کد خبر: ۴۵۶۳۵۷۰
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۵
خراسان رضوي/

عضو هیات علمی دفتر تبلیغات‌ اسلامی خراسان رضوی گفت: حضور در اجتماع نیازمند سعه صدر و بردباری است.

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران علیرضا صابری نوقابی خاطرنشان کرد: کودکان نابردبار معمولاً در تعامل با دیگران زود به مشکل برمی خورند. در جمع پذیرفته نمی‌شوند، خواسته‌هایشان برآورده نمی‌شود، زود می‌رنجند، پرخاش می‌کنند و اگر می‌خواهیم کودکانمان بردبار و شکیبا باشند باید حس همدردی و انسان دوستی را در آنان پرورش داد.

وی ادامه داد: باید به کودک آموخت که به همه دوستان و همکلاسی‌ها وکسانی که با او در ارتباطند، احترام بگذارد، سخنان آنان را گوش دهد، با آنان ابراز همراهی و همدردی نماید، از خواسته‌های غیرمنطقی خود دست بردارند و زیاد بر خواسته‌هایش تاکید نورزد.

صابری نوقابی تصریح کرد: باید به او آموخت که شرط اصلی در برقراری ارتباط موثر، گذشت، ایثار و دگرخواهی است. برای تربیت کودکانی بردبار و شکیبا می‌توان در این‌باره با کودک صحبت کرد و زوایای مختلف موضوع را برای او شفاف و روشن کرد.

عضو هیات علمی دفتر تبلیغات‌ اسلامی خراسان رضوی یادآور شد: با تحریک حس همدردی و احترام سعی کنیم او را به سمت صبر و شکیبایی هدایت کنید. آنان را به همکاری با دیگران تشویق و تحریک نمایید و به آنان بیاموزید که به دیگران کمک کنند، از موفقیت دیگران لذت ببرد. به خاطر داشته باشید کودکان صبر و بردباری را در اولین مرحله از والدین می آموزند لذا از خود، الگوی خوبی از صبر و بردباری نشان دهید.
منبع: ایسنا
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل