کد خبر: ۴۶۶۸۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۰

جهان پر است از مکان‌های مخفی و منحصر به فرد که آنها را نمی‌شناسیم و درباره آنها حتی تا به حال چیزی به گوشمان نخورده است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، توریست‌های قهار دنیا هر لحظه در شکار مکان‌هایی جذاب برای دیدن هستند اما مکان‌هایی در دنیا وجود دارند که هیچ کس اجازه ورود به آن‌ها را ندارد.

1. در جنوب غربی فرانسه غاری سنگی واقع شده است که در آن بیش از ۱۰۰۰نمونه نقاشی و آثار فرهنگی تعبیه شده است. این نقاشی‌ها متعلق به ۱۷۳۰۰ سال پیش است که این نقاشی‌ها متشکل از حیوانات عظیم الجثه، فسیل‌های حیوانات هستند.
تنها جمعی از سران کشور در هفته تنها برای دقایقی کوتاه اجازه بازدید از این غار را دارند.2.در شمال ایتالیا در ونیز ساختمانی بزرگ واقع است که در گذشته محل نگهداری بیمارانی با شرایط خاص بوده است.
در گذشته این مرکز به عنوان پناهگاه و قرنطینه‌ای برای جلوگیری از گسترش و سرایت بیماری‌ها به انسان‌های سالم بوده است.
در چند سال گذشته کشاورزان در خواست کرده بودند تا این مکان را تخریب کنند و بیمارستانی جدید احداث کنند اما با پیشنهاد‌های ان‌ها به شدت مخالفت شده بود.3.در شهر واتیکان یک مکان مذهبی وجود دارد که در گذشته محل عبادت رهبران مقدس بوده است.
اکنون پیشوایان و رهبران در این شهر معتقدند در این مکان راز و سرهایی است که هیچ کس نباید از آن‌ها اطلاع داشته باشد.
برگه‌های قدیمی، نسخه‌های قدیمی کتاب‌های مذهبی زیادی وجود دارد و تنها کتاب‌هایی را می‌توان قرض گرفت که بیش از ۷۵ سال قدمت نداشته باشند.4.در این مکان مقدس یک کتاب از حصرت مریم تعبیه شده است که تنها راهبان دارای واجد شرایط اجازه ورود به این مکان را دارند.5.در چین موزه ملی آموزش و پرورش وجود دارد که تمام اجسام تاریخی که متعلق به ده هزار سال پیش است در ان جا وجود دارد.
مقالات علمی قدیمی، سکه، اسلحه، لوازم آرایش‌هایی که در گذشته مرسوم بوده است در این مکان نگهداری می‌شود.
تنها قومیت‌های چینی اجازه بازدید از این موزه را دارند و چینی‌ها ورود هر کس جز قومیت چینی را به این مکان جاسوسی تلقی می‌کنند.


 
6.این جزیره که جزو یکی از ۷ جزیره بزرگ دنیاست هیچ راه راه ارتباطی جاده‌ای در آن وجود ندارد و تنها با هلی کوپتر میتوان بین مکان‌های مختلف آن رفت و آمد کرد.
الکتریسیته، مغازه، رستوران و... در این جزیره موجود نیست.
ایزابت سنکز در سال ۱۸۶۴ مالکیت خصوصی این جزیره را به فرزندانش سپرده بود.7.شهر اسین اسپرنگر در مرکز استرلیا که ردیاب‌های الکترونیکی در این شهر وجود دارد و یک مرکز نظامی است که بیش از ۸۰۰ نفر در آن مشغول به کارند و جز استخدامی‌های آن کسی اجازه ورود به این منطقه را ندارد.