. روحتان شاد یادتان جاودان ای سردار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
سلام
منم میخوام یه روزی خلبان شم
روحت شاد عباس یادت جاویدان
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
دوستت ذارم
اسماعیل ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
با سلام.من که فیلم شوق پرواز فیلم زندگینامه شهید عباس بابایی را دیدم بسیار متاثر شدم وعاشق این شخصیت عجیب و بزرگوار شدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۲
درود بر مردانی که بی ادعا در آسمان خدا شهید شدن
امین (meid)
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۳
ایران اسلامی پر بوده از شیرانی که از نعره اونها شغالان به زیر سنگ پناه میبردند مثل شهید سرلشکر حسن باقری که ژنرال عراقی بعد از دستگیری توسط سپاه با وجود اینکه خون از او میرفت فشارش بالا میرفت که دکتر از او پرسید از چیزی میترسید؟گفت از صدای ژنرال شما صدای او صدای جنگ و شکسته ماست وقتی میشنویم اعتماد به نفسمان میشکند و سرلشکر عباس بابایی ایشان اسوه ی ایثار بودند و نشانه ای از یک انسان متمدن و متدین درود خدا بر سرداران شهید کاوه.چمران.زین الدین.باکری.المهدی.و...سرداران گمنام و شهیدان اسلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
خدا نگهدارشان باشه
راهب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
شهادت
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
عاشقانه مرید رفتار مومنانه وکردار شجاعانه ودور از هر گونه تکلف دنیایی تو هستم ای شهید وارسته. روح بلندت شاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
اگر میشه در مورد خلبان تک خال جلیل زندی هم بزارید که به عنوان موفق ترین خلبان شکاری f14 شناخته شده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
درود بر شما و امثال شما که در راه وطن جان خود را فدا کردید
درود بیکران
روحتان شاد
پاداشتان با خداوند یکتا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۷
دوستش داريم تا قيامت ،به خدا امشب برايش اشك ريختم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۰
عاشقتم خلبان سرلشکر شهید عباس بابایی، امیدوارم شهادت نصیب ما هم بشود
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۱
شهیدان زنده هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
واقعا زیبا. بقول رهبر عزیزم؛این شهید «بابایی»یک انقلابی حقیقی وصادق که همه آنهایی که اوراشناخته اند حسرت می خورند.روحت شاد یاور بسیجیان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
روحش شاد و یادش
گرامی
عاشقتم عقاب تیز پرواز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۳
از 16 سالگی تا الاان برای من الگو بودن و هستن...
همه جا افتخار میکنم که تو پایگاه اصفهان پدرم هم رکاب عباس عزیز بوده..
همیشه افتخار کردم به فرزند ارتشی بودنم...ارتشی که عباس بابایی ،لشکری،شیرودی،صیاد شیرازی ،ستاری وهزاران شهید دیگه تقدیم این خاکو مردم این خاک کرده....
ان شاءالله شفاعت مارو هم بکنن ...
و ما هم بتونیم حداقل کمترین قدمی در راه اهداف الهی این شهدا برداریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
دو نفر در دنیا منو از خود بیخود میکنن،یکی شمایی عباس آقای بابایی،یکی دیگر هم جهان پهلوان تختی،روح هر دوی شما قرین رحمت،ایران مانند شما به خودش نخواهد دید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
دو نفر در دنیا منو از خود بیخود میکنن،یکی شمایی عباس آقای بابایی،یکی دیگر هم جهان پهلوان تختی،روح هر دوی شما قرین رحمت،ایران مانند شما به خودش نخواهد دید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۱۴
آرزو میکنم فرزندم مثل این شهید والا مخلص باشد به وجود این فرد عزیز افتخار میکنم،اشک درون چشمانم حلقه زده وفقط میگویم دوستت دارم ای شهید!.........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
درود خدا بر روح پاک تمامی شهدای جنگ تحمیلی بالاخص شهید بابایی وشهید دوران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳
عالی
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۱
بسیار عالی بود.از زحماتتون ممنون. ایشون یکی از اسطوره های ما بودند روحشون شاد
خلبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۳
دورود بر روح پاکت.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۸
برای شادی روح پر فتوح عباس بابایی صلوات
کاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۷
عباس جان متشکریم
سيد محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
با كذشت ٢٨ سال از شهادت او همجنان ياد و خاطراتش زنده است وهمجون مشعل فروزان راه حق جويان هستي روحهتان شاد
اسنایپر قزوین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۵
و سوگند به روزی که،سلحشورانی گمنام ز دیار قزوین به پا خیزند...!!!
علی قندی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
عباس جان سلام و رحمت به روح بزرگوارت.
امیدوارم مانیز بتوانیم مانند تو در راه دفاع از میهن عزیزمان ایران همیشه سرافراز جان ناقابلمان را فدا کنیم .
من نوجوانی 18 ساله هستم که زندگیم با اهداف تو عجیم شده است .

روحت قرین رحمت الهی ویادت همیشه در دلمان استوار است.
Alireza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۷
فقط بهشت میتونه جبران این خوبیا کنه .
انشالله همگی ما بتونیم راه شهدا رو ادامه بدیم
امین
روح اله قرهنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
به نام رب شهدا
درود بر شهدا
درود برتیز پروازان جنگ تحمیلی
بابایی ودوران
حسین طالبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۵
با سلام.شهید بابائی نمونه اسوه ایثار و مقاومت بود.یاد و نامش همیشه در دل مردم جای خواهد داشت.روحش شاد و نامش گرامی باد.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
بیایید ها به زندگی خود نگاه کنبم و...
روحت شاد روحت شاد
جمشید بشرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
درود بر روح پرفتوح شهدا معظم انقلاب بالاخذ شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی
احمد عباسي
|
Hong Kong
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
سلام سلامي به بلنداي اسمان به طربت پاك شهيدان والامقام همچون سرلشگر شهيد باباي ايكاش من هم دران دوران بودم ودر ركاب همچون سرداران شهيد باباي فكوري ستاري خدمت ميكردم افسوس
يحيي زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷
عباس جان سلام شفاعت ماهم يادتان نرود .شهدا شرمندئ ايم
فریده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۱
شهادت گوارای وجودتان. ما را نیز نزد خدا شفاعت کنید.
زهرا
|
United Arab Emirates
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
ایران اسلامی از داشتن این جوانمردان غیور به خود می بالد
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۲
عباس بابایی شیرمردی بود که نامش تا ابد در ایران پایدار خواهد ماند روحش شاد
ایلیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۱
عباس جان ای شیر مرد دلاور جایت همیشه در نظام جمهوری اسلامی ایران خالیست.روحت شاد ویادت گرامی
کوروش
|
United States
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
عاشق شهید بابایی هستم .آخر رشادت و شجاعت و شهامت و ایستادگی وبردباری بود
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۸
اسم شهيد بابايي وبابايي هاوقتي برزبان جاري مي شود بركت ورحمت به زندگيمان ميرسد.زندگينامه وفيلم شهدا رابيشتركنيد قطعامؤثر در زندگي امروزمان است.همين قدربه اين فكر مي افتيم كه كجاي اين دنياي فاني هستيم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۷
با سلام بارها فیلمها و خاطرات مربوط به شهید بابایی را خوانده ام و همیشه چشمانم اشکبار شده خداوند ایشان وهمه مردان با خلاص را با محمد و ال محمد محشور گرداند
حمیدرضا
|
-
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
این خاصیت دلاورمردان این مرزوبوم
جاودانه اند وبرای همیشه در نزد پروردگارشان روزی خواهند خورد


عباس جان
مهر پاکبازی ات تا ابد در قلب وجانمان خواهد ماند
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
سلام
سلامی به بلندای آسمان به روح شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی و تمامی شهدای این مرزو بوم
عاشقتونم
احسان اخوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
روحت شاد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
سلام بر تمامی بیدار دلان.مردان خدا همیشه زنده اند. درود خدا بر تمامی شهیدان وطن.درود خدا بر این شهید.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
مرد واقعا بزرگي بود,افتخار کشور ماست
روحش شاد يادش گرامي
علي فرهاد ملاشاهي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۴
سلام عليكم : شهيد عباس بابائي اسوه استقامت ، شهامت ، مردانگي و عمل بود . مردي از تبار عشق و دانش . مردي از تبار ايمان و از خود گذشتگي . خوشا به سعادتش .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
روحت شاد قهرمان ملی
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
درود بر تمام شهدای دفاع مقدس .درود بر شهید سرافراز شهید عباس بابایی .روحت شاد ویادت گرامی باد
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
روحش شاد و یادش گرامی باد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
با سلام
من شبی که دارم این پیمام را میدهم.قسمت اخر سریال شهید بابایی است
واقعا گریه ام گرفته است
واقعا فرشته بودند بر روی زمین
علی مرشدی تنکابنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
الگوی مناسب و کامل برای زندگی من خواهی بود.
روحت شاد
یاد ارزشمندت گرامی باد
امیر عبدالحسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
عباس عزیز
همیشه زنده و در قلب و ذهنمان خواهید ماند
روحت شاد
احسان
|
United States
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
جاودان باد یاد آنهایی که برای عزت و سربلندی کشورشان از همه چیز خود گذشتند و صادقانه و خالصانه جان خود را فدای آب و خاکشان کردند
حمید ضا ازاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
امشب که این جمله را مینویسم ساعاتی دیگر سحرگاه عید غدیر است,پروردگارا به حق امام علی ع وبه احترام شهید بابایی مرا به ارزوی قلبی شهادت در راه خودت برسان,خدا میداند که چه قدر دوست دارم در دوران شهیدانی چون شهید بابایی زندگی میکردم,
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
منم میخوام یه روزی خلبان شم
روحت شاد عباس یادت جاویدان
مجید گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۷
انسان در دنیا هر چه که هست باید برای خدا باشد.
که شهید بابایی عزیز اسوه ی کامل این جمله می باشد.
روحش شاد و راهش پر رهرو
حامد علوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
شهید بابایی اسوه تقوی و معرفت به خدا ومیهن بودند به ایشان افتخار میکنم و از خدا میخواهم توفیق دهد تا ادامه دهنده راهشان باشیم . ومن الله توفیق
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۲
روحت شاد و یادت همیشه جاودان ای قهرمان دفاع مقدس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۸
شهدا شرمنده ایم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
دمش گرم
شخص بزرگی بود
برای شادی روحش صلوات
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۵
عشق من عباس بابایی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۱
من عاشق شهید بابایی هستم وبهش افتخار میکنم روحش شادویادش گرامی
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
عباس بابایی همیشه الگوی من بوده وهست و خواهد بود روحش شاد
سید محمد پویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۶
مردم ایران هیچ گاه زحمات شما را فراموش نخواهند کرد.
خودت رفتی،اما نامت همواره جاودان است
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
روحش شاد اللهم صلی علی محمد وآل محمد
توحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
وقتی فلم شوق پرواز را دیدم و زندگی نامه ایشان رو خوندم واقعا عاشقشون شدم
فردی با ایمان و تقوا که از خودش میگذشت تا به ملت خدمت کند
واقها یک الـــــــــگوی مناسب برایمان است
فردی که هرگز نمیمیرد و تا ابد در دلهایمان زندس
هر چه قدر بیشتر در موردشان میخونم بیشتر مجذوبشون میشم و اشک در چشمانم جاری میشه

شهید بزرگوار بی اندازه ازت متشکرم که با فدای جانت از ما از وطن از ناموس وطن بی هیچ واهمه دفاع کردی خداوند تو را در بالاترین مقام بهشت با پیامبران و امامان مشهور سازد

انان که در راه خدا کشته شدند مرده نپندارید بلکه انان زنده از و نزد پروردگارشان روزی میخورند
رضا
|
United States
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۷
من افسر اتشنشانی هستم با دیدن فیلم شهید بابایی نگرشم به زندگی وشغلم تغییر کرد.
روحش شاد.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر