سالم ترین راهکارهای فرونشاندن عصبانیت

عصبانیت یکی از حالت های روحی و روانی انسان است که بر اثر هیجان زیاد یا ناراحتی بسیار از یک موضوع خاص به وجود می ایدو عصبانیت در ظاهر شاید فریاد کشیدن باشد اما عواقب باورنکردنی به همراه دارد.

 به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، خشم و عصبانیت همیشه یک عامل برای ارتکاب جرایم بازگشت نا پذیر مانند قتل است. زمانی که انسان دچار خشم می شود دیگر بخش های اصلی مغز کم کار می شوند و اگر نتوانید با همین بخش کم کار ذهن خود را کنترل کنید نه تنها ممکن است دست به کارهای خطرناک بزنید بلکه اعضا و اندام های داخلی بدنم مانند قلب یا سیستم گوارش و تنفسی شما نیز دچار مشکلات و بیماری های مختلف خواهد شد. کنترل کردن عصبانیت نیاز به دانستن راه های مختلف دارد که در ادامه با هم بررسی می کنیم:

** اولین گام برای از بین بردن عصبانیت و دور شدن از خشم چنگ زدن به ریسمان الهی است. هر زمان که احساس کردید در حال عصبانی شدن هستید تنها کافی است یک صلوات بفرستید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد. اگر عصبانیت شما به اوج خود رسیده است هیچ چیز به مانند دو رکعت نماز نمی تواند شما را ارام کند. این دو روش را فراموش نکنید زیرا توسط بزرگان و ائمه ما نیز توصیه شده است.

** عصبانیت خودتان را به لغات تبدیل کنید و سپس ان ها را با مورد اعتمادترین انسان زندگی تان در میان بگذارید. تحقیقات علمی نشان می دهد صحبت کردن در مورد ریشه عصبانیت می تواند راهی برای ارام کردن آن باشد. این کلمات می تواند خیلی ساده باشد و تنها به کفتن "من عصبانی هستم" ختم شود ولی برای ارام کردن انسان معجزه خواهد کرد.

** نوشتن عصبانیت راهی دیگر برای فرونشاندن آن است سعی کنید در زمان عصبانیت تمام خشم خود را در طی لغاتی روی کاغز وارد کنید و تمام کارهایی که در ذهن دارید را روی آن بنویسید. نوشتن خشم می تواند لحظات استرسی شما را به بهترین نحوه پر کرده و پس از چند خط متوجه فروکش شدن خشم خواهید شد.

** اگر واقعا می خواهید عصبانیت خود را به نوعی خالی کنید می توانید از کتک زدن یک جسم استفاده کنید. محققان به این نتیجه رسیده اند که مشت زدن به یک وسیله مانند بالش برای مدت 30 ثانیه می تواند خیلی سریع عصبانیت شما را از بین ببرد. البته دقت کنید تنها باید یک جسم را مشت باران کنید نه شخص و یا انسان خاصی را .
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۱
Iran (Islamic Republic of)
ازاد
۱۸:۵۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۲
بنظرم بهترین راه فرونشاندن عصبانیت خوردن یک لیوان اب سرده اگه قهوه باشه که عالی میشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۱۳ ۲۴ مهر ۱۳۹۲
بهترین راه در مان عصبانیت
صلوات برمحمدوآل محمد است
Iran (Islamic Republic of)
فاطمه
۲۱:۱۴ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
البته به نویسنده باید گفت صحیح کاغذ است نه کاغز
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۸:۵۰ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
من که یه مدته نمیدونم چیکار کنم کلا عصبی شدم خانمم وپسرم از دستم به ستوه اومدن اگه میشه راهکار های دیگه پیشنهاد کنید.منونم.در ضمن 29 سالمه
-
ناشناس
۱۴:۰۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
شمارش معكوس يك سري از اعداد هم خيلي كمك ميكند. مثلا از 20 تا 1
United States of America
Jafar
۱۱:۴۳ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
من عصبانيم وااااي چرا هركاري ميكنم آروم نميشم؟يكي داوطلب ميشه بيام بش مشت بزنم آروم شم؟تو رو خدا؟!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۴۳ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
گریه هم بد نیست
Iran (Islamic Republic of)
باران
۱۸:۳۷ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
آدم عصبانی که گریش نمی گیره!!!
اون آدم ناراحته که گریه آرومش میکنه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۰۶ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
چه راهکارهای اسانی
آخرین اخبار