سالم ترین راهکارهای فرونشاندن عصبانیت

عصبانیت یکی از حالت های روحی و روانی انسان است که بر اثر هیجان زیاد یا ناراحتی بسیار از یک موضوع خاص به وجود می ایدو عصبانیت در ظاهر شاید فریاد کشیدن باشد اما عواقب باورنکردنی به همراه دارد.

 به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، خشم و عصبانیت همیشه یک عامل برای ارتکاب جرایم بازگشت نا پذیر مانند قتل است. زمانی که انسان دچار خشم می شود دیگر بخش های اصلی مغز کم کار می شوند و اگر نتوانید با همین بخش کم کار ذهن خود را کنترل کنید نه تنها ممکن است دست به کارهای خطرناک بزنید بلکه اعضا و اندام های داخلی بدنم مانند قلب یا سیستم گوارش و تنفسی شما نیز دچار مشکلات و بیماری های مختلف خواهد شد. کنترل کردن عصبانیت نیاز به دانستن راه های مختلف دارد که در ادامه با هم بررسی می کنیم:

** اولین گام برای از بین بردن عصبانیت و دور شدن از خشم چنگ زدن به ریسمان الهی است. هر زمان که احساس کردید در حال عصبانی شدن هستید تنها کافی است یک صلوات بفرستید تا همه چیز به حالت عادی بازگردد. اگر عصبانیت شما به اوج خود رسیده است هیچ چیز به مانند دو رکعت نماز نمی تواند شما را ارام کند. این دو روش را فراموش نکنید زیرا توسط بزرگان و ائمه ما نیز توصیه شده است.

** عصبانیت خودتان را به لغات تبدیل کنید و سپس ان ها را با مورد اعتمادترین انسان زندگی تان در میان بگذارید. تحقیقات علمی نشان می دهد صحبت کردن در مورد ریشه عصبانیت می تواند راهی برای ارام کردن آن باشد. این کلمات می تواند خیلی ساده باشد و تنها به کفتن "من عصبانی هستم" ختم شود ولی برای ارام کردن انسان معجزه خواهد کرد.

** نوشتن عصبانیت راهی دیگر برای فرونشاندن آن است سعی کنید در زمان عصبانیت تمام خشم خود را در طی لغاتی روی کاغز وارد کنید و تمام کارهایی که در ذهن دارید را روی آن بنویسید. نوشتن خشم می تواند لحظات استرسی شما را به بهترین نحوه پر کرده و پس از چند خط متوجه فروکش شدن خشم خواهید شد.

** اگر واقعا می خواهید عصبانیت خود را به نوعی خالی کنید می توانید از کتک زدن یک جسم استفاده کنید. محققان به این نتیجه رسیده اند که مشت زدن به یک وسیله مانند بالش برای مدت 30 ثانیه می تواند خیلی سریع عصبانیت شما را از بین ببرد. البته دقت کنید تنها باید یک جسم را مشت باران کنید نه شخص و یا انسان خاصی را .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۱
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
ازاد
۱۸:۵۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۲
بنظرم بهترین راه فرونشاندن عصبانیت خوردن یک لیوان اب سرده اگه قهوه باشه که عالی میشه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
ناشناس
۲۳:۱۳ ۲۴ مهر ۱۳۹۲
بهترین راه در مان عصبانیت
صلوات برمحمدوآل محمد است
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
فاطمه
۲۱:۱۴ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
البته به نویسنده باید گفت صحیح کاغذ است نه کاغز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
محمد
۱۸:۵۰ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
من که یه مدته نمیدونم چیکار کنم کلا عصبی شدم خانمم وپسرم از دستم به ستوه اومدن اگه میشه راهکار های دیگه پیشنهاد کنید.منونم.در ضمن 29 سالمه
-
ناشناس
۱۴:۰۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
شمارش معكوس يك سري از اعداد هم خيلي كمك ميكند. مثلا از 20 تا 1
UNITED STATES
Jafar
۱۱:۴۳ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
من عصبانيم وااااي چرا هركاري ميكنم آروم نميشم؟يكي داوطلب ميشه بيام بش مشت بزنم آروم شم؟تو رو خدا؟!
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
ناشناس
۱۱:۴۳ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
گریه هم بد نیست
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
باران
۱۸:۳۷ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
آدم عصبانی که گریش نمی گیره!!!
اون آدم ناراحته که گریه آرومش میکنه
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
ناشناس
۰۹:۰۶ ۲۳ مهر ۱۳۹۲
چه راهکارهای اسانی
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر