کد خبر: ۴۶۰۵۷۶۷
گروه : وب‌گردی
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۱
۰۳ آبان ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۱
کد خبر : ۴۶۰۵۷۶۷

پاییز فرا رسیده و یکی از مهمترین مسائلی که ممکن است شما نیز با آن سروکار داشته باشید این است که کدام لباس برای این فصل مناسب تر است،مطلب زیر میتواند به شما تا حدی کمک کند.

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران؛

پیاده‌روی از هر نوع سبک تا سخت و در محیط‌ های شهری یا در طبیعت، علاوه بر فواید جسمی بسیار، برای روح و روان آدمی نیز سودمند است. 30 دقیقه پیاده‌روی سبک در طول روز اثرات بهینه‌ای بر سوخت و ساز بدن داشته و به کم کردن مشکلاتی چون استرس، ترس و افسردگی کمک کرده و برای تمدد اعصاب و بالا رفتن قدرت تحمل فرد بسیار راهگشاست. اما با فرا رسیدن فصل سرما باید به برخی موارد و ضرورت‌ها توجه کرد و تا حد ممکن از مشکلات احتمالی کاست.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در پیاده‌روی‌های پاییزی مد نظر قرار گیرد، چگونگی لباس پوشیدن متناسب با شرایط فصلی و محیطی است. مشکلات و بیماری‌هایی که در اثر پوشش نامتناسب در فصل پاییز روی می‌دهند، بسیار بیشتر از فصل زمستان است؛ چراکه بارش‌های ناگهانی و تغییرات دما سبب غافلگیری می‌شوند. شاید به همین دلیل است که قدیمی‌ها مثل دزد بودن هوا را برای فصل پاییز به کار می‌بردند.

 گردش و گردشگری در این هوای دمدمی مزاج یکی از فعالیت‌های مفرح فصل پاییز است که می‌‌تواند با سهل‌انگاری به سادگی باعث سرماخوردگی شود. از این رو بهتر است با رعایت نکات زیر روز خوب خود را خراب نکنیم.

به روز رسانی کمد لباس‌ها


با شروع فصل پاییز، اعمال تغییر در کمد لباس‌ها و جایگزین کردن لباس‌هایی که نیم‌تنه و پاها را تا حدی گرم می‌کنند؛ بسیار ضروری است. چراکه تقریبا برای همه ما یک‌بار اتفاق افتاده که به صورت پیش‌بینی نشده و با دعوت دوستان و آشنایان به پیاده‌روی و گشت و گذار برویم. آماده و در دسترس بودن لباس‌های پاییزی مانع از تصمیمات نادرستی چون عزیمت بدون تجهیزات می‌شود. بهتر است تی‌شرت‌ها و دیگر لباس‌های نخی، کتانی و ابریشمی خود را جمع کرده تا با وسوسه پوشیدن آنها در پاییز مواجه نشوید.

پوشش مناسب چیست؟


مناسب‌ترین نوع پوشش در فصل پاییز، پوششی سه لایه به ترتیب زیر است:

اولین لایه پوششی باید نازک و نخی بوده و ترجیحا آستین بلند داشته باشد. برای پاها و قسمت پایین بدن نیز شلواری نخی، نازک و بلند استفاده شود. جنس لایه نخست پوششی بهتر است پُلی‌پروپیلن باشد تا کاربردی فیتیله‌ای داشته تا تمامی رطوبت بدن در اثر عرق کردن را خشک کند. در صورت نبود، مواد پلی‌استری نیز مناسب است. جوراب‌های نایلونی و پلی‌استری در خشک کردن عرق پاها موثر است؛ اما در پیاده‌روی‌های طولانی و سخت بهتر است از یک لایه جوراب پشمی استفاده شود تا پاها در مقابل تاول محافظت شود.

لایه دوم یا میانی پوشش شما باید به گونه‌ای باشد که بدن را در مقابل سرما حفاظت کند. اگر تمایل به پوشیدن جلیقه یا ژاکت دارید، بهترین انتخاب برای لایه دوم پوششتان بافت‌های پشمی است. اگر به پیاده‌روی در طبیعت می‌روید فراموش نکنید که دمای هوا در محیط‌های باز سردتر است؛ پس برداشتن یک جفت دستکش پشمی یا چرمی به همراه کلاه توصیه می‌شود. به دلیل بارش‌های احتمالی بهتر است کلاهتان لبه‌دار باشد.

لایه سوم پوشش شما که بیرونی‌ترین پوشش محسوب می‌شود، بهتر است از جنس نایلونی یا ترکیبی با نایلون انتخاب شود که ضدآب بوده و بادگیر باشد.

فراموش نکنید که بهتر است در فصل پاییز با سرعتی کندتر از حد معمول پیاده‌روی کنید؛ چراکه رطوبت دمای بدن را در سرعت بالا بشدت کاهش می‌دهد.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر