سرمربی تیم ملی هندبال بانوان:

هدفمان جوانگرایی در تیم ملی است/ با ترکیه و آذربایجان بازی تدارکاتی خواهیم داشت

مریم کریمیان گفت: در نظر داریم در تیم ملی از جوانان نیز استفاده کنیم و جوانگرایی داشته باشیم.

مریم کریمیان سرمربی تیم ملی هندبال بانوان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، افزود: رقابتهای آسیایی را آذر سال جاری پیش رو داریم که باید تیم ملی را برای این مسابقات آماده کنیم، به همین منظور قصد داریم از جوانان نیز در تیم ملی استفاده کنیم، البته 26 فروردین بازیهای قاره ای در ازبکستان برگزار خواهد شد که تیم ملی جوانان به آن اعزام تا بچه ها محک بخورند.

وی تصریح کرد: اردوهای آماده سازی تیم ملی بزرگسالان از اول ادیبهشت 93 آغاز خواهد شد و بنا داریم تا زمان آغاز رقابتهای آسیایی که فعلا میزبان آن مشخص نیست، هرماه 2 اردو داشته باشیم که تا زمان موعود 15_10 اردو خواهد بود.

کریمیان در ادامه گفت: در بین این اردوها بازیهای تدارکاتی با تیم های ملی ترکیه و آذربایجان نیز خواهیم داشت و مسابقه با تیم های لیگ برتری نیز مدنظرمان است.

وی اضافه کرد: تیم ملی هندبال بانوان کشورمان در آخرین حضور خود در رقابتهای آسیایی که سال گذشته در اندونزی برگزار شد ازتعداد 12 تیم به نهمی دست یافت و سکانداری تیم به دست سانیا پانیچ بود.

کریمیان اشاره کرد:در این رقابتها نباید از بانوان انتظار مقام داشت باید آرام آرام پیش رفت البته هندبال بانوان کشورمان نسبت به گذشته پیشرفت داشته است و با نگاه به گلهای زده و خورده در مقابل حریفان می‌توان این موضوع را فهمید.

وی گفت:متاسفانه به ورزش بانوان مانند آقایان توجه نمی‌شود آن طور که بایدوشاید هزینه نمی‌شود.

کریمیان درادامه گفت:دربحث سوپرلیگ نیز متاسفانه دو سالی است که تیم‌های خوبی حضور ندارندواین به دلیل نبود اسپانسر‌های مالی برای حمایت از این تیم هاست به طبع هر چه تعداد تیم‌های سطح بالا دراین رقابتها بیشتر باشد برای تیم ملی نیز پشتوانه سازی می‌شود.

وی درخصوص فعالیت خود در هندبال افزود:از سال 48-47 هندبال خودرا آغاز کردم بعد انقلاب شدو مدتی کارنکردم وازسال 70-69 دوباره فعال شدم ودرسال 75 کاپیتان تیم ملی بودم.

کریمیان یادآور شد:در این مدتی که در هندبال هستم هم بازیکن بودم هم مربی و در تیم‌هایی چون مترو، دانشگاه آزاد پیام وپرسپولیس مربیگری کردم و از سال 90-84 نیز در خدمت تیم ملی بودم و امسال نیزبه عنوان سرمربی انتخاب شدم.

وی در پایان خاطر نشان کرد:بانوان ایران از پتانسیل بالایی برخوردارند و از قابلیت‌های مناسبی برخوردارند و باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

انتهای پیام/
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: هندبال ، کریمیان ، بانوان
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر