کد خبر: ۴۵۱۶۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۷
کرمانشاه /

در این روزهای گرم و طاقت فرسای تابستان، علاقه مندان به سفر و گردشگری ترجیح می دهند به نقاطی بروند که خنک بوده و برایشان تنوعی ایجاد کند، که ما آبشار پریشان را به شما پیشنهاد می دهیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران کرمانشاه

 هوای آبشار پریشان که سرمایش در زمستان استخوان را می سوزاند در این روزهای داغ تابستان گرچه هنوز سوز سرما دارد، ولی فرحبخش روح و جان و تنوعی برای گردشگران است.

آبشار پریشان واقع در روستای هدف گردشگری چرمله، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان سنقر و کلیایی از توابع استان کرمانشاه محسوب می‌شود.

روستاي چرمله علیا از توابع بخش مرکزي شهرستان سنقر در استان کرمانشاه در فاصله 23 کیلومتري شمال شرقی شهر سنقر قرار دارد که دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری از جمله آبشار پریشان است.

این منطقه که آبشار پریشان در آن قرار دارد، دارای اقلیمی کوهستانی، سرد و خشک است و آب و هواي آن در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان بسیار سرد است.

هوای خنک و چه بسا سرد اطراف این آبشار که در دیگر فصول سال غالبا به صورت تمام یخ زده است، می تواند نشاط آور روح و جان گردشگران تابستانی باشد. گردشگران تابستانی اگر می خواهند به آبشار پریشان بروند، لباس گرم یادشان نرود!

آبشار پریشان و منظره های اطراف آن در دل کوه پریشان مامن و ماوایی امن و ایمن دارندو شاید یکی از اصلی ترین دلایلی که این منطقه تا این حد بکر و دست نخورده باقی مانده این باشد که راه دسترسی به آن از روستای چرمله تا محل آبشار دور و مقداری ناهموار است.

آبشار پریشان یکی از زیباترین و دیدنی ترین آبشارهاي استان کرمانشاه است که از ارتفاعات کوه پریشان سرچشمه می‌گیرد. اگرچه راه دسترسی به این آبشار کمی دشوار است اما لذت رسیدن به آبشار، سختی راه را بر گردشگران آسان خواهد کرد.

کرمانشاه به واقع دارای طبیعت و اقلیمی چهار فصل است.

 این گفته تنها یک شعار نیست که شما در هر فصل سال که به کرمانشاه بیایید، همزمان شاهد چهارفصل یک سال در نقاط مختلف استان خواهید بود، یعنی اگر در زمستان به کرمانشاه بیایید، آب و هوای کرمانشاه و شهرستانهای منطقه اوراماناتش، سرد، آب و هوای قصرشیرین و سرپل ذهاب، گرم، آب و هوای گیلانغرب و دالاهو معتدل بهاری و آب و هوای هرسین و صحنه اش پاییزی به نظر می رسد.

 وجود 14 روستای هدف گردشگری در استان و در کنار آن 50 منطقه نمونه گردشگری بر غنای تاریخی باستانی دیار سنگ و آب دوچندان افزده است./ع


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر