قم/

کشفیات مواد مخدر در قم 55 درصد افزایش یافت

فرمانده انتظامي استان قم از کشف بيش از پنج تن مواد مخدر طي 8 ماهه گذشته در استان خبر داد و گفت: کشفيات مواد مخدر طي اين مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزايش 55 درصدي روبرو بوده است.

 

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران قم، سردار کاظم مجتبايي گفت: طي 8 ماهه گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل کشفيات مواد مخدر با افزايش 55 درصدي مواجه بوده که در اين مدت حدود پنج تن و 179 کيلوگرم انواع مواد مخدر کشف و 29 باند تهيه و توزيع مواد افيوني نيز منهدم که در اين رابطه 163 قاچاقچي دستگير شدند.


وی با اشاره به کشف حدود سه تن و 550 کيلوگرم مواد مخدر از نوع ترياک عنوان کرد: قريب به اکثريت دستگيرشدگان، غيربومي هستند که دليل آن قرار گرفتن استان قم در شاهراه مواصلاتي 17 استان کشور است.

فرمانده انتظامي استان قم در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه پليس در تلاش است تا اعتياد مهار شود، گفت: پيشگيري و آموزش خانواده ها در جهت کنترل فرزندان ضروري است و اين کنترل بايد عقلاني انجام شود.

اين مقام مسئول با بيان اينکه برخورد با اعتياد نيازمند راهکارهاي علمي است بر اقدامات گسترده و قانوني در زمينه برخورد با اين معضل اجتماعي تاکيد کرد.

اخلاص پليس، سند افتخار سازمان نيروي انتظامي است

فرمانده انتظامي استان قم در جمع افسران ارشد اين فرماندهي گفت: سند افتخار سازمان نيروي انتظامي ، اخلاص کارکنان اين نيرو است.

سردار کاظم مجتبايي در همايش آگاه سازي فرماندهان، روسا و مديران انتظامي استان قم مشکلات جامعه را متاثر از خلاءهاي ناشي از جهش هاي اجتماعي ، اقتصادي و فرهنگي عنوان کرد و اظهارداشت: بوجود آمدن خلاءهاي معنوي، اخلاقي، تربيتي و عاطفي باعث مي‌شود تا جامعه مسير واقعي خود را در زمان مورد نظر طي نکند.

وی در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه ناجا به دنبال ارتقاء انگيزه معنوي در کارکنان است تا با عزت نفس، در خدمت سازمان باشند گفت: سند افتخار سازمان نيروي انتظامي، اخلاص کارکنان اين نيرو است.

فرمانده انتظامي استان قم در ادامه با اشاره به اينکه رسيدن افراد به پست هاي مديريتي بايد با گذراندن مراحل مديريتي همراه باشد ادامه داد: البته ممکن است فردي بدون پشت سر گذاشتن اين مراحل به جايگاهي برسد و جزء نخبگان و استعدادهاي درخشان باشد.

وی با بيان اينکه در گذشته اگر مشکلي پيش مي آمد ريش سفيدان فاميل نمي گذاشتند به محاکم قضايي کشيده شود گفت: جهش هاي فرهنگي خلاءهايي را به وجود آورده و نظام خانواده را زير و رو کرده و باعث شده تا احترام بين فرزند و والدين کم رنگ شود.

مجتبایی در ادامه با اشاره به آياتي از قرآن کريم اصلي ترين راه درمان اين خلاء ها را داشتن تقوا عنوان کرد.

وی داشتن اميد و توکل به خداوند متعال ، گم نکردن مسير حق، عمل کردن به گفته ها و گناه خود بر گردن ديگران نيانداختن را از ديگر موارد درمان اين خلاء ها بيان کرد.

اثربخشي منوط به آموزش ، روز آمدي و تجزيه و تحليل است

فرمانده انتظامي استان قم در مراسم صبحگاه عمومي اين فرماندهي گفت: اثربخشي افراد منوط به آموزش تکميلي ، روز آمدي و تجزيه و تحليل است.

سردار کاظم مجتبايي در اين مراسم و در بخش اول سخنان خود از زحمات کارکنان اين فرماندهي به دليل تلاش براي نظم و امنيت در روزهاي تاسوعا و عاشوراي حسيني(ع) تقدير کرد.

وی در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه در همه مشاغل خدمت به دو نوع خوب کارکردن و کار خوب کردن تقسيم مي شود افزود: خوب کارکردن يعني از لحاظ کمي و کار خوب کردن همان اثر بخشي است که جمع اين دو مورد به بهره دهي مي رسد.

فرمانده انتظامي استان قم در ادامه با بيان اينکه در تمامي مشاغل ديده مي شود که بعضي از افراد سخت کوش هستند و حضوري مستمر در محل خدمت داشته و ساعت‌ها کار مي‌کنند ولي بهره دهي و اثر بخشي لازم را ندارند.

وی گفت: زماني کار و فعاليت به مقصود خود خواهد رسيد که هم نمود ظاهري و هم نمود باطني داشته باشد، يعني هم از نظر کيفي و هم از نظر کمي به نتيجه برسد.

مجتبایی در بخش ديگري از سخنان خود آموزش تکميلي ، روز آمدي و تجزيه و تحليل را از جمله مواردي عنوان کرد که به اثر بخشي کمک مي کند.

وی با تاکيد بر گزينه روز آمدي گفت: نبايد هيچ گاه حالت سکون پيش بيايد ، همواره بايد در حال نوآوري بوده و به سمت پيشرفت در حرکت باشيم.

دستگيري صاحبخانه قلابي به اتهام يک ميليارد ريال کلاهبرداري

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان قم از دستگيري يک سابقه دار به اتهام يک ميليارد ريال کلاهبرداري در استان هاي قم، شيراز و هرمزگان خبر داد.

سرهنگ مهدي قدمي گفت: در پي شکايت يکي از شهروندان مبني بر اينكه يک کلاهبردار با معرفي خود به عنوان صاحبخانه، پس از اجاره دادن منزل به وي و دريافت مبلغ قابل توجهي پول نقد متواري شده است با توجه به حساسيت موضوع بلافاصله دستگيري نامبرده در دستور کار ماموران آگاهي استان قرار گرفت.

رئيس پليس آگاهي استان ادامه داد: پس از چند روز تلاش شبانه روزي و انجام اقدامات تخصصي متهم شناسايي و دستگير شد.

وي با بيان اينکه وي اهل يکي از استان هاي جنوبي کشور بوده و بومي استان قم نيست افزود: پس از بررسي سوابق آن مشخص شد متهم داراي پنج فقره سابقه كيفري است.

اين مقام مسئول در ادامه و در تشريح جزئيات خبر گفت: چند روز قبل از دستگيري پس از بازرسي محل سکونت وي و بررسي گوشي تلفن همراه نامبرده، طي تماس يكي از شهروندان با تلفن همراه متهم مبني بر اجاره کردن منزل، راز نهفته بر ملا شد.

قدمي ادامه داد: نامبرده به عنوان مشتري جهت اجاره کردن منزل به برخي از دفاتر مشاور املاك سطح شهر بخصوص نقاط بالاي شهر مراجعه، سوژه‌هاي مورد نظر را شناسايي و منازل مذكور را به همراه شماره تماس خود با درج در صفحه نيازمندي‌هاي برخي از نشريات جهت دادن رهن، آگهي مي‌کرد.

وي افزود: در ادامه پس از تماس مالباختگان، منزل مذكور را كه متعلق به ديگران بود با مانور متقلبانه بدون آنكه صاحبخانه به موضوع مشكوك شود به رويت مالباخته رسانده و در فرصتي مناسب به عنوان پيش پرداخت جهت رهن مبالغي را كمتر از قيمت واقعي دريافت و قبل از مراجعه بعدي مستاجر به منزل مذكور، متواري مي شد.

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان قم گفت: متهم در تحقيقات تکميلي صراحتاً به بزه انتسابي و كلاهبرداري از شهروندان استان هاي قم، شيراز و هرمزگان به مبلغ تقريبي يک ميليارد ريال اعتراف و در نهايت با قرار قانوني مناسب روانه زندان شد./س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: قم ، کشفیات ، مواد ، مخدر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: