بانوان و آقایان کاراته ایران برای اولین بار بر بام آسیا ایستادند؛

شهد شیرین قهرمانی با کسب 7طلا، 4 نقره و 5 برنز

تیم ملی بزرگسالان کشورمان موفق شد با کسب 7 نشان طلا، 4 نقره و 5 برنز برای نخستین بار موفق شد در مجموع دو رده مردان و زنان بر سکوی اول کاراته قاره کهن بایستد و قهرمان شود.

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران، در این دوره از رقابتها که با حضورکاراته کاهای 29 کشور در دبی امارات برگزار شد پس از تیم ملی کاراته ایران، تیم ژاپن با کسب 5 طلا، 3 نقره و 3 برنز در جای دوم قرار گرفت. تیم چین با 2 طلا، یک نقره و 3 برنز عنوان سوم را به خود اختصاص داد. تیم های قزاقستان با یک طلا، 2 نقره و 2 برنز و امارات میزبان بازیها با یک طلا و 2 برنز به ترتیب در جای چهارم و پنجم جدول رده بندی قرار گرفتند.
ازبکستان با یک طلا، چین تایپه با 3 نقره و 4 برنز، عربستان با 2 نقره و یک برنز، کویت با یک نقره و 2 برنز، ویتنام با یک نقره و یک برنز تیم های ششم تا دهم دوازدهمین دوره مسابقات کاراته بزرگسالان آسیا بودند.
هنگ کنگ با 4برنز، اردن و مالزی هر کدام با دو برنز و ماکائو، هند و پاکستان نیز هر کدام با یک برنز دیگر کشورهایی بودند که کاراته کاهایشان سهمی از مدالهای توزیع شده در جام دوازدهم آسیا را داشتند.
 
حمیده عباسعلی، مجید حسن نیا، هامون درفشی پور، بهمن عسگری، سجاد گنج زاده (مدال طلا)، پگاه زنگنه و ذبیح الله پورشیب(مدال نقره) و مهسا افسانه، سحرکرجی، فاطمه چالاکی، سعید احمدی، دلارام دوستی مدالهای برنز رده سنی بزرگسالان را کسب کردند.
همچنین کومیته تیمی مردان و زنان مدال طلا را کسب کردند، کاتای تیمی مردان و زنان هم صاحب مدال های نقره شدند.
 
اما در جدول رده بندی سیزدهمین دوره مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا که طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 12 و 13 آذر ماه در سالن حمدان شیخ محمد دبی برگزار شد تیم ژاپن با کسب 11 طلا، 4 نقره و 2 برنز به مقام قهرمانی دست یافت. آینده سازان کاراته کشورمان با 5 طلا، 5 نقره و 6 برنز در جای دوم قرار گرفتند، ازبکستان با یک طلا و 2 نقره مقام سوم را از آن خود کرد.
تیم های قزاقستان با یک طلا و 3 برنز و امارت نیز با یک طلا و 2 برنز در جای چهارم و پنجم جدول رده بندی توزیع مدالهای رده نوجوانان و جوانان آسیا قرار گرفتند.
 
بر اساس این گزارش در مجموع رده بندی مدالهای رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ژاپن با 16 طلا، 7 نقره و 5 برنز رتبه اول را به خود اختصاص داد، ایران با 12 طلا، 9 نقره و 11 برنز در جای دوم قرار گرفت، کویت با 2 طلا، 4 نقره و 6 برنز، قزاقستان با 2 طلا، 2 نقره و 5 برنز و ازبکستان با 2 طلا و 2 نقره سوم تا پنجم شدند.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: کاراته ، آسیا ، امارات
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر