زائران عتبات عالیات با ماسک به عراق سفر کنند

آلودگی شدیدی که از پنجشنبه ساعت 17 با حمله ریزگردها در هوای کربلا آغاز شده، زنگ هشدار را در این شهر مقدس به صدا در آورده است و زائران باید توصیه های پزشکی را در این زمینه جدی بگیرند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران با اعلام این خبر افزود که با توجه به آغاز فصل گرما در عراق این روزها باید شاهد هجوم ریزگردهای شدید گرد و غبار باشیم که سلامت زائران را با تهدید جدی مواجه می کند.

حجم این ریزگردها به اندازه ای است که نمای حرم مطهر امام حسین (ع) از دیده ها محو شده است.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در عراق به زائرانی که قصد عزیمت به سفر زیارتی عتبات را دارند، توصیه کدد تا ماسک های تخم مرغی و کتانی از داروخانه های سطح شهر خود تهیه و از آن برای پوشش بینی و دهان استفاده کنند.

دکتر ماشاءالله رضایی با اشاره به این که این پدیده چند سالی است به معضل کشورهای عراق، سوریه، عربستان و به تبع آن ایران تبدیل شده است، استفاده از ماسک را برای در امان ماندن از ذرات ریز معلق در هوا و به تبع آن مبتلا نشدن به بیماری های تنفسی به زائران توصیه کرد.

علاوه بر این توصیه می شود زائران برای این که خود را از اثرات سوء گرد و غبار حفظ کرده و اثرات نامطلوب این پدیده را بر سلامت خود به حداقل برسانند، در زمان وقوع این پدیده از محل استقرار خود خارج نشوند یا زمان فعالیت خود را در هوای آزاد به حداقل ممکن برسانند.

زائران توجه داشته باشند ماسک های کاغذی معمولی و دستمال نمی تواند جلوی ورود ذرات ریزگرد و غبار به سیستم تنفسی را بگیرد و تنها استفاده از ماسک های ویژه که برای این منظور طراحی شده است، پیشنهاد می شود.


انتهای‌پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار