کد خبر: ۴۷۸۱۹۰۵
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۰
گزارش/

در عملیات والفجر 8 لشكر امام حسین(ع) تحت فرماندهی او به عنوان یكی از بهترین یگان‌های عمل كننده، لشكر گارد بعثی عراق را به تسلیم واداشت و پیروزی‌های چشمگیری را در منطقه فاو و كارخانه نمك كه جزو پیچیده‌ترین مناطق جنگی بود، به دست آورد.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران، شهید حسین خرازی به سال 1336 ه.ش. در یكی از محله‌های مستضعف‌نشین شهر شهیدپرور اصفهان بنام كوی كلم، در خانواده‌ای آگاه، متقی و با ایمان فرزندی متولد شد كه او را حسین نامیدند.از همان آغاز، كودكی باهوش و مودب بود. در دوران كودكی به دلیل مداومت پدر بر حضور در نماز جماعت و مراسم دینی، او نیز به این مجالس راه پیدا كرد.

از آنجا كه والدین او برای تربیت فرزندان اهتمام زیادی داشتند، او را به دبستانی فرستادند كه معلمانش افرادی متعهد، پایبند و مراقب امور دینی و اخلاقی بچه‌ها بودند.

علاوه بر آن، اكثر اوقات پس از خاتمه تكالیف مدرسه، به همراه پدر به مسجد محله – معروف به مسجد سید – می‌رفت و به خاطر صدای صاف و پرطنینی كه داشت، اذان‌گو و مكبر مسجد شد.

حسین در زمان فراگیری دانش كلاسیك، لحظه‌ای از آموزش مسائل دینی غافل نبود. به تدریج نسبت به امور سیاسی آشنایی بیشتری پیدا كرد و در شرایط فساد و خفقان دوران طاغوت گرایش زیادی به مطالعه جزوه‌ها و كتب اسلامی نشان داد.

در سال 1355 پس از اخذ دیپلم طبیعی به سربازی اعزام شد. در مشهد ضمن گذراندن دوران سربازی، فعالانه به تحصیل علوم قرآنی در مجامع مذهبی مبادرت ورزید. طولی نكشید كه او را به همراه عده‌ای دیگر بالاجبار به عملیات سركوبگرانه ظفار (عمان) فرستادند.

حسین از این كار فوق العاده ناراحت بود و با آگاهی و شعور بالای خود، نماز را در آن سفر تمام می‌خواند. وقتی دوستانش علت را سئوال كردند در جواب گفت: این سفر، سفر معصیت است و باید نماز را كامل خواند.

در سال 1357 به دنبال صدور فرمان حضرت امام خمینی مبنی بر فرار سربازان از پادگان ها و سربازخانه‌ها، او و برادرش هر دو از خدمت سربازی فرار كردند و به خیل عظیم امت اسلامی پیوستند. آنها در این مدت، دائماً در تكاپوی كار انقلاب و تشكل انقلابیون محل بودند.

شهید حاج حسین خرازی از همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی، درگیر فعالیت در كمیته انقلاب اسلامی، مبارزه با ضد انقلاب داخلی و جنگهای كردستان بود و لحظه‌ای آرام نداشت.

به خاطر روحیه نظامی و استعدادی كه در این زمینه داشت، مسؤولیتهایی را در اصفهان پذیرفت و با شروع فعالیت ضدانقلابیون در گنبد، مإموریتی به آن خطه داشت.دشمن كه هر روز در فكر ایجاد توطئه‌ای علیه انقلاب اسلامی بود، غائله كردستان را آفرید و شهید حاج حسین خرازی در اوج درگیریها، زمانی كه به كردستان رفت، بعد از رشادتهایی كه در زمینه آزاد كردن شهر سنندج (همراه با شهید علی رضاییان فرمانده قرارگاه تاكتیكی حمزه) از خود نشان داد، در سمت فرماندهی گردان ضربت كه قوی ترین گردان آن زمان محسوب می‌شد، وارد عمل گردید و در آزادسازی شهرهای دیگر كردستان از قبیل دیواندره، سقز، بانه، مریوان و سردشت نقش مؤثری را ایفا نمود و با تدابیر نظامی، بیشترین ضربات را به ضدانقلاب وارد آورد.

شهید خرازی با شروع جنگ تحمیلی بنا به تقاضای همرزمان خود، پس از یك‌سال خدمت صادقانه در كردستان راهی خطه جنوب شد و به سمت فرمانده اولین خط دفاعی كه مقابل عراقیها در جاده آبادان-اهواز در منطقه دار خوین تشكیل شده بود (و بعداً در میان رزمندگان اسلام، به «خط شیر» معروف شد) منصوب گشت.

خطی كه نه ماه در برابر مزدوران عراقی دفاع جانانه‌ای را انجام داد و دلاورانی قدرتمند را تربیت كرد. این در حالی بود كه رزمندگان از نظر تجهیزات جنگی و امكانات تداركاتی شدیداً در مضیقه بودند، اما اخلاص و روح ایمان بچه‌های رزمنده، نه تنها باعث غلبه سختیها و مشكلات بر آنها نشد بلكه هر لحظه آماده شركت در عملیات و جانفشانی بودند.

در عملیات شكست حصر آبادان، فرماندهی جبهه دارخوین را به عهده داشت و دو پل حفار و مارد را كه عراقی ها با نصب آن دو پل بر روی رود كارون، آبادان را محاصره كرده بودند، به تصرف درآورد.شهید خرازی در آزاد سازی بستان بهترین مانور عملیاتی را با دور زدن دشمن از چزابه و تپه های رملی و محاصره كردن آنها در شمال منطقه بستان انجام داد و پس از عملیات پیروزمندانه طریق القدس بود كه تیپ امام حسین (ع) رسمیت یافت.  

در عملیات فتح المبین دشمن را در جاده عین خوش با همان تدبیر فرماندهی اش حدود 15 كیلومتر دور زد و یگان او در عملیات بیت المقدس جزو اولین لشكرهایی بود كه از رود كارون عبور كرد و به جاده اهواز- خرمشهر رسید و در آزاد سازی خرمشهر نیز سهم بسزایی داشت.

از آن پس در عملیات مختلف همچون رمضان، والفجر مقدماتی، والفجر 4 و خیبر در سمت فرماندهی لشكر امام حسین(ع)، به همراه رزمندگان دلاور آن لشكر، رشادتهای بسیاری از خود نشان داد.در عملیات خیبر كه توام با صدمات و مشقات زیادی بود دشمن، منطقه را با انواع و اقسام جنگ‌افزارها و بمبهای شیمیایی مورد حمله قرار داده بود، اما شهید خرازی هرگز حاضر به عقب‌نشینی و ترك موضع خود نشد، تا اینكه در این عملیات یك دست او در اثر اصابت تركش قطع گردید و پیكر زخم خورده او به عقب فرستاده شد.

از بیمارستان یزد همانجایی كه بستری بود به منزل تلفن كرد و به پدرش گفت: من مجروح شده‌ام و دستم خراش جزئی برداشته، لازم نیست زحمت بكشید و به یزد بیایید، چون مسئله چندان مهمی نیست همین روزها كه مرخص شدم خودم به دیدارتان می‌آیم.در عملیات والفجر 8 لشكر امام حسین(ع) تحت فرماندهی او به عنوان یكی از بهترین یگان‌های عمل كننده، لشكر گارد بعثی عراق را به تسلیم واداشت و پیروزی‌های چشمگیری را در منطقه فاو و كارخانه نمك كه جزو پیچیده‌ترین مناطق جنگی بود، به دست آورد.

در عملیات كربلای 5 در جلسه‌ای با حضور فرماندهان گردانهاو یگانها از آنان بیعت گرفت كه تا پای جان ایستادگی كنند و گفت: هركس عاشق شهادت نیست از همین حالا در عملیات شركت نكند، زیرا كه این یكی از آن عملیات های عاشقانه است و از حساب‌های عادی خارج است.

لشكر او در این عملیات توانست با عبور از خاكریزهای هلالی كه در پشت نهر جاسم از كنار اروندرود تا جنوب كانال ماهی ادامه داشت شكست سختی به عراقیها وارد آورد.

عبور از این نهر بدان جهت برای رزمند گان مهم بود كه علاوه بر تثبیت مواضع فتح شده، عامل سقوط یكی از دژهای شرق بصره بود كه در كنار هم قرار داشتند.

هدایت نیروهای خط شكن در میان آتش و بی‌اعتنایی او به تركش‌ها و تیرهای مستقیم دشمن و ایثار و از خودگذشتگی او، راه را برای پیشروی هموار كرد و بالاخره با استعانت از الطاف الهی در آن صبح فتح و پیروزی، حاج حسین با خضوع و خشوع به نماز ایستاد.شهید خرازی با قرآن و مفاهیم آن مانوس بود و قرآن را با صدای بسیار خوبی قرائت می‌كرد. روزهای عاشورا با پای برهنه به همراه برادران رزمنده خود در لشكر امام حسین(ع) در بیابانهای خوزستان به سینه‌زنی و عزاداری می‌پرداخت و مقید بود كه شخصاً در این روز زیارت عاشورا بخواند.

او علاوه بر داشتن تدبیر نظامی، شجاعت كم‌نظیری داشت. با همه مشكلات و سختیها، در طول سالیان جنگ و جهاد از خود ضعفی نشان نداد. قاطعیت و صلابتش برای همه فرماندهان گردانها و محورها، نمونه و از ابهت فرماندهی خاصی برخوردار بود.

حساسیت فوق‌العاده‌ای نسبت به مصرف بیت‌المال داشت، همیشه نیروها را به پرهیز از اسراف سفارش می‌كرد و می‌گفت: وسایل و امكاناتی را كه مردم مستضعف دراین دوران سخت زندگی جنگی تهیه می‌كنند و به جبهه می‌فرستند بیهوده هدر ندهید، آنچه می‌گفت عامل بود، به همین جهت گفتارش به دل می‌نشست.

حاج حسین معتقد به نظم و ترتیب در امور و رعایت انضباط نظامی بود و از اهتمام به آموزش نظامی برادران و تربیت كادرهای كارآمد غافل نبود.

نیمه‌های شب اغلب از آسایشگاهها و محلهای استقرار نیروی لشكر سركشی نموده و حتی نحوه خوابیدن آنها را كنترل می‌كرد. گاه، اگر پتوی كسی كنار رفته بود با آرامش تمام آن را بر روی او می‌كشید.

او به وضع تداركات رزمندگان به صورت جدی رسیدگی می‌كرد.شهید خرازی یك عارف بود. همیشه با وضو بود. نمازش توام با گریه و شور و حال بود و نماز شبش ترك نمی‌شد.

او معتقد بود: هرچه می‌كشین و هرچه كه به سرمان می‌آید از نافرمانی خداست و همه، ریشه در عدم رعایت حلال و حرام خدا دارد.

دقت فوق‌العاده‌ای در اجرای دستورات الهی داشت و این اعتقاد را بارها به زبان می‌آورد كه: سهل‌انگاری و سستی در اعمال عبادی تاثیر نامطلوبی در پیروزیها دارد.

دائماً به فرماندهان رده‌های تابعه سفارش می‌كرد كه در امور مذهبی برادران دقت كنند.همیشه لباس بسیجی بر تن داشت و در مقابل بسیجی‌ها، خاكی و فروتن بود. صفا، صداقت، سادگی و بی‌پیرایگی از ویژگیهای او بود.

نحوه شهادت شهید خرازی

او با آنكه یك دست بیشتر نداشت ولی با جنب و جوش و تلاش فوق‌العاده‌اش هیچ‌گاه احساس كمبود نمی‌كرد و برای تأمین و تدارك نیروهای رزمنده در خط مقدم جبهه، تلاش فراوانی می‌نمود.

در بسیاری از عملیاتها حاج حسین مجروح شد. اما برای جلوگیری از تضعیف روحیه همرزمانش حاضر نمی‌شد به پشت جبهه انتقال یابد.

در عملیات كربلای 5 ، زمانی مه در اوج آتش توپخانه دشمن، رساندن غذا به رزمندگان با مشكل مواجه شده بود، خود پییگیر جدی این كار شد، كه در همان حال خمپاره ای در نزدیكی اش منفجر شد و روح عاشورایی او به ملكوت اعلی پرواز كرد و این سردار بزرگ در روز هشتم اسفند ماه 1365 در جوار قرب الهی ماوا گزید.سردار دلاوری كه همواره در عملیات ها پیشقدم بود و اغلب اوقات شخصاً به شناسایی می‌رفت. در هر شرایطی تصمیمش برای خدا و در جهت رضای حق بود.

او یار حسین زمان، عاشق جبهه و جبهه‌ای‌ها بود و وقتی به خط مقدم می‌رسید گویی جان دوباره‌ای می‌یافت؛ شاد می‌شد و چهره‌اش آثار این نشاط را نمایان می‌ساخت.

شهید خرازی پرورش یافته مكتب حسین(ع) و الگوی وفاداری به اصول و ایستادگی بر سر ارزشها و آرمانها بود. جان شیفته‌اش آنچنان از زلال مكتب حیا‌ت‌بخش اسلام و زمزمه خلوص، سیراب شده بود كه كمترین شائبه سیاست‌بازی و جاه‌طلبی به دورترین زاویه ذهنش راه نمی‌یافت.

این شهید سرافراز اسلام با علو طبع و همت والایی كه داشت هلال روشن مهتاب قلبش، هرگز به خسوف نگرایید و شكوفه‌های سفید نهال وجودش را آفت نفس، تیره نگردانید. در لباس سبز سپاه و میقات مسجد، مُحرِم شد، در عرفات جبهه وقوف كرد و در منای شلمچه و مسلخ عشق، جان به جان آفرین تسلیم نمود.رهبر معظم انقلاب و فرمانده كل قوا در مورد این شهید بزرگوار می‌فرمایند:

او سردار رشید اسلام و پرچمدار جهاد و شهادت بود كه با ذخیره‌ای از ایمان و تقوا و جهاد و تلاش شبانه‌روزی برای خدا و نبرد بی‌امان با دشمنان اسلام، در آسمان شهادت پرواز كرد و بر آستان رحمت الهی فرود آمد و به لقاءالله پیوست.انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
انتشار یافته: ۵۷
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
این شهید بزرگوار واقعا جذبه داره.هروقت عکسشو میبینم یاد فروتنی برای خدا می افتم
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
خدای لا شریک چنین جواهرات را نصیب ملت ایران کرده حیف است که قدر ندانیم. به فرموده مقام معظم رهبری نیروی انسانی ایران بزرگترین سرمایه کشور است. لبیک یا مهدی
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
متاسفانه در اینجا کمتر کسی پیدا میشه که شناخت دقیقی از شهدای بزرگمون داشته باشه واونارو به نسل بعدی همونطوری که بودن بشناسونه.جای تاسفه که قهرمانان نوجوانان امروز ما مرد عنکبوتی ‌ رمبو و... امثال اینا هستند در حالی که ما از معرفی درست شهدا در قالب فیلم وکارتون وسریال عاجزیم. ابرمردانی چون جهان آرا خرازی متوسلیان آبشناسان ضرغام و شیرزنانی چون ننه علی همیشه جاویدند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
این شهید خیلی شهید شجاع دلی بود.باید الگو ما جوون ها باشه،هرچند تمام شهدا شجاع دل بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
شهید با رو و خنده قیافه زیبایی داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
احسنت برشهیدان
روحش شاد
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۶
کاش ما هم بتونیم در این جنگ اقتصادی و فرهنگی خوب امام زمانه ی خودم‌ون را یاری کنیم و شهید این راه بشیم
تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خدمت شهید بزرگوار حاج حسین عزیزم
سلام
واقعا نمیدونستم کجا باید حرفامو بنویسم....
قرآن میگه شما زنده اید....
پس یعنی حرفامو میشنوید....
به خدا بریدم....
از دست خودم کارام دیوونه بازیام کم بودن صبر و تحملم.....چرا تموم نمیشه این کابوس؟؟؟؟
شما که میدونید چقدر دعا کردم چقدر از خدا خواستم چقدر التماسش کردم.....ولی..نشد که بشه....
این تاوان کدوم گناهه؟؟؟ آه کیه که زندگیمو ول نمیکنه؟؟؟؟
خسته ام به خدا خیلی خسته ام.....
به بدی من نگاه نکنید....
قسم به خوبی خودتون....یه راهی پیش روم بذارید...

تنها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
با سلام مشخصه جواني با روح و باور حسيني بود روحش شاد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
خوشا آنان که با عزت زگیتی بساط خویش بربستند و رفتند
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۸
قسمتی از نوشته هاتون رو کپی کردم با اجازه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
روحش شاد یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
روحش شاد یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۸
روحش شاد و یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۶
باتشکر
سارینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
من در مورد تحقیق ميخواستم که این به درد تحقیقم می خورد خیلی از شما ممنونم که این سایت را برای ما درست کردید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۳
باسلام به خدمت تمام بزرگوار پروران ایران زمین، همیشه در ایران عزیز گرانقدر اسلامی ما شیر زنانی باعث بدنیا آمدن اعجوبه هایی میشوند که زبان از وصف کارها واقدامات آنان عاجز وقاصرمیماند جناب حسین خرازی نیز یکی از آن بزرگواران غیرقابل وصف بوده است روحش شادو یادش گرامی باد،وعبرتی خصوصا واسه نسل کنونی بوده،متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
خدایاحواسم به همه هست جزءتو......پس حق داری حواست به همه باشه جزءمن.......خدایابه ماهم یه نیم نگاه بنداز....
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
روحش شاد باشد
انشالله بتونیم ادامه دهنده راه آن بزرگوار باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
روحش شاد شهیدبزرگ وارروح شاد یادت گرامی
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۷
خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
ایشون فوق العاده بودن ...
روحشون شاد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۱
ایشون فوق العاده بودن ...
روحشون شاد...
فرشته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۸
ی اسطوره ی ب تمام معنا ..
خوش ب سعادتش ..
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
خدارحمت کنه این شهدا فوق العاده بودن بااون سن وسال کمشون فرماندهان بزرگی بودن
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
به امید کمک خدامانوجوانان جوانان به وصیت شهداعمل کنیم وراهشان را ادامه دهیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۰
ایشون فوق العاده بودن ...
روحشون شاد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
خوشا به سعادتشون

ما که سعادت نداشتیم در اون موقع در کنارشون باشیم چون طفل کوچکی بودیم.

امروز یکی از همرزمانش امانتی شهید بزرگوار را در دستانم گذاشت.

خون گریه کردم.

روحشان شاد

امیدوارم دست ما را هم بگیرند.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
ای کاش بعد ازجنگ هم مسئولین راه شهدا را ادامه میدادن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
انشاالله همه ما بتونیم راه شهدایی که در مقاب دشمن ایستادند و مقاومت کردند را ادامه دهیم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
خیلی دوست دارم
می دونم لایق نیستم ولی
از خدا بخواه که به منم کمک کنه شهید شم.
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
شهیدبزرگ وارروح شاد یادت گرامی
مهرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۲
شهیدبزرگ وارروح شاد یادت گرامی
Vatan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰
لبخند این شهید هیچ وقت از یادم نمیره
دعا کنید دست مارو هم بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
روحش شاد انشالله بتونیم ادامه دهنده راه آن بزرگوار باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
روحش شاد انشالله بتونیم ادامه دهنده راه آن بزرگوار باشیم
کامران طاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
کاش من هم به جای او بودم خوشا به سعادت ان بزرگوار التماس دعا
کامران طاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
کاش من هم به جای او بودم خوشا به سعادت ان بزرگوار التماس دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۵
روحش شاد و یادش گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
ایشون فوق العاده بودن ...
روحشون شاد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۴
روحت شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
روحش شاد
قطره کوچک از دوران جنگ تحمیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۱
انشالله که به روز نیاز دست ما را هم بگیرند.
روحشان شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۳
بسم رب الشهدا الگو واسوه قدرت است شهیدان شهیدحسین خرازی وقتی دست مبارکت راهدیه اسلام کردی احساس درد نکردی وقتی به نسل امروز مافکر میکردی وسینه سپهر کردی جلوه گلولهای دشمن احساس درد نکردی فقط لبخند با معنایی زدی...ماشرمنده ایم شهدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۱
ای شهید خیلی به دل میشینه خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
حاج حسین حساسیت فوق‌العاده‌ای نسبت به مصرف بیت‌المال داشت، همیشه نیروها را به پرهیز از اسراف سفارش می‌كرد و می‌گفت: وسایل و امكاناتی را كه مردم مستضعف دراین دوران سخت زندگی جنگی تهیه می‌كنند و به جبهه می‌فرستند بیهوده هدر ندهید، آنچه می‌گفت عامل بود، به همین جهت گفتارش به دل می‌نشست.
ولی متاسفانه الان فقط به فکر جیب خودشون هستند کمتر کسی به فکر مردم هست .به خداکسایی که بیت المال رو به راحتی میخورن باید شناسایی کرد و حقشون رو کف دستشون گذاشت
که این طور با مردم بازی نکنند.
دروود بر شهیدان درود بر خرازی .باهنر .ردانی پور .مطهری و ..... تشکر از مطالب تون یا حق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۴
شهید خرازی و یارانش در کربلای4و5مصداق بارز یاران امام حسین درکربلا بودن درود بروح بلندشان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۳۱
فرمانده، روحانی، بسیجی، و شهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۰
به امید کمک خدامانوجوانان جوانان به وصیت شهداعمل کنیم وراهشان را ادامه دهیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
خوشا به سعادتشون

ما که سعادت نداشتیم در اون موقع در کنارشون باشیم چون طفل کوچکی بودیم.

امروز یکی از همرزمانش امانتی شهید بزرگوار را در دستانم گذاشت.

خون گریه کردم.

روحشان شاد

امیدوارم دست ما را هم بگیرند.
ناشناس
|
-
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
همش خوابت را میبینم کاش دست منم بگیری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
احسنت برشهیدان
روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
شهید خرازی الگوی بسیارخوب برای همه بخصوص برای اصفهانی های این روزگارباشه انشااله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۳۰
خوش به سعادتشون کاش دست ماروهم اون دنیا بگیرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
روحش شاد
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر