کد خبر: ۴۵۶۱۶۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۴

چند روز پس از اظهارات ژنرال " یئیر گولان " فرمانده منطقه شمالی ارتش رژیم صهیونیستی درباره اینکه حزب الله لبنان بیش از صد هزار موشک دراختیار دارد ، سرتیپ " نوعم تیفون " یکی دیگر از فرماندهان ارتش این رژیم تاکید کرد که حزب الله هشتمین رتبه را از لحاظ قدرت موشکی در سطح جهان دارد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، "نوعم تیفون" طی سخنرانی در مرکز "هرتزليا" درباره آمادگی های رژیم صهیونیستی برای جنگهای آینده، به احتمال جنگ زمینی با حزب الله اشاره و تاکید کرد که این رژیم نمی تواند روزها و هفته ها حجم فراوان موشک های حزب الله را تحمل کند.
این درحالی است که ژنرال "گولان" جنگ زمینی با حزب الله را در هر گونه رویارویی درآینده بعید دانسته است.
تیفون گفته است که درصورت آغاز جنگ با حزب الله در آینده ، ارتش این رژیم از راه زمینی وارد روستاها و مناطقی که نیروهای حزب الله در آن جا مستقر است ، خواهد شد.
سایت "المنار" لبنان نوشت: اهمیت مواضع "تیفون" از آن جهت است که وی مسئول موافقت با طرح های عملی برای میدان جنگ در لبنان و نیز مسئول آماد کردن همه گروه هایی است که باید درجنگ آتی و احتمالی ضد حزب الله از آنان استفاده شود.
علیرغم تاکید این فرمانده صهیونیستی مبنی براینکه ارتش این رژیم آماده نبرد با حزب الله است، وی درعین حال تاکید کرد که این ماموریت بسیار پیچیده است و اغلب نیروهای نظامی و ذخیره ارتش صهیونیستی، جنگ در لبنان را تجربه نکرده اند ، مساله ای که بر اهمیت آموزش ها و مانورها می افزاید؛ با این حال این مساله با توجه به کمبودهای مالی که ارتش از آن رنج می برد ، در نوع خود آسان نیست.
تیفون درباره قدرت موشکی حزب الله گفت، حزب الله از لحاظ قدرت موشکی و دراختیار داشتن موشک ها و راکت ها درجهان در رتبه هشتم است، و همچنین زرادخانه ای را از انواع راکتها در اختیار دارد.
وی افزود، حزب الله درجنگ آینده تصمیم دارد که مواضع این رژیم را با استفاده از این موشک ها که در 200 پایگاه و روستا درجنوب لبنان و اغلب آنان در اماکن و منازل مدنی وجود دارد ، فلج کند.
تیفون در تاکید بر جنگ زمینی و لزوم آن بر تصمیم های نظامی برای ورود با نیروی زمینی به داخل روستاهای لبنان، به منظور حل مشکل ها موشک ها اشاره و تاکید کرد، این رژیم نمی تواند که روزها و هفته ها حملات موشکی حزب الله را تحمل کند.
وی خاطرنشان کرد که در نهایت ، گزینه دیگری به جای ورود با نیروی زمینی به اماکنی که حزب الله موشک های خود را انبار و ذخیره کرده است ، وجود ندارد.
تيفون با اشاره به آمادگی حزب الله برای جنگ، تاکید کرد که آنچه ثبات امنیتی موقت درجبهه نبرد با لبنان را حفظ می کند ، نبود تمایل از سوی حزب الله به ویژه دراین مرحله برای ورود به جنگ با این رژیم است.
این فرمانده صهیونیست تاکید کرد که درارتش رژیم "اسرائیل" با این واقعیت با جدیت تعامل می شود و عملیات آموزش و مبادله اطلاعات با آمریکا انجام می شود و درصورتیکه جنگی شروع شود ، پاسخ این رژیم مشخص خواهد بود.
"کوبی باراک" رئیس بخش فن آوری و لجستیک ارتش رژیم صهیونیستی هم درباره زرادخانه موشکی حزب الله اظهار داشت که این گروه، تجهیزاتی در اختیار دارد که می تواند با دقت اهدافی را مانند پایگاه های نظامی، ایستگاه برق در شهر الخضیره در شمال فلسطین اشغالی، یا ساختمان وزارت جنگ در تل آویو یا فرودگاه بن گوریون، هدف قرار دهد.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر