کد خبر: ۴۶۳۶۹۳۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۷
ايران - برزيل/نتيجه ژاپن 2009 تکرار شد

واليباليست هاي کشورمان در چارچوب مسابقات بين قاره‌اي مقابل امروز مقابل برزيل به ميدان‌ رفت بازي درخشاني را ارائه دادند اما با نتيجه 3 بر يک مغلوب اين تيم شدند.

به گزارش گروه ورزشي باشگاه خبرنگاران، تيم ملي واليبال کشورمان امروز از ساعت 10:40 صبح به وقت ايران اولين بازي خود را در چارچوب مسابقات جام بين قاره‌اي مقابل تيم ملي برزيل انجام خواهد داد.
 
12 مرد ایران مقابل برزیل معرفی شدند
 
بر اساس اعلام خولیو ولاسکو: سعید معروف، مهدی مهدوی، فرهاد ظریف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، آرمین تشکری، حمزه زرینی، فرهاد قائمی، رحمان داوودی، علیرضا مباشری، امیر غفور و شهرام محمودی 12 بازیکن تیم ملی ایران در دیدار برابر برزیل نام گرفتند.

ولاسکو ضمن اعلام اسامی دوازده بازیکن مربوط به بازی مقابل برزیل، گفت: "این در حقیقت ادامه روند تیم ایران در بازی های رسمی است. ما با این دوازده نفر آخرین بازی رسمی مان را در فینال قهرمانی آسیا انجام دادیم و حالا در جام قهرمانان با همین دوازده نفر شروع می کنیم. اما در ادامه بازی ها هر جا لازم باشد تغییراتی در ترکیب دوازده نفره تیم ایجاد می کنیم."

ولاسکو که برنامه تئوری و تمرینی ویژه ای برای دفاع وسط های ایران در شناخت نحوه بازیسازی پاسور برزیل؛ برونو رزنده تدارک دیده بود، ابراز امیدواری کرد که بازیکنان ایران در برابر برزیل بتوانند آنچه را که تا کنون آموخته اند، به نمایش بگذارند و گفت: "ما باید خیلی خوب بازی کنیم. همین."
 

 
ایران سفید و برزیل زرد می پوشد
 
رقابت های والیبال جام قهرمانان قاره ها در حالی از ظهر امروز سه شنبه (به وقت محلی) در شهر کیوتو آغاز می شود که به عنوان بازی افتتاحیه تقابل ایتالیا – روسیه را به خود خواهد دید. این دیدار، که تکرار فینال 2 ماه پیشِ پیکارهای قهرمانی اروپاست، از حساسیت بالایی برای هر دو تیم برخوردار است. از یک سو ایتالیایی ها برای جبران شکست 3-1 آن فینال هستند. از سوی دیگر روس ها برای کسب جام قهرمانان آمده اند و فقط به پیروزی فکر می کنند. این دیدار ساعت 12.10 به وقت محلی؛ برابر با 6.40 صبح به وقت تهران برگزار می شود.

در دیدار دوم (ساعت 16.10 به وقت محلی – 10.40 به وقت ایران) برزیل و ایران با هم مصاف خواهند داد. اولین رویارویی والیبال ایران – برزیل 4 سال پیش در جریان دوره گذشته همین جام قهرمانان به تاریخ پیوست. آن بازی 3-1 به سود برزیل تمام شد. اما حالا امسال و تقابلی دیگر میان این دو تیم، حدیث دیگری است. چراکه علاوه بر صف کشیدن دو گروه والیبالیست پرتوان و تکنیک مقابل هم، تقابل تفکرات 2 مربی پرافتخار دنیای والیبال (خولیو ولاسکو – برناردینیو)  هم محسوب می شود. بنابر اعلام کمیته کنترل؛ برزیل در این دیدار با لباس زرد و ایران با لباس سفید به میدان خواهد آمد.

سومین و آخرین دیدار سه شنبه اما تقابل امریکایی هاست. جایی که از ساعت 19.10 به وقت ژاپن (13.40 به وقت ایران) 2 تیم ایالات متحده و ژاپن مقابل هم قرار می گیرند. ژاپنی ها به سرمربیگری "گری ساتو" و مربیگری "دیوید هانت" (هر 2 امریکایی) با تفکرات والیبال امریکا ولی با پیراهن ژاپن به مصاف تیم کشورشان می روند.
 
*شروع بازي
 
بازي ايران برزيل ساعت 10:40 به وقت ايران آغاز شد.
 
در ست اول بازی هر 2 تیم به صورت پایاپای بازی را دنبال کردند سرداور روس 51 ساله مسئول قضاوت این بازی را بر عهده داشت.
 
ملی پوشان کشورمان در این دیدار با اعتماد به نفس و خود باوری که در طول مسابقات لیگ جهانی به دست آورده بودند عملکرد خوبی داشتند آنها آمده بودند تا نتیجه شکست سه بر یک مسابقات جام قهرمانان قاره سال 2009 میلادی را جبران کنند.
برزیلی ها با تجربه با وجود تلاش های مستمر ملی پوشان کشورمان وقت استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر شش به نفع خود رقم زدند.

تمرکز حمله برزیلی ها در این دیدار روی منطقه چهار تیم ایران بود و این امر حاکی از برنامه ریزی دقیق آنهاست حضور 2 بازیکن پست دریافت کننده قدرتی رده های سنی امید و جوانان در ترکیب تیم برزیل حاکی از برنامه ریزی زرد پوشان برای رویارویی قدرتمند در مسابقات المپیک 2016 است آنالیز دقیق برزیلی باعث شد تا پاس های سعید معروف با 2 دفاع حریف همراه شود آنها به خوبی تیم ایران را شناخته و مقابل ملی پوشان کشورمان سد دفاعی مستحکمی را داشتند.
 
حمزه زرینی توانست در این ست از بازی در خط حمله عملکرد خوبی داشته باشند.

برزیلی ها که در سرویس و دریافت عملکرد خوبی داشتند با امتیاز 16 بر11 وقت استراحت فنی دوم را هم به خود اختصاص دادند.
 
خولیو ولاسکو از علی رضا مباشری به جای حمزه زرینی در پست دریافت کننده در ادامه باری استفاده کرد.

دریافت اول تیم ایران در این ست تا حدودی با مشکل همراه بود، این امر کار ترکیبی را نیز دچار مشکل کرد.

سرمربی برزیل در امتیاز 22 بر15 وقتی که شاگردانش از تیم ایران پیش افتاده بودند اقدام به 2 تعویض کرد از طرفی ولاسکو هم اقدام به تعویضی شبیه همتایش کرد و از شهرام محمودی و مهدی مهدوی در ترکیب استفاده کرد.
 
ست اول دیدار با امتیاز 25 بر16 به نفع برزیلی ها رقم خورد.
 

 
*ست دوم
 
ترکیب تیم ایران در این ست، حمزه زرینی، سعید معروف، فرهاد ظریف، محمد موسوی عراقی، امیر غفور، فرهاد قائمی و عادل غلامی در برزیل که دیگر خبری از بازیکنان بزرگی چون جیبا نیست اما قدرت آنها همچنان بالاست و این امر را برزیلی ها مدیون تزریق تدریجی قدرت به تیم ملی  و جوانگرایی است.

در ابتدای این ست ملی پوشان کشورمان توانستند با امتیاز 5 بر3 از حریف پیش افتاد اما اشتباه در سرویس و دفاع نتیجه در عدد پنج برابر شد.
 
اولین وقت استراحت فنی ست دوم با نتیجه هشت بر هفت به نفع تیم ایران رقم خورد.

ملی پوشان کشورمان در این ست بهتر از ابتدای بازی ظاهر شدند رالی های طولانی در جریان دیدار حاکی از به خود آمدن بازیکنان تیم ایران دارد.

بازی در برابر بهترین سرویس زنان جهان کار بسیار سختی بود که ملی پوشان ایران توانستند به خوبی مقابل آنها قد علم کنند برزیلی ها بلند قامت و پر قدرت توانستند وقت استراحت فنی دوم این ست را 16 بر 13 به نام خود ثبت کنند.
 
ولاسکو تصمیم گرفت در ادامه این بازی از شهرام محمودی به جای امیر غفور در پست قطر پاسور استفاده کند.

در امتیاز 14 بر 18 هم سرمربی تیم ملی از رحمان داودی به جای فرهاد قائمی در ترکیب استفاده کرد.
 
برزیلی ها با شناخت و آنالیز دقیقی که داشتند از تمامی فرصت ها به نحو مطلوب استفاده کردند و آن را به عنوان فرصت طلایی نگاه می کردند آنها بعد از پوئن 13 اجازه قدرت نمایی به ایران ندادند ولاسکو که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت از آرمین تشکری به جای عادل غلامی در تیم استفاده کرد.
 
ست دوم این دیدار با پوئن 25 بر 17 باز هم به نفع برزیلی ها رقم خورد.
 
*ست سوم
 
ترکیب تیم ایران در ست سوم دست نخورده ماند اما در ابتدای ست سوم ولاسکو که دریافت تیم را ضعیف دیده بود از علی رضا مباشری به جای حمزه زرینی استفاده کرد.

در این ست ایران نسبت به 2 ست قبل با برنامه تر ظاهر شده و برناردو رزنده را به گرفتن وقت استراحت 30 ثانیه ای واداشت تا به شاگردانش تفهیم کند که اگر بازی را شل بگیرندبرد ایران در این ست قطعی است این امر 2 امتیاز بعدی را برای برزیلی ها همراه داشت و وقت استراحت سودمندی بود.
 
سفید پوشان تیم ایران در این ست به مراتب عملکرد بهتری را به نمایش گذاشتند و تا اینجای کار 7 بر 4 از حریف پیش افتادند اما برزیلی ها اجازه ماندگاری این برتری امتیاز را ندادند، ولی وقت استراحت فنی اول این ست 8 بر 7 به نفع ایران رقم خورد.

مشکل اصلی تیم ایران در کل ست های بازی مقابل برزیل،‌عدم فقط امتیازاتی که از حریف پیش می افتد، است اشتباهات فردی بازیکنان تیم ایران در این دیدار مانع از امتیاز آوری و برد ملی پوشان کشورمان مقابل حریف شد. 
 
بازی مقابل تیم برتر جهان کار بسیار سختی است ولاسکو در امتیاز 15 بر13 که تیم برزیل برتر بود از شهرام محمودی و مهدی مهدوی به جای سعید معروف و امیر غفور استفاده کرد. برناردو رزنده هم دست به این 2 تعویض زد.

این اقدام ولاسکو شرایط و تنوع تاکتیکی را برای تیم ایران به همراه داشت و تا حدودی آنالیز برزیلی ها دچار مشکل کرد اما وقت استراحت فنی دوم این ست 16 بر14 به نفع زرد پوشان امریکای جنوبی رقم خورد.
 
تیم ایران بر خلاف ست های قبل به دنبال ادامه بازی پایاپای مقابل برزیل بود ملی پوشان کشورمان نمی خواستند بازی درست سوم به پایان برسد و نهایت توانشان را برای گرفتن پوئن گرفتند.
 
اشتباهات فردی ملی پوشان در پوئن های حساس پوئن 24 را به حریف داد و آنها با امتیاز 23 از حریف یک پوئن عقب افتادند.
 
برزیلی هم در این دقایق پایانی ست سوم در زدن سرویس دچار اشتباهات فردی شدند.

ایران این ست را 25 بر27 پیروز شدند و به اين خودباوري رسيد که مي تواند از قهرمان جهان هم ست بگيرد.
 

 
*ست چهارم
 
در این ست طبق نظر ولاسکو ترکیب تیم ایران را امیر غفور، فرهاد ظریف، عادل غلامی، محمد موسوی عراقی، علی رضا مباشری، سعید معروف و فرهاد قائمی تشکیل دادند.

تماشاگران و هواداران ژاپنی که برای تشویق تیم ملی کشورشان در بازی مقابل امریکا به سالن آمده بودند، در این ست ایران را به عنوان نماینده قاره آسیا تشویق کردند.
 
مباشری در دریافت در این بازی به مراتب بهتر از دیگر هم پست هایش ظاهر شد.
 
برزیلی ها وقت استراحت فنی اول این ست را هم 8 بر 6 به نفع خود رقم زدند برزیلی ها در این ست روی منطقه 2 تیم ایران تمرکز و دفاع ایران را متزلزل کردند.
 
سرویس های هدفمند فرهاد قائمی باعث شد تا تیم ایران 11 بر 9 از حریف پیش افتد حال برزیلی ها مقهور سرویس های حریف آسیایی خود شدند.

سفید پوشان تیم ایران به هیچ عنوان نمی خواستند 2 امتیاز اختلاف را از دست دهند و با امتیاز 13 بر11 از حریف پیش بودند اما برزیلی های با تجربه به برتری ایران پایان دادند و  نتایج را پایاپای دنبال کردند و توانستند دومین وقت استراحت فنی این ست را 16 بر14 به نفع خود رقم بزنند. 
 
برزیلی ها مهار محمود موسوی عراقی بازیکن دفاع وسط تیم ایران را در دستور  کار خود قرار دادند و به همین دلیل سعید معروف عادل غلامی در جریان بازی بیشتر استفاده کرد.

تیم ایران در این ست با اعتماد به نفس بالا و شناخت خوب مقابل حریف  پیش افتند اما برزیلی ها به این  راحتی نمی خواهند نتیجه را واگذار کنند و دو پوئن اختلاف خود را جبران کردند.
 
ولاسکو پوئن 21 بر22 از آخرین وقت استراحت فنی را گرفت و نکات مهم را به شاگردانش گوشزد کرد.
 
در پوئن 23 بر22 ولاسکو از دو تعویضه معروف خود استفاده کرد و مهدوی و محمودی در ترکیب  تیم قرار می گیرند.

دفاع عالی برزیلی ها در منطقه 2 پوئن 24 را برای آنها در پی داشت.
 
در نهايت اين ست با نتيجه 25 بر 23 به نفع برزيل به پايان رسيد و برزيل  توانست اين بازي را با نتيجه 3 بر يک به سود خود به پايان رساند.
 
انتهاي پيام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۱
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۲
افرین برشما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۸/۳۰
ماشاا...بچه هابازی با روسیه روهم میبریم براتون دعامیکنیم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
بازم غیرت بچه های والیبالیست،دم همتون گرم واقعا ممنونیم،خسته نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
درسته 3-1 باختيم, اما در مقابل چه تيمي؟
در مقابل بهترين تيم جهان( با رتبه 1 جهاني)
محسن از ايران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
خدا قوت.
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۸
خدا وکیلی هر کی موافق این هست که درِ این فوتبال را گل بگیرن، مثبت بده... خارج از تعصب و جام جهانی رفتن که باید بری به سمت قبله دعا تا یک گل اونم زوری بزنن. بعدش هم که خدای ادعا هستن و پاداشم می خوان...
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر