شیراز/

استان فارس ميزبان افزون بر چهار هزار پرنده درنا

درناهاي مهاجر فصل سرد را در تالابهاي استان فارس سپري مي کنند.

 

 

  به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدير کل حفاظت محيط زيست استان فارس گفت:سرشماري درناي خاکستري به طور همزمان در مناطق تحت مديريت و مناطق آزاد استان فارس صورت پذيرفت. اين سرشماري  با همکاري کارشناسان محيط زيست  و محيط بانان انجام شد و هدف از اين سرشماري ارزيابي تغييرات و نوسانات جمعيت درناهاي مهاجر به استان و پايش زيستگاه آنها است.

وي افزود: طي اين سرشماري  بالغ بر چهار هزار قطعه درنا در استان شمارش شد که بيشترين تعداد آنها در تالابهاي بختگان و لارستان مشاهده شد.

کارنامي ادامه داد: پرنده درنا از گونه هاي مهاجر زمستان گذران ايران است که در فصل زمستان به تالاب ها و مزارع   مهاجرت مي کند. گونه ديگر درنا يعني درناي سيبري از پرندگان در حال انقراض است که تنها مهاجر آن به ايران در فصل پاييز به تالاب هاي فريدونکنار در استان مازندران مهاجرت مي کند.

مدير کل حفاظت محيط زيست استان فارس بیان کرد: درناي معمولي پرنده اي با پر و بال خاکستري، پاها و منقار بلند است در حالي که درناي سيبري درناي سفيد با ماسک قرمز اطراف منقار است. تالاب هاي لارستان و تالاب ارژن و تالاب بختگان زيستگاه اصلي زمستان گذراني درناي خاکستري در فارس به شمار مي رود./س

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: فارس ، میزبان ، درنا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: