کد خبر: ۴۷۳۰۲۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۸
بندرعباس/

تولید برق در نیروگاه حرارتی بندرعباس در ده ماه نخست امسال۴ و سه دهم درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال بود.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران بندرعباس مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: در این مدت ۵ میلیارد و ۹۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار کیلووات ساعت برق در نیروگاه بندرعباس تولید شده است.

داوود محمودی افزود: تعمیرات اساسی و با کیفیت واحدهای نیروگاه بندرعباس علت افزایش تولید برق است.

نیروگاه بندرعباس با ظرفیت اسمی هزار و ۳۳۰ مگاوات ۴ واحد بخار و دو واحد گازی دارد و بعنوان بزرگترین نیروگاه جنوب و جنوبشرق کشور ، تامین کننده بیش از ۶۵ درصد برق هرمزگان است.

وی گفت: تعمیر واحد یک نیروگاه بندرعباس از آذرماه امسال با هدف تامین برق مستمر ، ایمن و پایدار هموطنان در سال آینده آغاز شده است و تا پایان فروردین ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: تعمیرات اساسی ژنراتورها، توربین واحد ، تمام تجهیزات سیکل و کمکی شامل پمپها،هیترها، و فن ها، و تعویض و نوسازی بخش سوپر هیترهای دیگ بخار برای احتراق مناسب مهمترین تعمیرات امسال است.

مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان گفت: امسال برای حفظ محیط زیست در تعمیرات واحد یک نیروگاه بندرعباس تعویض تمام پیش گرم کُن های هوا ، آب بندی مسیر گاز خروجی واحدها ، تغییر و نوسازی در سیستم احتراق داخل کوره و استفاده از عایق های غیر آزبست هم درنظر گرفته شده است.

داوود محمودی افزود: هزینه این تعمیرات ۴۰ میلیارد تومان است.

وی گفت: نیروگاه بندرعباس بعنوان نیروگاه پیشرو در قطعات ساخت داخل کشور است و تمام تعمیرات بدست متخصصان داخلی صورت می گیرد./ش ک
انتهای خبر/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر