حجت‌الاسلام‌والمسلمين سبحانی‌نیا در جمع کارکنان نداجا:

قدرت بازدارندگی کشور ثمره عملکرد نیروهای مسلح در ارتش و سپاه است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: نیروهای مسلح هم ارتش و سپاه و هم بسیج توانسته‌اند یک قدرت بازدارندگی قوی برای کشور ایجاد کنند.

به گزارش حوزه دفاعي امنيتي باشگاه خبرنگاران، حجت الاسلام حسین سبحانی‌نیا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در همایش طرح بصیرت کارکنان ستاد نیروی دریایی ارتش، با اشاره به اینکه ما در گذشته هم با دنیا سر سازش داشتیم اما افزون طلبی غرب ما را به چالش کشاند، تصریح کرد: به لطف خدا شرایط سیاسی کشورمان به سمت همگرایی بیشتر پیش می رود و نگاه جدیدی از تنش زدایی در عرصه بین المللی ایجاد شده است یعنی تعامل و احترام متقابل با سایر کشورها.

سبحانی نیا ادامه داد: غرب بر این باور بود که هرکس قدرت دارد باید حق با او باشد و می تواند اراده‌ای را بر دیگران اعمال کند و نگاهشان به این بود که سیاست باید از کاخ سفید صادر شود ولی جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اصول اعتقادی خود در برابر این تفکر ایستاد و 35 سال مقابله کرد تا بتواند از حق مسلم خود دفاع کند و امروز به عنوان الگو در بین کشورهای جهان مطرح است.

وی اظهار داشت: در مذاکرات اخیر ما به توافقی رسیدیم که بخشی از خواسته های ما را تامین می‌کند که این مطلب براساس گزارشات ارائه شده آقای ظریف، که انصافا گروه مذاکره کننده ایرانی کار پرزحمتی را هدایت کرد و توانست از پس کار بر بیاید و سیاست برد برد را مطرح کرد، قابل برداشت است.

این عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید براینکه حق غنی سازی ایران متوقف نشده است، افزود: ما این حق را داریم که از نوع صلح آمیز انرژی هسته‌ای استفاده کنیم و لغو قطعنامه‌ها و تحریم ها نیز از خواسته های ما در دستاوردهای توافقنامه بوده است که طی آن ظرف 6 ماه این تحریم ها به سراشیبی بیفتد.

وی گفت: کلیات قضیه یک فضای مثبت و امیدواری در جامعه بوجود آورده، میزان ارتباطات خارجی ما افزایش پیدا کرده است و مسئولین خارجی امروز متقاضی سفر به جمهوری اسلامی هستند.

سبحانی‌نیا با تبریک هفته نیروی دریایی درخصوص این نیرو اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش وظیفه خطیر حفاظت از سواحل به طول بیش از 3 هزار کیلومتر در شمال و جنوب کشور را بر عهده دارد. نیروی دریایی همچنین نقش بزرگی را دفاع مقدس به خصوص حصر آبادان، فتح خرمشهر و ... ایفا کرد و عملکرد آن در عملیات مروارید، مروارید نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اقداماتی که نیروی دریایی امروز در خلیج فارس دریای عمان، در آبهای بین المللی و در مبارزه با دزدان دریایی انجام داده است شایسته لقب راهبردی است که مقام معظم رهبری برای این نیرو عنوان فرموده‌اند.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر