کشتی آرای در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران:

"طلا" روز به روز کم فروغ‌تر می‌شود/ کاهش قیمت، طلا را از "سکه" انداخت

رئیس اتحادیه طلا، جواهر، سکه و صراف تهران خبر از کاهش ۳۸ درصدی قیمت طلا در بازار کشور از ابتدای سال جاری خبر داد.

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا، جواهر، سکه، نقره و صراف تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون قیمت طلا و سکه در بازار کشور ۳۸ درصد کاهش یافته است. 

وی افزود: ۲۷ درصد از این کاهش قیمت به خاطر پایین آمدن قیمت جهانی طلا و ۱۱ درصد آن به خاطر کاهش قیمت ارز در کشور است. 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به اینکه روند کاهشی قیمت طلا و سکه در بازار کشور موجب شده تا انگیزه سرمایه گذاری بر طلا و سکه در ایران کاهش یافته و تا حدود زیادی از بین برود اظهار داشت: هم اکنون دیگر طلا بعنوان یک کالای سرمایه‌ای و سودده در کشور به حساب نمی‌آید و مردم و سرمایه گذاران سرمایه‌های خود را به سمت بازار سهام روانه کرده‌اند. 

وی ادامه داد: به‌‌ همان میزانی که قیمت طلا و سکه در بازار کشور کاهش یافته به‌‌ همان اندازه ارزش سهام در بازارهای سهام کشور روند صعود داشته است. 

رئیس اتحادیه طلا، جواهر و صراف تهران قیمت طلا و سکه را تا ساعت ۱۲ظهر امروز ۱۶. ۹. ۹۲ به این شرح اعلام کرد: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم و جدید ۸۵۸ هزار تومان، هر قطعه نیم سکه ۴۳۶ هزار تومان، ربع سکه ۲۶۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۱۶۸ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸۸ هزار و ۳۰۰ تومان، هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۳۸۲ هزار و ۵۰۰ تومان.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: کاهش ، قیمت ، طلا
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر