عسگری جواب صحبت های تند دایی را داد

رئیس دپارتمان داوری در واکنش به صحبت‌های علی دایی گفت: «هیچ‌کس نمی‌تواند برای فدراسیون و کمیته داوران تعیین تکلیف کند.»

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران،به نقل از افکارنیوز، حسین عسگری درباره اتفاقات دیدار تیم‌های فولاد خوزستان - پرسپولیس اظهار داشت: «روز گذشته به دلیل مشغله‌هایی که داشتم، موفق به تماشای بازی فولاد - پرسپولیس و استقلال - استقلال خوزستان نشدم.»

علی دایی پس از پایان بازی با فولاد خوزستان اعلام کرد: "چندین بار با فدراسیون و نهادهای دیگر نامه‌نگاری کردیم که جهانبازی داور دیدار ما و فولاد نباشد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و داور تغییر نکرد." عسگری در واکنش به صحبت‌های دایی گفت: «هیچ‌کس و هیچ‌ تیمی نمی‌تواند برای فدراسیون فوتبال و کمیته داوران تعیین تکلیف کند که چه کسی داور بازی آنها باشد.»

وی افزود: «هر داوری بر اساس سوابق و عملکردش برای یک بازی انتخاب می‌شود. متاسفانه تیم‌هایی مدعی اشتباهات داوری هستند که شکست خورده‌اند. بررسی کنید که اگر اشتباهات داوری به ضررشان بوده چند درصد هم به سودشان بوده است؟ چطور اشتباهات داوری به ضرر آقایان باشد، می‌بینند ولی اگر به سودشان باشد، دیده نمی‌شود؟ آقای دایی! اگر تیم‌تان از داوری ضربه خورده باشد، از داوری هم سود بُرده است. این مسئله نشان می‌دهد اشتباهات داوری آگاهانه نیست.»

رئیس دپارتمان داوری در خصوص اینکه دایی گفته هنوز نتیجه‌ای بابت شکایت‌مان از یدالله جهانبازی نگرفته‌‌ایم ولی باز هم او برای بازی‌های پرسپولیس انتخاب می‌شود، عنوان کرد: «تیم‌ها می‌توانند از راه‌های قانونی از داوری که مدعی هستند، اشتباه داشته، شکایت کنند و ما پاسخ می‌دهیم ولی اینطور نیست که نامه بزنند که فلان داور را برای بازی‌های آنها انتخاب نکنیم. اگر قرار باشد این کار را انجام دهیم از هفته پنجم و ششم داوری باقی نمی‌ماند که برای قضاوت انتخاب کنیم.»

عسگری با انتقاد از صحبت‌های پرسپولیسی‌ها ادامه داد: «شما می‌گویید محسن قهرمانی نباشد، یداالله جهانبازی نباشد، پس چه کسی باشد؟ مگر علیرضا فغانی نبود که سال گذشته در بازی پرسپولیس - صبا ۲ پنالتی برای صبا نگرفت و یا محسن ترکی ۲ سال پیش در بازی تراکتورسازی - استقلال اشتباه نداشت؟ آنها را هم برای بازی‌های تیم معترض نگذاریم، پس چه کسانی باید قضاوت کنند؟»

وی در خصوص اظهارات سعید شیرینی سرپرست پرسپولیس مبنی بر اینکه با شرایط داوری بوجود آمده نگران دربی هستند، به تسنیم گفت: «مگر قرار است تا ابد جهانبازی برای پرسپولیس قضاوت کند؟ هفته آینده داور دربی تغییر می‌کند. آقایان به جای این صحبت‌ها بروند و ببینند اشتباهات داوری چقدر به سود آنها بوده است. همیشه انسان‌ها به دنبال منافع خودشان هستند که به خطر نیفتد.»

رئیس دپارتمان داوری درباره اینکه گفته می‌شود، علیرضا فغانی، سعید مظفری‌زاده، حسین زرگر و یدالله جهانبازی گزینه‌های قضاوت در دربی روز جمعه هستند، تاکید کرد: «ما داورانی را ملاک قرار می‌دهیم که قضاوت بازی‌های حساس لیگ را بر عهده داشته و عملکرد خوبی داشته باشند اما اگر به عنوان مثال داوری که در این هفته مشکل قضاوت داشته جزو گزینه‌های قضاوت دربی نخواهد بود.»

عسگری اضافه کرد: «داورانی که در این فصل دیدارهای استقلال - سپاهان، استقلال - تراکتورسازی، پرسپولیس - سپاهان، پرسپولیس - تراکتورسازی و سپاهان و تراکتورسازی را قضاوت کرده‌اند به همراه نفراتی که در بالا از آنها نام بردید شانس قضاوت بازی پرسپولیس و استقلال را دارند.»

عسگری در مورد انتخاب دوباره فغانی برای دربی به دلیل کاندیدای قضاوت وی در جام جهانی تصریح کرد: «همه این داورانی که شما نام بردید شانس قضاوت دربی را دارند. درست است که دربی با بازی‌های دیگر لیگ تفاوت می‌کند ولی این بازی هم تمام می‌شود. داوران ایرانی هم مانند داوران خارجی که به ایران آمده بودند، هستند و ممکن است آنها نیز اشتباه داشته باشند.»
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: عسگری ، داوری ، علی دایی
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر