شیراز/

پرورش 5 گونه از 27 گونه ماهی خاویاری در دنیا در استهبان فارس

از ۲۷ گونه ماهی خاویاری در دنیا، ۵ گونه آن در استهبان پرورش داده می شود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ فرماندار استهبان با اشاره به وجود بزرگترین مزرعه پرورش ماهی خاویار کشور در این شهرستان گفت: از ۲۷گونه ماهی خاویاری در دنیا، ۵ گونه آن در استهبان پرورش داده می شود.

نعمت‌الله اکبرنژاد اظهار کرد: مزرعه پرورش ماهی خاویاری فارس در شهرستان استهبان، بزرگ‌ترین مزرعه پرورش ماهی خاویاری در کشور است.

وی با بیان اینکه خاویار تولیدی این مزرعه در حال حاضر 8 کیلو است که در آینده به 30 تا 40 کیلو می رسد، گفت: مزرعه پرورش ماهی خاویاری فارس در شهرستان استهبان با ظرفیت تولید 45 تن گوشت و 200 کیلوگرم خاویار، بزرگترین مزرعه پرورش ماهی کشور است.

فرماندار استهبان با بیان اینکه از 27 گونه ماهی خاویاری در دنیا،5 گونه اوزن برون، قره برون، فیل ماهی، شیپ و استرلیاد در این شهرستان پرورش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل مصرف کم این ماهی در داخل کشور، عمده محصول این مزرعه به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می‌شود.

وی افزود: پرورش ماهی خاویاری در حال حاضر توسط خصوصی انجام می‌شود و حمایت جدی دولتمی‌تواند عامل مهم توسعه این فعالیت باشد.

اکبرنژاد با اشاره به برنامه‌های حمایتی فرمانداری استهبان از بخش صنایع تولیدی، تصریح کرد: تشکیل کارگروه‌های اقتصادی برای حمایت از پرورش دهندگان و اعطای تسهیلات به آن‌ها از جمله برنامه‌های فرمانداری استهبان در راستای تولید و پرورش ماهی در این شهرستان است./س

انتهای پیام/


پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: پرورش ، ماهی ، خاویار ، فارس
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: