کد خبر: ۴۵۶۱۳۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۶

انتخابات پارلمانی منطقه کردستان عراق برای مشخص کردن ترکیب کابینه این منطقه آغاز شد.

 به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از  شبکه اسکای نیوز عربی، انتخابات پارلمانی منطقه‌ای کردستان عراق صبح امروز (شنبه) آغاز شد و قرار است ببیش از 19 حزب و نهاد سیاسی مختلف در این انتخابات شرکت کنند تا با فرستادن 111 نماینده به پارلمان، ترکیب وزرای کابینه این منطقه را نیز مشخص کنند.
در این انتخابات تقریبا تمام گروه‌های سیاسی منطقه کردستان عراق شرکت دارند اما سه حزب اصلی این منطقه یعنی حزب دموکرات(به رهبری مسعود بارزانی، رئیس منطقه)، حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق (به رهبری جلال طالبانی، رئیس جمهوری عراق) و حزب تغییر (به رهبری نوشیروان مصطفی، چهره سیاسی مخالف) بیشترین شانس را برای تصاحب کرسی‌های بیشتر دارا هستند. در انتخابات منطقه کردستان عراق تقریبا تمامی کرسی‌های پارلمان به این سه حزب می‌رسد.
در این انتخابات بیش از دو میلیون و 800 هزار واجد شرایط نام‌نویسی کرده‌اند تا 111 نماینده پارلمان کردستان عراق را تعیین کنند و بر اساس نظر سنجی‌ها پیش‌بینی می‌شود حزب مسعود بارزانی پیشروی انتخابات باشد.
100 کرسی از کرسی‌های پارلمان متعلق به نمایندگان اکثریت مسلمان منطقه کردستان عراق و 11 کرسی نیز به اقلیت‌های ساکن در این منطقه اختصاص داده شده است.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر