نوروزی: در سالن مشاجره ای بین رئیس و سرمربی نشد/ ناعادلانه نوشاد را تخریب نکنیم

بازیکن باسابقه تنیس روی میز کشورمان گفت: بعد از بازی با اسلواکی و برخلاف شایعات مطرح شده هیچگونه مشاجره ای بین رئیس فدراسیون و سرمربی صورت نگرفت.

افشین نوروزی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران ، پس از بازگشت از مسابقات قهرمانی جهان توکیو ژاپن اظهار داشت: امسال، هشتمین بار بود که افتخار پوشیدن پیراهن تیم ملی را در مسابقات قهرمانی جهان داشتم اما این بار تفاوت ویژه ای برای من با سالهای قبل داشت چرا که از سایر بازیکنان از نظر سنی بالاتر بودم و تجربه بیشتری داشتم در نتیجه مسئولیت سنگینی را بر عهده من گذاشته بودند.

وی ادامه داد: بعد از دو سالی که به اجبار از میادین دور بودم و حواشی که بعد از آن برایم به وجود آمده بود شناخت زیادی از میزان آمادگی ام نداشتم و دچار تردید بودم اما خوشبختانه در 5 بازی که انجام دادم 5 پیروزی کسب کردم که نتیجه خوبی بود و موفق شدم با ارتقای بیش از 30 پله ای در رنکینگ جهانی، خود را به جایگاه زیر 200 برسانم و در ایران هم به رده دوم صعود کنم.

نوروزی نقش اردوی 10 روزه در کشور مجارستان را در میزان آمادگی اش در میدان بزرگ ژاپن تاثیر گذار دانست و در این باره گفت: ما چند روزی را به همراه مجارستان و صربستان که هر دو جزو تیمهای برتر و دسته یک جهان هستند تمرین کردیم و برای من که این اردو بسیار موثر بود و باعث شد با انگیزه تر در مسابقات جهانی شرکت کنم، ضمن اینکه پس از ورود به توکیو در محل برگزاری مسابقات هم تمرین کردیم و با شرایط سالن آشنا شدیم.

**مشاجره ای در سالن اتفاق نیفتاد!

افشین نوروزی درپاسخ به این سوال که آیا درگیری بین زارع پور، رئیس فدراسیون و جعفری پور، سرمربی تیم ملی در سالن برگزاری مسابقات صورت گرفته است یا خیر گفت: برخلاف شایعات مطرح شده ، خیر هیچ اتفاق خاصی بین این دو نفر رخ نداده است، این طبیعی است که در هر خانواده ای اختلاف سلیقه وجود داشته باشد اما ما در سالن بودیم و هیچ کدام از این مشاجره ها را ندیدیم.

وی به پاره کردن رویه راکت توسط نوشاد عالمیان هم اشاره کرد واذعان داشت: شاید پاره شدن رویه راکت نوشاد عالمیان تنها حاشیه ما بود، آن هم به این دلیل اتفاق افتاد که این بازیکن پس از آنکه از حریفش 2 بر 1 عقب بود احساس کرد به دلیل رویه راکتش هست و خواست آن را پاره و تعویض کند اما داور مسابقه این موضوع را دید و به سرداور اطلاع داد که پاره شدن رویه از عمد بوده شاید اگر داور نمی دید نوشاد هم رویه اش را تعویض کرده و به بازی ادامه می داد اما باخت فنی خورد.

ملی پوش باسابقه تنیس روی میز ایران خاطرنشان کرد: ما در مسابقات 2014 تیم همدل و بی حاشیه ای را داشتیم من سالها منتقد عملکرد فدراسیون بودم و چوب آن را هم خوردم دو سال محرومیت و حتی قرارداد باشگاهی ام بسیار هم بسیار کم شد و از نظر مالی لطمه خوردم اما نتیجه ای که در جام جهانی امسال گرفتیم نتیجه خوبی بود.

**جایگاه ایران بیش از جایگاه فعلی نیست

نوروزی تصریح کرد: برخلاف نظر خیلی ها، نتایجی که در مسابقات قهرمانی جهان 2014 کسب کردیم نتایج خیلی خوبی بود، من فکر می کنم توقع اینکه به دسته یک برویم توقع بیجایی بود ، دسته یک یعنی قرار گرفتن جزو برترین تیمهای دنیا در حالی که اگر واقع بین باشیم جایگاه فعلی ایران با توجه به شرایط و محدودیتها بیشتر از جایگاه فعلی نیست.

وی اضافه کرد: در ژآپن قرعه سختی را در دسته دو داشتیم هند و ایتالیا تیمهای خوبی بودند و ایتالیا موفق شد به دسته یک برود پاراگوئه و آرژانتین هم دست و پا بسته نبودن که اگر بودند در این نقطه قرار نمی گرفتند ما موفق شدیم کار بزرگی را انجام دهیم و به عنوان سرگروه صعود کنیم در مقابل اسلواکی هم توانایی برد داشتیم اما به هر حال عواملی وجود دارد که در نتیجه تیم تاثیر می گذارد و نتوانستیم از سد این حریف عبور کنیم، بازیکنان ما خوب کار کردند، نیما عالمیان توانایی برد دربسیاری از بازیها را داشت و پوریا عمرانی هم محجوب و باوجود اینکه فقط یک بازی انجام داد در کنار تیم بود و بسیار با اخلاق به عنوان حریف تمرینی کمک می کرد.
 

** نوشاد بازیکن بزرگی است، غیرمنصفانه تخریبش نکنیم

ملی پوش تنیس روی میز کشورمان درخصوص صحبتهایی که درباره نوشاد عالمیان می شود گفت: نوشاد بازیکن بزرگی است، وی سالها افتخار آفرینی کرده و باعث شده تا تنیس روی میز ایران در جهان مطرح شود ، مسابقات ژاپن چیزی از ارزشهای این بازیکن کم نمی کند، از دوستان پینگ پنگی خواهش می کنم در مصاحبه های خود منصف باشند بالاخره هر بازیکنی ممکن است همیشه در اوج آمادگی خود نباشد و نتواند آنگونه که خود و دیگران از وی انتظار دارند عمل کند اما دلیل نمی شود که کاملا از دست رفته باشد.

نوروزی افزود: نوشاد، نفر اول تیم در مسابقات جهانی بود و همه از وی توقع داشتند این باعث شد تا بار سنگینی روی دوشش بیفتد و کارش سخت شد وگرنه وی بارها دل مردم ایران را شاد کرده و باز هم می تواند به موفقیت هایش ادامه داهد.

**مشکلات مالی در کشور ما همه جایی است!

نوروزی تاکید کرد: مشکل اقتصادی در مملکت ما وجود دارد و فدراسیون تنیس روی میز هم به همین مشکلات کمبود بودجه روبه روست ما شرایط آن را نداریم که اردوهای برون مرزی و اعزامهای برون مرزی زیادی داشته باشیم فکر می کنم با همین محدودیتها کسب عنوان پنجمی مشترک در دسته دو عنوان خوبی و معقولی است.

من به عنوان کسی که سنش از سایر بازیکنان بالاتر بود از احمد جعفری پور به دلیل دلسوزیها و کوچینگ هایش و همه کسانی که از تیم ملی ایران حمایت کردند تشکر می کنم، به ویژه از مهرداد بابادیوند مربی با ارزشم که اگر حمایتهای وی نبود شاید این رشته را کنار می گذاشتم و نمی توانستم به روزهای اوجم بازگردم، همچنین مربیان نفت اهواز و آقای خاکسار که بسیار به من کمک کردند قدردانی من کنم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: تنیس ، افشین ، نوروزی
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر