کد خبر: ۴۵۹۹۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۰۱:۱۴

وقتی مشکلی به‌وجود می‌آید و فردی به عنوان متهم راهی دادسرا می‌شود. قاضی می‌تواند برابر قانون و تا قبل از رسیدگی کامل به پرونده در برخی جرایم به جای آنکه متهم را بازداشت یا زندانی کند برای وی قرار وثیقه در نظر بگیرد.

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، وقتی مشکلی به‌وجود می‌آید و فردی به عنوان متهم راهی دادسرا می‌شود. قاضی می‌تواند برابر قانون و تا قبل از رسیدگی کامل به پرونده در برخی جرایم به جای آنکه متهم را بازداشت یا زندانی کند برای وی قرار وثیقه در نظر بگیرد که در واقع ضمانتی باشد برای اینکه متهم هر وقت لازم بود در دادسرا یا دادگاه حاضر خواهد شد و دسترسی به وی ممکن خواهد بود.

 این قرار را در نظام قضایی کشور «وثیقه» می‌نامند که این قرار تأمینی دارای مزایا و البته شرط‌هایی است. در ادامه مزایا و شروط این قرار در گفت‌وگو حمایت با کارشناسان حقوقی بررسی می‌شود.

وثیقه در مواد قانونی

يك وكيل دادگستري وثيقه را در لغت «استوار»، «آنچه بدان اعتماد شود» و «محکم کاری» معنی می‌کند و به «حمايت» مي‌گويد: از وثيقه براي موارد مختلفي استفاده مي‌كنند؛ وثیقه ملکی، وثیقه نظام‌وظیفه برای خروج مشمولان سربازی از کشور، وثیقه بانکی، وثیقه در حوادث رانندگی، وثیقه به‌عنوان تأمین کیفری از انواع وثیقه است که بیش از سایر موارد در نظام قضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گفته مهدي ابراهيمي معنای حقوقی وثیقه به‌عنوان تأمین کیفری نیز وجه مال یا دارایی غیرمنقولی است که در ازای شرطی نزد طرف قرارداد یا دادگاه سپرده می‌شود. وی دراین‌باره توضیح می‌دهد: اين موضوع در بند 4 از ماده 132 قانون آیین دادرسی کیفری ذكر شده است؛ در ماده ۱۳۲ قانون آیین دادرسی کیفری نیز آمده است: «به منظور دسترسی به متهم و حضور به موقع وی در موارد لزوم و جلوگیری از فرار یا پنهان شدن یا تبانی با دیگری، قاضی مکلف است پس از تفهیم اتهام به وی یکی از قرارهای تامین کیفری را صادر کند». البته در ماده ۱۴۰ قانون آیین دادرسی کیفری نیز به این مورد پرداخته شده است.

مطابق این ماده قانونی: «هرگاه متهمی که التزام یا وثیقه داده در موقعی که حضور او لازم بوده، بدون عذر موجه حاضر نشود، وجه‌التزام به دستور رئیس حوزه قضایی از متهم اخذ و وثیقه ضبط خواهد شد. اگر شخصی از متهم کفالت نموده یا برای او وثیقه بسپرد و متهم در موقعی که حضور او لازم است، حاضر نشود، به کفیل یا وثیقه‌گذار اخطار می‌شود ظرف ۲۰ روز متهم را تسلیم کند. در صورت عدم تسلیم و ابلاغ واقعی اخطاریه، به دستور رئیس حوزه قضایی وجه‌الکفاله اخذ و وثیقه ضبط خواهد شد».

عامل پرداخت وثیقه در یک کلام

ابراهيمي با بیان اینکه عوامل زیادی منجر به پرداخت وثیقه می‌شود این موضوع را این‌گونه توضیح می‌دهد: فردي را در نظر بگیرید که پس از تفهيم اتهام و صدور قرار تأمين وثيقه، آزاد شده است؛ وی بعد از مدتی برای ادامه روند رسیدگی به پرونده‌اش به دادسرا احضار و در محل حاضر نمی‌شود، در این میان طبق ماده 140 قانون آيين دادرسي كيفري برای متهم متواری بیست روز زمان در نظر می‌گیرند و وثیقه‌گذار در این مدت باید متهم را به دادسرا معرفی کند در غیر این صورت دستور ضبط وثيقه از سوی مرجع قانونی صادر می‌شود.

مراحل صدور قرار وثیقه

برای صدور قرار وثیقه باید دو قرار جداگانه شامل قرار «اخذ وثیقه» و قرار «قبولی» صادر شود. این وکیل دادگستری دراین‌باره نیز می‌گوید: قرار اخذ وثيقه، یک عمل قضایی است که از سوی مقام تحقیق برای دسترسی به متهم در مواقع لزوم و به‌‌طور یک‌طرفه صادر و اعلام می‌شود و اراده متهم در تحقق آن اثری ندارد. در این قرار، تشخیص میزان و مبلغ وثیقه با مقام تحقیق است اما نباید از میزان خسارات مورد مطالبه مدعی خصوصی کمتر باشد. با این اقدام متهم یا شخص ثالث ملزم به معرفی وثیقه‌ای است که ارزش آن به مبلغ تعیین‌شده برسد، در غیر این صورت تا زمان قبولی وثیقه، متهم در بازداشت خواهد ماند. به گفته وی ماده 138 قانون آيين دادرسي كيفري به این موضوع پرداخته است.

ابراهیمی درباره قرار قبولی وثیقه نيز می‌گوید: پس از معرفی وثیقه از سوی متهم یا شخص ثالث، در صورتی که وجه نقد نباشد (مانند وثیقه ملکی) ابتدا باید بهای آن را کارشناسی کرد و بعد از اعلام نظر کارشناس، چنانچه ارزش مال پیشنهادی به‌میزان وثیقه مورد درخواست باشد مراتب برای توقیف و منع نقل و انتقال به اداره ثبت اسناد و املاک محل وقوع ملک اعلام می‌شود.

وی با بیان این که در نهایت برابر ماده 137، مرجع تحقیق، قرار قبولی وثیقه را صادر و با امضای آن از سوی شخص وثیقه‌گذار، متهم آزاد می‌شود یا اگر متهم به بازداشتگاه نرفته باشد از اعزام وی به بازداشتگاه خودداری خواهد شد.
در ادامه نیز حسين حق‌مه وكيل دادگستري با اشاره به اینکه، وثيقه برای تأمین متهم در نظر گرفته می‌شود اضافه می کند: وثیقه، وجه نقد، اموال منقول و غیرمنقول را در بر می‌گیرد. در این میان باید این مورد را نیز در نظر گرفت که اموال در صورت داشتن سند رسمي باید برای توقيف و بازداشت، از سوی مراجع ثبتی تأیید شوند و اموالي كه سند عادي مانند مبايعه‌نامه داشته باشند مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند. این وکیل ادامه می‌دهد: طبق ماده 132 قانون آيين دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در امور كيفري، قاضي مكلف است پس از تفهيم اتهام به متهم برای دسترسي و حضور به موقع وي در موارد لزوم و جلوگيري از فرار يا پنهان شدن يا تباني با ديگري، قرارهاي تأمین كيفري كه يكي از آنها اخذ وثيقه است را صادر کند. به‌عبارت ساده‌تر شخص پس از تفهيم اتهام و تا روشن شدن موضوع مبني بر محكوميت يا برائت، مي‌تواند از مزيت آزادي بهره‌مند شود ضمن آنکه از اين بابت باید اطمينان خاطر مقامات رسیدگی‌کننده را برای حضور در مرجع قضایی در صورت نیاز، تأمین کند به همین دلیل قرار وثيقه صادر می‌شود.

قاضی باید بخواهد

حق‌مه قرار اخذ وثيقه را تصميممی مي‌داند كه قاضي رسیدگی‌کننده به پرونده با توجه به اهميت دلايل جرم، شدت مجازات و دلايل اسباب اتهام می‌گیرد. وی دراین‌باره می‌گوید: سابقه متهم، وضعيت مزاج، سن و حيثيت وي در تعیین مبلغ وثیقه نیز اثر دارد. این وکیل پایه یک دادگستری همچنین قرار تأمین وثيقه را قراردادي بين قاضي صادرکننده قرار اخذ وثيقه و وثيقه‌گذار می‌داند و می‌گوید: در این قرار، وثيقه‌گذار متعهد مي‌شود از تاريخ صدور قرار قبولي وثيقه تا خاتمه بررسي، صدور حكم و اجراي آن، در صورت احضار متهم از سوي دادگاه، وی در دادگاه حاضر شود در غیر این صورت مال مورد وثيقه‌ به‌نفع دولت ضبط می‌شود.

به گفته وی اگر ملكي كمتر از ميزان وثيقه ارزش داشته و وثيقه‌گذار مال ديگري نداشته باشد معمولاًً دادگاه‌ها مكلف به پذيرش نيستند اما مي‌توان ميزان كمي ارزش را با پذيرش تأمین ديگري مانند قرار كفالت پوشش داد و در اين خصوص منع قانوني وجود ندارد و قاضي رسيدگي به پرونده دراین‌باره تصمیم می‌گیرد. اما در هر حال طبق ماده 136 قانون آیین دادرسی کیفری مبلغ وثيقه يا وجه‌الكفاله يا وجه‌الالتزام، نبايد كمتر از خسارت‌هايي باشد كه مدعي خصوصي درخواست مي‌كند.

قانون آيين دادرسي قديم وچند ماده جدید
حق مه در ادامه از قسمت اخير ماده 40 قانون آيين دادرسي قديم نام می‌برد و می‌گوید: این ماده مقرر مي‌داشت «قرار وثيقه‌اي كه منتهي به بازداشت متهم شود ظرف 10 روز از تاريخ بازداشت قابل شكايت در دادگاه‌هاي كيفري است مگر اينكه صدور قرار وثيقه قانوناً الزامي باشد» و در ماده 147 قانون آيين دادرسي كيفري نیز آمده است که قرار تأمین بايد به متهم ابلاغ شود.

وی ادامه می‌دهد: برابر همین ماده آخر در صورتي كه قرار صادره، منتهي به بازداشت متهم شود نوع قرار در برگ اعزام درج مي‌شود و اگر متهم برای جلوگيري از تباني بازداشت شود اين مورد نيز در برگ اعزام قيد خواهد شد. در تبصره ذيل این ماده نیز آمده است در صورتي كه قرار صادره قابل اعتراض باشد صادركننده قرار مكلف است قابل اعتراض بودن قرار را به متهم تفهيم و در پرونده قيد کند.

به گفته این وکیل دادگستری برابر ماده 144 قانون آيين دادرسي كيفري، اگر قرار منع پيگرد يا موقوفي تعقيب يا برائت متهم صادر يا پرونده به هر دلیل مختومه شود، قرارهاي تأمین صادره نیز ملغي می‌شود. در این زمان قاضي باید از قرار تأمین وثيقه نیز رفع اثر کند.

قوانین برای وثیقه‌گذار

این وکیل دادگستری در ادامه به ماده 1، 2 و 139 قانون آیین دادرسی کیفری اشاره می کند و می‌گوید: برابر این مواد قانونی كفيل يا وثيقه‌گذار در هر مرحله از دادرسي با معرفي و تحويل متهم مي‌توانند رفع مسئوليت و يا آزادي وثيقه خود را درخواست کند. وی همچنین ادامه می‌دهد: در تبصره 2 این ماده نیز آمده است که هرگاه متهم يا محكوم، در موعد مقرر در دادگاه یا دادسرا حاضر شود، به محض شروع اجراي حكم جزايي يا قطعي شدن قرار تعليق، مقررات قرار تأمین نیز ملغي مي‌شود.

مواردی در خصوص ضبط وثيقه

وي در خصوص ضبط وثيقه نیز توضیح می‌دهد و مي‌گويد: طبق ماده 140 قانون آيين دادرسي دادگاه‌هاي عمومي و انقلاب در امور كيفري، هرگاه متهمي كه التزام يا وثيقه داده است در موقعي كه حضور او لازم است بدون عذر موجه حاضر نشود، وجه الالتزام به دستور ريیس حوزه قضايي، از متهم اخذ و وثيقه ضبط می‌شود. باید این نکته را نیز در نظر گرفت که اگر شخصي كفالت متهمی را به‌عهده بگیرد یا وثيقه بسپرد و متهم در موقعي كه حضور او لازم است در دادگاه یا دادسرا حاضر نشود به كفيل يا وثيقه‌گذار اخطار مي‌شود که ظرف بيست روز متهم را تسليم کند. در صورت تسليم نکردن متهم بعد از ابلاغ واقعی و به دستور رئيس حوزه قضايي وجه الكفاله اخذ و وثيقه ضبط خواهد شد.

به گفته حق‌مه اگر ثابت شود وثيقه‌گذار برای دریافت نکردن ابلاغ واقعي محل خود را تغيير داده يا نشاني واقعي خود را به دادگاه اعلام نكرده است وثيقه وی ضبط خواهد شد.

وی در پایان يادآور مي‌شود: دادگاه در تمام موارد به شكايت خارج از نوبت و بدون تشريفات دادرسي رسيدگي می‌کند و مادامي كه عمليات اجرايي را متوقف يا حكمی به نفع وثيقه‌گذار يا متهم صادر نكرده است عمليات ادامه دارد و فقط در صورت صدور حكم وجوه اموالی که اخذ و ضبط شده است، بازگردانده مي‌شود.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۸۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۳
سلام کسی برای پسرم سند ملکی گذاشته حکمش شلاق ودو تبعید شلاق رو هفت ماه پیش تقریبا اجرا کردن الانم تبعید ش تو اجراس متاسفانه گفتن 8درصدضبط شده میتونیم اعتراض بزنیم از ضبط در بیاریم ممنون میشم جواب بدین
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
سلام .من سر جریانی رفتم زندان پدر خدابیامورزم سند گذاشت ولی من رفتم خارج بعد ۷ سال برگشتم ؟خانوادم سند رو برداشته بودند و من پول گذاشتم بعد18 ماه می خوام سند بزارم پول ازاد بشه رفتم دادگاه؟ میگه نمیشه باید صبر کنی تا رای صادربشه لطفا کمکم کنید
محمد
|
United Kingdom
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
سلام آیا اتباع افغان هم می توانند ضمانت شوند
مژده
|
Germany
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
سلام برای شوهرم سند باید بذاریم ایا سند سه دانگ قبول میکنن
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
تشکر از شما مفید بود
ناشناس
|
France
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۳
باعرض سلام خسته نباشید،یه راهنمایی میخواستم ،برای همسرم‌چهل میلیون قرارصادرکردن ،الان دوماهه زندانه ،به جرم سرقت که هنوزشاکی چیزی نتونسته ثابت بکنه ،نمیتونم سندپیداکنم ،چطورمیتونم قرارهمسرم وبه فیش ازاقای بازپرس تقاضاکنم که قبول کنن باتشکر
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
سلام.من سند برا کسی گذاشتم چند سال ولی نتونست رضایت شاکی رو جلب کنه و دوباره رفت زندان.و من بخاطر یکسری مشکلات نتونستم بروم سندم رو ازاد کنم.الان ب من میگن ک طرف رو جریمه کردن و سند شمارو میخان مصادره کنن.خواستم بدونم رو چ حسابی میخان اینکارو بکنن
hamed
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۴
سلام خسته نباشید
ما یه زندانی داریم که برای مبلغ ۶۰۰ میلیون درزندان است.ما اگر بخواهیم سند برای مرخصی از زندان بگذاریم ایا سند های ما که در گرو بانک است برای ۱پنجم قیمت خانه قبول میکنن مازاد سند رو یا باید برای مرخصی سند ازاد باشد؟
نا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
شما که ج سوالارو نم ب دید که
سام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱
من برا کسی وثیقه ملک به ارزش بیست میلیون تومان گذاشتم بعد وثیقه رو به پول تبدیل کردم وبیست میلیون پول سپرده گذشتم به حساب دادگاه حالا دستور ضبط دادن اگه بخان اجرا کنن بیست میلیون ضبط میکنن یا سند ملک در ضمن بعد از ضبط پرونده مختومه میشه یا نه مرسی اگه جواب بدین ممنون
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۱
سلام من میخوام باسه کسی وثیقه بزارم ۳۰۰ملیونه الا بخوان بیان باسه کارشناسی پول هم میگیرن
شکیبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
ازمایه نفرکلاه برداری کرد۲۰۰میلیون پول خوردماطرف گرفتیم تحویل قضایی دادیم بعداعتراف کردماهم مدرک داشتیم رفت زندان وثیقه گذاشت دیگه نیومدرفت قاضی محترم حکم داداعتراززدجواب اعتراز اومدپوله ماروبایدبده الان بایدوثیقه بزارن پوله ماروبدن میگن صاحب وثیقه رفته خارج تکلیف ماچیه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
برای محکومیت مالی وثیقه گذاشته بودم و اعسار داده بودم بعد از رد اعسار بدون توجه ب وثیقه یا ابلاغ ب صاحب سند حکم جلبمو داده بودن که جلبم کردن آیا قانونی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
برای محکومیت مالی وثیقه گذاشته بودم و اعسار داده بودم بعد از رد اعسار بدون توجه ب وثیقه یا ابلاغ ب صاحب سند حکم جلبمو داده بودن که جلبم کردن آیا قانونی
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
سلام دوستم مشاور املاک داره یک زمین فروخته. که فروشنده وخریدار کسی دیگست حالا برای این بنده خدا حکم مشارکت در فروش مال غیر بریدن بعد اظهاراتشم گفته حالا فراره وثیقه براش گزاشتن. ایا حکمی که دادن درسته.
نیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
سلام دوستم مشاور املاک داره یک زمین فروخته. که فروشنده وخریدار کسی دیگست حالا برای این بنده خدا حکم مشارکت در فروش مال غیر بریدن بعد اظهاراتشم گفته حالا فراره وثیقه براش گزاشتن. ایا حکمی که دادن درسته.
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۰
بنده تو دادگاه کیفری فیش حقوقی برای کسی ضمانت گذاشتم و حال اینکه ان شخص بعد از صدور رای محکوم به پرداخت دیه شده اما از پرداخت دیه امتناع نموده و متواری میباشد
ایا شاکی یا اجرای احکام میتواند از حقوق بنده بابت دیهاقدام نماید

با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
از نظرات کارشناسی وراهنمایی شما سپاسگزارم .
علی اکبرکرمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
باسلام پسرمن با وثیقه ازاد شود وموق دادگا نرفت وبراش حکم صادر شود ایا پسرام الان بخواد بردادگا عتراض بزان اونو بازذداشت میکنن ممنون میشم منو راهنمایی کنید باسپاس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
درود بر همه. لطفا راهنمائیم کنید
من الان به قید وثیقه آزاد هستم و بعد از گذشت 3از دادگاه برگه ی احضاریم اومد و موضوع علت حضور توضیحات بنده بود و دادیار شعبه از من خواست تا فیش حقوقی براشون ببرم واگه نبرم روانه ی زندان میشم. سوال من اینه که هنوز سند خونه گرو دادگاه هست این فیش حقوقی بابت چی هستش؟لطفا راهنمائیم کنید زمانم زیاد نیست. سپاسگزارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
درود بر همه. لطفا راهنمائیم کنید
من الان به قید وثیقه آزاد هستم و بعد از گذشت 3از دادگاه برگه ی احضاریم اومد و موضوع علت حضور توضیحات بنده بود و دادیار شعبه از من خواست تا فیش حقوقی براشون ببرم واگه نبرم روانه ی زندان میشم. سوال من اینه که هنوز سند خونه گرو دادگاه هست این فیش حقوقی بابت چی هستش؟لطفا راهنمائیم کنید زمانم زیاد نیست. سپاسگزارم
محند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
باسلام خسته نباشید
شخصی افغانی در زندان هستش اگر این شخص با سند ازاد بشه و فرار کنه ایا دادگاه برای ازادی سند جریمه میکنه یا سندو ضبط میکند ؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
سلام خیلی مفید بودن
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
با سلام. متهم من صدو پنجاه میلیون بدهکاره و درخواست اعسار داده. فعلا زندانی شده تا وثیقه بیاره.
اگه اعسارش قبول بشه ، سند و وثیقه قبول میشه؟! و اگر اقساط رو‌پرداخت نکرد ، تکلیف چیه؟ تشکر
فراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
با سلام. متهم من صدو پنجاه میلیون بدهکاره و درخواست اعسار داده. فعلا زندانی شده تا وثیقه بیاره.
اگه اعسارش قبول بشه ، سند و وثیقه قبول میشه؟! و اگر اقساط رو‌پرداخت نکرد ، تکلیف چیه؟ تشکر
خرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۹
اگر یک نفر در حین دعوا عکس وفیلم بگیرد مجازات دارد؟
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۵
تشکر از اطلاعات خوبتون
Fatemeh
|
United States
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
دادگاه ۵۰۰میلیون وثیقه خواسته.اگر شاکی رضایت بدهد.آیا امکان کم کردن وثیقه هست.اما جرم عمومی آن آیامیشود.
Fatemeh
|
United States
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
دادگاه ۵۰۰میلیون وثیقه خواسته.اگر شاکی رضایت بدهد.آیا امکان کم کردن وثیقه هست.اما جرم عمومی آن آیامیشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱
بعد از رضایت شاکی خصوصی در دادسرا وثیقه را کی ازاد می کنن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
سلام
ببخشید ایا وثیقه گذار یا ضامن میتونه حکم جلب کسی رو بگیره که براش ضمانت کرده.؟؟؟
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
با عرض سلام وخسته نباشي خدمت جنابعالي من يه سند خانه دارم كه شدم ضمانت دو نفر ديگه البته ارزش ملكم خيلي زياده ايا الان مجدد ميتونم بشم ضمانت كسی ديگه اي اخه سندم فعلا بازداشته ولي ارزش سند خيلي زياده ازشما خواهش ميكنم هركه اطلاعاتي دراين خصوص منو راهنمایی کنید
اما نوبل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۴
سلام و درود به شما و تمام چشمای مهربان که این متنو میخونن
میخواستم بدونم که اگه شخصی بدهکار باشه براش سند بزارن بیاد بیرون حداکثر زمانی که میتونن از قه بل این سند بیرون باشه چه مدتی است اصلا عرف چطوره یک ماه . یک سال
لطفاً بهم راهنمایی کنید
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
باتشکر از سایت خوبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
سلام
ببخشید ایا وثیقه گذار یا ضامن میتونه حکم جلب کسی رو بگیره که براش ضمانت کرده.؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
باسلام بنده سال 20سال پیش بافیش حقوقی کفیل شخصی شدم 2یا3بارطی 3 سال رفت امدگفت کارم درست شده ضمنا همسایه بنده بوداپست ما رفتن حدود 10 ساله پیش حالا بعداز 20 سال ازادگان برای محل کارم نامه آمده معرفی کن من ازکجا پیداش کنم چراانقدرعجولی کشیده توهمون 2یا3سال ازمن نخواستنش میخاستم نظرتون بدونم علت آنهمه مدت روممنون
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
سلام خداقوت میگم بهتون بابت راهنمایی های خوبتون .بنده حمید هستم ۲۲دوسالمه سر یه مامله زمین طرف حسابم شصت ملیون پول از بنده دستش بود بهم چک روز داد و بهش وقت دادم تا بعده مدتی که ازم خواست صبر و بد به بانک برا پاس کردن چک اقدام کنم رفتم ولی حساب خالی بود چک رو بگشت زدم بد حکم جلبش کرفتم یک ماهی رفت زندان بعد بهم خبر دادن که سند گذاشتن ازادش کردن ۸/۲۱ هم دادگاه دارم میخاستم ببینم اگ پول منو نده داده میتونه برا سندی که گذاشته اقدام کنه و پول منو بهم بر گردونه....ممنون اگ راهنمایی کنین .با تشکر
عباسي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۵
با سلام و وقت بخير
از من حدود ٧٠ ميليون تومان پول در قالب يك اتومبيل بالا كشيده شده،بنده وكيلي گرفتم و چك هايي كه وصول نشده رو براي نقد كردن به اجرا كذاشتم.در حال حاضر حكم گرفته شده و اگهي هم پخش شده و چهل روز هم از انتشار اگهي گذشته،و چون حكم غيابي داده شده طلب وثيقه شده،اين وثيقه تا چه زماني نگه داشته ميشود و بايد چه مقداري باشد؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
سلام
اگه شخصی که وثیقه گذاشتند براش زندانی باشه و خودشو معرفی نکنه و بدهکار باشه در نهایت از وثیقه برای بدهکاریش استفاده میکنند؟؟

با تشکر فراوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
چه طور مبلغ سند رو میشه کم کرد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
سلام خسته نباشیدیه سوال داشتم فقط جوابشوسریع واسم بفرستین یه فردی باموادمخدردستگیرشده براش وثیقه گذاشتن تا راه بازباشه ولی دوباره باموادمخدرگیرافتاده الان تکلیف اون وثیقه ای که واسش گذاشتن چی میشه اون وثیقه ازادمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۷
با سلام و تشکر خدمت دوست عزیز ک این مطالب مفید رو در اختیار ما قرار دادید
یک سوالی داشتم میخواستم بدونم امکانش هست بگید چه جرمهای در دادگاه قاضی بابتشان وثیقه قبول نمیکند و مجرم مستقیم میرود زندان تا تکمیل پرونده انجام شود؟
نذاشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
بعد از رضایت شاکی خصوصی در دادسرا وثیقه را کی ازاد می کنن
مرتض رضای مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
سلام ضامن شدم محکوم را تحویل دادم بعدازسه که وی درزندان بوده دادستانی حکم ضبط راداده چکنم ممنون
مرتض رضای مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
سلام ضامن شدم محکوم را تحویل دادم بعدازسه که وی درزندان بوده دادستانی حکم ضبط راداده چکنم ممنون
مرتض رضای مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
سلام خسته نباشی من ضامن یکی شدم دوسال حبس داشته یک تحلیق ویکسال قطعی دویست ملیون وٹیقه گذاشتم متهم دیرمعرفی کردم پرونده رابرای برای ضبط به دادستانی مربوطه فرستادن وزندانی راتحویل دادگاه دادم ونامه مبنی بربرگشت پرونده ارسال کردن وسه بعداز تحویل حکم ضبط صادرشده باید چه
کنم خودشان قبول کردن که واشتباه کردن به کجا بایدشکایت کنم ممنون
مرتض رضای مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
سلام خسته نباشی من ضامن یکی شدم دوسال حبس داشته یک تحلیق ویکسال قطعی دویست ملیون وٹیقه گذاشتم متهم دیرمعرفی کردم پرونده رابرای برای ضبط به دادستانی مربوطه فرستادن وزندانی راتحویل دادگاه دادم ونامه مبنی بربرگشت پرونده ارسال کردن وسه بعداز تحویل حکم ضبط صادرشده باید چه
کنم خودشان قبول کردن که واشتباه کردن به کجا بایدشکایت کنم ممنون
مرتض رضای مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸
سلام خسته نباشی من ضامن یکی شدم دوسال حبس داشته یک تحلیق ویکسال قطعی دویست ملیون وٹیقه گذاشتم متهم دیرمعرفی کردم پرونده رابرای برای ضبط به دادستانی مربوطه فرستادن وزندانی راتحویل دادگاه دادم ونامه مبنی بربرگشت پرونده ارسال کردن وسه بعداز تحویل حکم ضبط صادرشده باید چه
کنم خودشان قبول کردن که واشتباه کردن به کجا بایدشکایت کنم ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
یک نفر میخواد براش فیش حقوقی بزارم باید بابتش چقدر پول بگیرم جرمش زیاد سنگین نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
فیش حقوقی جریانش چیه؟
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من متهم بودم و یک وثیقه ۱۵۰ میلیونی گرو گذاشتم حالا فردا دادگاه اخرمه برای دفاع از خود ایافردا میتونن منو بازداشت کنن یا نه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من متهم بودم و یک وثیقه ۱۵۰ میلیونی گرو گذاشتم حالا فردا دادگاه اخرمه برای دفاع از خود ایافردا میتونن منو بازداشت کنن یا نه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من متهم بودم و یک وثیقه ۱۵۰ میلیونی گرو گذاشتم حالا فردا دادگاه اخرمه برای دفاع از خود ایافردا میتونن منو بازداشت کنن یا نه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من متهم بودم و یک وثیقه ۱۵۰ میلیونی گرو گذاشتم حالا فردا دادگاه اخرمه برای دفاع از خود ایافردا میتونن منو بازداشت کنن یا نه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من متهم بودم و یک وثیقه ۱۵۰ میلیونی گرو گذاشتم حالا فردا دادگاه اخرمه برای دفاع از خود ایافردا میتونن منو بازداشت کنن یا نه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من متهم بودم و یک وثیقه ۱۵۰ میلیونی گرو گذاشتم حالا فردا دادگاه اخرمه برای دفاع از خود ایافردا میتونن منو بازداشت کنن یا نه
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من متهم بودم و یک وثیقه ۱۵۰ میلیونی گرو گذاشتم حالا فردا دادگاه اخرمه برای دفاع از خود ایافردا میتونن منو بازداشت کنن یا نه
سدا شاه نظریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
با سلام و خسته نباشید. حدود 4 سال پیش شخصی برای پسرم سند خانه به وثیقه کذاشت و ایشان آزاد شدند. هم اکنون دادگاه ایشان را احضار کرده و شنبه باید برای اجرای حکم خودشون را معرفی کنند. وثیقه گذار چگونه و از کجا می توانند وثیقه را آزاد کنند؟ لطفا اسم و سوال و جواب ممحرمانه باشد. متشکرم
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۳۱
با سلام
ممنون از لطف شما
من نزدیک ب ۶۰۰میلیون تومان برای خودم وثیقه گذاشتم ب علت اتهام ۵۸۰۰گرم مواد مخدر تریاک که اثبات کرده بزای من نیست
و تعجب نکنید واقعیت داره اره ۶۰۰ میلیون وثیقه تریاک که برای من هم نبوده ماده ۴ مواد مخدر .اگه من حکمی که بهم بدن مثلا ۱۰ تا ۱۵ یا ابد و یا خدایی نکرده اعدام، ب حکمم عمل نکنم بیخیال من میشن یا هنوز دنبالم میگردن برای حکم ؟ اگه وثیقه ضبط بشه باز هم دنبال من میگرده دولت .یا پرونده بسته میشه
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹
سلام
ببخشید ایا وثیقه گذار یا ضامن میتونه حکم جلب کسی رو بگیره که براش ضمانت کرده.؟؟؟
وحیدرنجبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
سلام اینجانب درتصادف خسارات زیادی متحمل شدم که کارهای قانونی مراحلش روپشت سرگذاشتم ولی متهم وسیله نقلیه خودرا ازپارکینگ وبدون رضایت بنده خارج نمودند ایا قاضی میتواندبدون رضایت شاکی وقرارالتزام خودروتوقیف شده را آزاد نماید
وحیدرنجبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
سلام اینجانب درتصادف خسارات زیادی متحمل شدم که کارهای قانونی مراحلش روپشت سرگذاشتم ولی متهم وسیله نقلیه خودرا ازپارکینگ وبدون رضایت بنده خارج نمودند ایا قاضی میتواندبدون رضایت شاکی وقرارالتزام خودروتوقیف شده را آزاد نماید
قاسم نصیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۸
سلام دوستان ی سوال دارم بنده حدود 80میلیون تومن بدهکارم که حدودا 40تومن از مشتریام چک برگشتی دارم شاکی حکم جلبمو گرفته منم وثیقه خودم هیچی ندارم یعنی در واقع هیچ دارایی ندارم اعتبارم هم از دست دادم خانواده هم چیزی ندارن که کمکم کنن دوستان لطفا جوابمو بدید آیا راه دیگری جز حبس دارم از نظر قانونی؟؟ممنون میشم اگر جوابمو بدید نیازمند راهنمایی هستم خدا خیرتون بده
وحید
|
United States
|
۰۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۴
سلام و خسته نباشید.
پدرم سند ملک من رو وثیقه گذاشته برای شخصی.الان اون شخص میخواهد قانونی از کشور خارج بشه،آیا میتونه قانونی خارج بشه از کشور.ممنونم
حسن کمیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
من برای کسی وثیقه گذاشتم متهم را نتونستم تحویل بدم الان دستور ضبط واخذ وثیقه صادرشده .اگر شاکی رضایت بدهدضبط واخذ وثیقه منتفی میشودیانه?
باتشکر
غلامرضا عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
با سلام و احترام
پدرم شخصی را که برای مواد مخدر به مدت 5 سال حبس محکوم شده با سند ضمانت کرده ، حال پدرم در
قید حیات نیست ، ما بعنوان وراث برای آزادی سند باید چکار کنیم با توجه به اینکه ما نمیتوانیم متهم را پیدا کنیم. ممنون از راهنمایی شما
علیرضا دیلمقانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۵
6 سال است سند منزلم را وثیقه گذاشته ام.هنوز رایی صادر نشده و بنده اصلا متهم اصلی نیستم، قاضی این طور دلش خواست که از من هم وثیقه بگیرد. حال چندسال باید صبر کنیم تا رای صادر شود. آیا این منطقی است و در کل دنیا به این روش عمل میشود؟یا فقط شیوه اسلام این است؟
سهیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
سلام.من بمدت ۷ ماه است که با وثیقه صد ملیون تومانی آزادم.سوالم این است آیا در روز دادگاه پس از صدور حکم بنده را بازداشت میکنند یا زمانی برای تایپ حکم آزاد خواهم ماند.متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
سلام و خدا قوت
بنده سند خونم ضامن پرداخت نفقه کسی شدم مبلغ 98 ميليون ريال طرف پول نفقه پرداخت نکرد و دادگاه هم بدون اينکه به بنده اطلاع و اخطاری بدهند خونه رو تمام و کمال کارشناسی کرده مبلغ 440 ميليون ريال و دوبار هم روزنامه مزایده گذاشتن چون خریدار نبوده خونه بجای مبلغ 98 ميليون ريال به خانمه داده البته اخطار بنام متهم اومده اما به بده هیچ اخطاری نشده که خودم وجه را پرداخت کنم بعد از 5 ماه اطلاع پیدا کردم که حکم تخليه هم گرفته بود و حالا خانم حکم تخليه آورده سند هم تو دفترخانه بنامش زدن واداره ثبت هم سند تک برگ صادر کرده و منجر به سرگردانی من شده آیا راهی داره طلب زنه رو بدم خونم برگرده خريدار خونه برا خانمه هم اومده 70 تومن نداده میگه صد تومن به هيچ صراطی هم مستقيم نمیشه اگه راهی داره راهنماييم کنید وسایلم بیرون نریزن با هزار بدبختی خونه رو زدم ضامن شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
سلام و خدا قوت
بنده سند خونم ضامن پرداخت نفقه کسی شدم مبلغ 98 ميليون ريال طرف پول نفقه پرداخت نکرد و دادگاه هم بدون اينکه به بنده اطلاع و اخطاری بدهند خونه رو تمام و کمال کارشناسی کرده مبلغ 440 ميليون ريال و دوبار هم روزنامه مزایده گذاشتن چون خریدار نبوده خونه بجای مبلغ 98 ميليون ريال به خانمه داده البته اخطار بنام متهم اومده اما به بده هیچ اخطاری نشده که خودم وجه را پرداخت کنم بعد از 5 ماه اطلاع پیدا کردم که حکم تخليه هم گرفته بود و حالا خانم حکم تخليه آورده سند هم تو دفترخانه بنامش زدن واداره ثبت هم سند تک برگ صادر کرده و منجر به سرگردانی من شده آیا راهی داره طلب زنه رو بدم خونم برگرده خريدار خونه برا خانمه هم اومده 70 تومن نداده میگه صد تومن به هيچ صراطی هم مستقيم نمیشه اگه راهی داره راهنماييم کنید وسایلم بیرون نریزن با هزار بدبختی خونه رو زدم اشتباه کردم ضامن شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
سلام و خدا قوت
بنده سند خونم ضامن پرداخت نفقه کسی شدم مبلغ 98 ميليون ريال طرف پول نفقه پرداخت نکرد و دادگاه هم بدون اينکه به بنده اطلاع و اخطاری بدهند خونه رو تمام و کمال کارشناسی کرده مبلغ 440 ميليون ريال و دوبار هم روزنامه مزایده گذاشتن چون خریدار نبوده خونه بجای مبلغ 98 ميليون ريال به خانمه داده البته اخطار بنام متهم اومده اما به بده هیچ اخطاری نشده که خودم وجه را پرداخت کنم بعد از 5 ماه اطلاع پیدا کردم که حکم تخليه هم گرفته بود و حالا خانم حکم تخليه آورده سند هم تو دفترخانه بنامش زدن واداره ثبت هم سند تک برگ صادر کرده و منجر به سرگردانی من شده آیا راهی داره طلب زنه رو بدم خونم برگرده خريدار خونه برا خانمه هم اومده 70 تومن نداده میگه صد تومن به هيچ صراطی هم مستقيم نمیشه اگه راهی داره راهنماييم کنید وسایلم بیرون نریزن با هزار بدبختی خونه رو زدم ضامن شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
سلام و خدا قوت
بنده سند خونم ضامن پرداخت نفقه کسی شدم مبلغ 98 ميليون ريال طرف پول نفقه پرداخت نکرد و دادگاه هم بدون اينکه به بنده اطلاع و اخطاری بدهند خونه رو تمام و کمال کارشناسی کرده مبلغ 440 ميليون ريال و دوبار هم روزنامه مزایده گذاشتن چون خریدار نبوده خونه بجای مبلغ 98 ميليون ريال به خانمه داده البته اخطار بنام متهم اومده اما به بده هیچ اخطاری نشده که خودم وجه را پرداخت کنم بعد از 5 ماه اطلاع پیدا کردم که حکم تخليه هم گرفته بود و حالا خانم حکم تخليه آورده سند هم تو دفترخانه بنامش زدن واداره ثبت هم سند تک برگ صادر کرده و منجر به سرگردانی من شده آیا راهی داره طلب زنه رو بدم خونم برگرده خريدار خونه برا خانمه هم اومده 70 تومن نداده میگه صد تومن به هيچ صراطی هم مستقيم نمیشه اگه راهی داره راهنماييم کنید وسایلم بیرون نریزن با هزار بدبختی خونه رو زدم ضامن شدم ممنون میشم راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
سلام من صد میلیون وثیقه گذاشتم یه مدت کوتاهی بعد حکم نرفتم اجرایی احکام وثیقه من رو ظهر کردن،،الان پرونده من بسته شده،، در چه صورت وثیقه من رو آزاد میکنن
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
سلام من صد میلیون وثیقه گذاشتم یه مدت کوتاهی بعد حکم نرفتم اجرایی احکام وثیقه من رو ظهر کردن،،الان پرونده من بسته شده،، در چه صورت وثیقه من رو آزاد میکنن
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۸
سلام من به مدت یک سال است که سند منزلم را برای یکی در دادگاه که صد ملیون قرار وثیقه داشته گذاشتم الان من میخوام که سندم رو ازاد کنم بعدم به کسی که سند براش گذاشتم گفتم که سند من رو ازاد کن و یکی دیگه رو جایگزین کن متاسفانه این کارو هم نکرد الان لطفا من رو راهنمایی کنید برای ازادی سندم باید چیکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
سلام قاضی برا متهم من صد میلیون وثیقه گذاشته وبعد مارو به کارشناسی معرفی کردن کارشناس هم به نفع ما حکم داده وگفته بله این مقدار درسته . جناب قاضی وثیقه رو از صد میلیون به ده میلیون انتقال داده و مبلغ طلب منم ۵۶میلیونه من الان باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید من بعد پنج سال تونستم این اقا رو گیر بیارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۷
رضا از راهنمایی شما سپاس گذارم فقط یه سوال از قرارگذاشتن وثیقه به اتهام کلاهبرداری وجعل اسناد تا تاریخ ابلاغ شاکیان ومتهم تاریخ دقیقش چندروز یا چند ماه هست دقیقا چون من متهم وگرفتم وثیقه گذاشته الان دوماه خبری از ابلاغ نیست تاریخ دقیق میخواهم بدونم چقدر دیگه هست یا چندوقت دیگه باید صبرکنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۴
گر کفیل قادر به معرفی محکوم علیه نباشد آیا شخص دیگری میتواند وثیقه بگدارد و وثیقه اول آزاد شود؟ بعبارت دیگر در صورت متواری شدن متهم با محکوم علیه آیا تبدیل وثیقه امکان دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۳
سلام خیلی مفید بودن
من یه وثیقه دارم به نفع دولت ضبط شده بعد از ضبط هم جنبه خصوصی هم جنبه عمومی حکم اجرا شده ایا امکان ازادی وثیقه وجود دارد؟متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
از نظرات کارشناسی وراهنمایی شما سپاسگزارم .
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر