کد خبر: ۴۵۶۰۴۱۴
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۰

کربویی از شایع ترین بیماری هایی است که در افراد مسن پدیدار می شود چرا که می توان با اقدامات ساده ای این مشکل را برطرف کنند.

پدرام برقعی متخصص گوش و حلق و بینی در گفتگو با خبرنگار  علمي باشگاه خبرنگاران گفت: دربرخی از افراد از دست دادن حس بویایی به نام علمی آنوسمی پدیدار می شود که فرد به کربویی دچار و از شایعترین بیماری است که در افراد مسن ظاهر می شود.

وی افزود:با مسدود شدن بینی، هوا به قسمت فوقانی این عضو که پیاز بویایی در آن واقع است ،نمی رسد که در نهایت منجر به کربویی می شود.

وی اظهار داشت: همان طور که گفته شد یکی از عوامل از دست دادن حس بویایی بالارفتن سن است که نیمی از جمعیت به کربویی مبتلا هستند.

وی تصریح کرد:پارکینسون شایعترین بیماری است که سیستم عصبی افراد را درگیر می کند که از عوامل به وجود آورنده آنوسمی است. برقعی گفت: کسانی که در حس بویایی خود دچار ضعف شده اند بهتر است به پزشک سریعاً مراجعه کنند زیرا با تشخیص به موقع پزشک، می توان مجدداً حس بویایی را تقویت کرد.

وی در خصوص استفاده و تأثیر دارو بر روی ترمیم عصب بویایی گفت: در بیمارانی که به علت ویروسی دچار عفونت تنفسی شده باشند درمان دارویی استفاده می شود و در برخی از مواقع جراحی برای از بین بردن انحراف و پلیپ بینی نیز کاربرد بسیار موثری دارد./ع2

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر