کد خبر: ۴۸۴۸۵۳۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۰
راهنمای خرید دوچرخه مناسب؛

کم‌‌کم فصل امتحانات مدارس رو به پایان است و زمزمه‌های خرید جایزه بین والدین و فرزندانشان شروع شده است. هرچند وجود صدها نمونه از بازی‌های رایانه‌ای و تلفن‌های هوشمند کمتر جایی برای جست و خیز کودکانه باقی گذاشته، اما هنوز هم یکی از جایزه‌های محبوب خرداد ماه بین کودکان دوچرخه است.

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، دوچرخه ای که از دوران کودکی آرزوی داشتنش را داشتیم و اکنون هم پس از گذشت سال ها به فکر برآورده کردن آرزوی فرزندانمان برای سوار شدن روی این دوچرخ محبوب هستیم، در حالی که آن زمان فقط منتظر گرفتن جایزه بودیم و معمولا نقشی در انتخاب نوع و مدل دوچرخه نداشتیم، اما اکنون به عنوان پدر یا مادر در مقام مقایسه بهترین و مرغوب ترین جنس هستیم.

بنابراین بد نیست کمی بیشتر از این وسیله جذاب بدانیم تا بتوانیم بهترین گزینه را برای فرزند یا فرزندانمان تهیه کنیم؛ هرچند گاهی اوقات هم خالی از لطف نیست خودمان هم پا به رکاب شویم و کمی به دوران شاد کودکی بازگردیم.

انتخاب دوچرخه برای فرزندان زیر ده سال کار سختی نیست و نمی توانیم انتظار فوق العاده ای از دوچرخه های این سن داشته باشیم، اما اگر برای فرزند نوجوان خود قصد خرید دوچرخه دارید یا این که خودتان هوای نوجوانی به سرتان زده، به این مطلب توجه کنید، چون بازار این هفته جام جم از زیر و بم خرید دوچرخه برایتان گفته است.

انواع دوچرخه

دوچرخه وسیله نقلیه ای است که می توان از آن برای کارهای متفاوتی استفاده کرد به عنوان مثال هم برای تفریح و ورزش و هم به عنوان وسیله نقلیه؛ بنابراین هرچند دوچرخه در نظر بسیاری از ما وسیله ای کاملا ساده و بدون حاشیه است، اما همین وسیله انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

1 ـ دوچرخه شهری؛ همان طور که از نامش پیداست این نوع دوچرخه کارهایی کاملا ساده و مشخصی دارد و برای مصارف روزانه قابل استفاده است به عنوان مثال برای خرید یا حتی سرکار رفتن کاملا مناسب استفاده است.

2 ـ دوچرخه های توریستی و هیبرید؛ مدتی است مسافرت رفتن با دوچرخه در داخل یا حتی خارج از کشور برای گروهی از گردشگران علاقه مند به طبیعت به امری عادی تبدیل شده است به همین دلیل کارخانجات سازنده دوچرخه با توجه به نیازهای این گروه اقدام به ساخت دوچرخه هایی سبک، ایمن و قابل اطمینان جهت پیمودن مسافت های طولانی کرده اند.

3 ـ دوچرخه های کورسی یا مسابقه؛ این نوع دوچرخه هم که از نامش پیداست برای سرعت و مسابقه ساخته شده و بهترین جای استفاده از آن پیست مسابقات است نه خیابان های شهر؛ چون علاوه بر این که این دوچرخه ها بسیار گرانقیمت هستند در مصارف شهری کاملا آسیب پذیر نیز خواهند بود.

4 ـ دوچرخه های بی ام اکس؛ دوچرخه بی ام اکس برای هیجان، شور و نشاط دوران جوانی ساخته شده و سازندگان از افزودن تجهیزات اضافی روی آن پرهیز کرده اند و تا جایی که شده بدنه آن را مقاوم و قابل اطمینان طراحی کرده اند.

5 ـ دوچرخه کوهستان MTB؛ این نوع دوچرخه برای مسیرهای غیراستاندارد طراحی شده، بنابراین علاوه بر ایمنی باید دارای راحتی مناسبی هنگام راندن نیز باشد.

مورد استفاده را در نظر بگیرید

اکنون که اطلاعاتی درباره انواع دوچرخه به دست آوردید و با دنیای نوینی از این وسیله محبوب دوران کودکی خود آشنا شدید بد نیست قبل از خروج از منزل خوب فکر کنید و با توجه به سن و علاقه فرزندتان نوع دوچرخه موردنیاز را انتخاب کنید تا در بازار دچار سردرگمی نشوید.

با این کار می توانید علاوه بر اقتصادی فکر کردن، لذت راندن بدون دردسر را نیز برای فرزندتان به ارمغان بیاورید، چون در صورت انتخاب اشتباه درباره خرید نوع دوچرخه او ناخودآگاه به سرعت از این وسیله دلزده شده و آن را به گوشه ای رها خواهد کرد.

اندازه دوچرخه را جدی بگیرید

شاید جالب باشد که بگوییم دوچرخه نیز همانند پیراهن دارای اندازه های مختلف است و سازندگان با علائمی کاملا شبیه لباس های شما، آنها را علامت گذاری کرده اند؛ یعنی علامت هایی مانند S، M، L و با XL که به ترتیب بیانگر اندازه کوچک، متوسط، بزرگ و بزرگ تر است.

با این علائم می توان خریداران را با توجه به جثه و سن فردی که قرار است از دوچرخه استفاده کند، راهنمایی کرده تا بهترین و مناسب ترین اندازه دوچرخه را خریداری کنند، چون همان طور که کفش کوچک یا بزرگ می تواند برایمان دردسرساز باشد دوچرخه با اندازه نامناسب هم برای کاربر دردسرساز خواهد شد.

به طور کلی اندازه های مختلف دوچرخه با دو واحد متفاوت یعنی سانتی متر و اینچ به وسیله اندازه تنه دوچرخه و با توجه به طول لوله زین تنه آن تعیین می شود. بیشتر سازندگان این مقدار را با اندازه گیری از مرکز محور طَبَق دوچرخه (توپی تنه) تا بالای لوله زین (محل قرارگیری بست لوله زین) محاسبه کرده و مشخص می کنند. به عنوان مثال برای فردی با قد حدود 170 سانتی متر بهترین گزینه اندازه M یا در نهایت L است، چون این اندازه ها براساس مدل دوچرخه مورد نظر شما کاملا متفاوت خواهند بود.

اما همچنان یک پرسش ذهن بیشتر خریداران را به خود مشغول کرده است که هنگام خرید دوچرخه از خود می پرسند اندازه دوچرخه مناسب ما کدام است؟ برای پیدا کردن اندازه مناسب تنها اولین کار، اندازه گیری قد کاربر دوچرخه است. پس از تعیین این اندازه نوبت به اندازه گیری تناسب شما با دوچرخه مورد نظرتان است. برای این کار بد نیست دوچرخه را بین دوپای خود قرار دهید و کاملا صاف بایستید، فاق شما با لوله بالایی بدنه می تواند بهترین میزان برای تعیین دوچرخه مناسب باشد. به یاد داشته باشید تفاوت ارتفاع فاق با بدنه دوچرخه در نمونه های هیبرید بین 3 تا 6 سانت و در دوچرخه های کوهستان 5 تا 10 سانت است. البته از جدول زیر هم می توانید استفاده کنید.آلیاژ بدنه، رمز استفاده طولانی

سازندگان برای ساختن دوچرخه ها با مورد مصرف گوناگون از آلیاژهای متفاوتی برای ساخت بدنه دوچرخه استفاده می کنند، اما به طور کلی سه نوع آلیاژ دربازار موجود است 1 ـ آهنی 2 ـ آلومینیومی و 3 ـ کربنی که برای مصارفی خاص مثل مسابقات ورزشی استفاده می شود.

اکنون که شما جزو کاربران عمومی هستید و قصد خرید دوچرخه ای عادی دارید دو گزینه مقابل شماست: یک بدنه آهنی که وزن زیاد و البته تجهیزات کم آن می تواند تعیین کننده قیمت دوچرخه باشد و دیگری آلومینیومی که با توجه به سبکی و لوازم جانبی تضمین کننده لذت راندن شماست.

اما توصیه می کنیم اگر زیاد اهل گشت و گذار با دوچرخه نیستید و صرفا برای مصارفی کاملا عادی مثل خریدهای آخر هفته یا گشت های کوتاه در محله دوچرخه می خرید برای اقتصادی فکر کردن بهتر است سراغ بدنه های آهنی بروید چون کمترین قیمت مربوط به این گروه است و آلومینیومی ها دارای قیمتی متفاوت هستند، هرچند اگر قصد استفاده طولانی یا حرفه ای از دوچرخه را دارید، گزینه ای غیر از آلومینیومی ها مقابل شما نیست.

کیفیت لوازم را خوب کنترل کنید

وقتی از بدنه دوچرخه مطمئن شدید و گزینه مناسب خودتان را انتخاب کرده اید، نوبت به تجهیزات و لوازم جانبی آن رسیده تا بتوانید بهترین خرید و انتخاب را داشته باشید. اگر برای کودکان قصد خرید دارید که تکلیف کاملا مشخص است، اما اگر برای خودتان یا نوجوان منزل به دنبال دوچرخه ای مناسب هستید به کیفیت لوازم مصرفی در ساخت دوچرخه باید خوب توجه کنید.

تجهیزات دنده، کیفیت ترمزها، کیفیت کمک فنرها و در نهایت لاستیک ها را کاملا بررسی کنید و قبل از خرید خوب درباره آنها تحقیق کنید به عنوان مثال ترمزهای دیسکی کاملا قابل اعتماد هستند و کمک فنرهای دوشاخه می تواند تضمینی برای راحتی دوچرخه سواری شما یا فرزندتان باشد.

هرگز از پرسیدن خجالت نکشید

شاید شما هم به این ضرب المثل اعتقاد دارید که می گوید آنچه عیان است چه حاجت به بیان است، اما در این زمینه سعی کنید این ضرب المثل را فراموش کنید، چون بسیاری از کارخانه ها با استفاده از رنگ ها و تجهیزات جانبی غیرضروری سعی در گمراه کردن ذهن خریداران از موارد اصلی دوچرخه را دارند؛ بنابراین هرگز از پرسیدن خجالت نکشید و خوب درباره اجزای اصلی و البته کیفیت و خدمات پس از فروش محصولی که انتخاب کرده اید از فروشنده بپرسید. گرچه برخی فروشندگان خود اطلاعات کافی درباره سابقه و پیشینه جنسی که می فروشند، ندارند؛ اما با توجه به تجربه ای که در فروش لوازم و البته برندهای مختلف دارند می توانند اطلاعات با ارزشی را در اختیار شما قرار دهند.

گارانتی و خدمات پس از فروش را فراموش نکنید

امروزه خدمات پس از فروش یا همان گارانتی خودمانی پل ارتباطی بسیار مناسبی بین سازنده و خریداران اجناس شده است و با توجه به زندگی صنعتی به امری کاملا ضروری نیز تبدیل شده است؛ بنابراین سعی کنید هنگام انتخاب دوچرخه مورد نظر کاملا به خدمات پس از فروش و شرایط گارانتی آن از سوی تولیدکننده دقت کنید و هرگز کار را به این موضوع تمام نکنید و با دریافت فاکتور رسمی با امضای فروشنده سعی کنید وی را نیز به انجام تعهدات و گارانتی ملزم کنید.

قیمت

هرچند به دلیل گستردگی بازار دوچرخه نمی توان به تفکیک برند، قیمت آنها را بازگو کرد؛ اما با توجه به اندازه می توان قیمت های مختلفی را برای شما که قصد خرید دوچرخه را دارید، جمع بندی کرد، اما یک قانون را هرگز فراموش نکنید که تفاوت قیمت دوچرخه های آلومینیومی با دوچرخه های آهنی تقریبا دو برابر است.

جام جم نوشت: همچنین به شما توصیه می شود اگر قصد خرید دوچرخه دارید به دلیل شلوغی بازار با نزدیک شدن به فصل تابستان و روند افزایشی تقاضا کمی صبر کنید و برای سال آینده برنامه ریزی کنید، چون بهترین زمان خرید دوچرخه فصل زمستان است چرا که در زمستان دانش آموزان مشغول درس و مدرسه هستند و کمتر به فکر داشتن دوچرخه می افتند.انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۵۹
در انتظار بررسی: ۰
ماري محمدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
با سلام ي دوچرخه زنونه مي خوام با قد 166براي استفاده در شمال ودر جاده اسفالت ماهي دو-سه روز بيشتر استفاده نمي شه .نمي خوام زياد هزينه كنم لطفا اگه كسي دست دوم خوب الومينيومي يا فلزي نو ميدونه راهنمايي كنه .مرسي حدود 500
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
سلام دوستان كسى ميدونه وبوأ اصل فرانسه ٢٤دنده ١١ كيلويى چه حدود قيمته ؟
محمدسالاری مهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
سلام .تنه اهنی خوبه یا المینیوم
پاسخ ها
نیما
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
آلومینیوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
دوچرخه ی کوهستانی چند است
Soran
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
سلام.میخوام دوچرخه بخرم یکی هست مارک پرومکس میخوام بدونم چجور مارکی هرکی داره بیاد بهم راهنمایی بده.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
سلام دوچرخه 600000تومانی چه مارکی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
سلام دوچرخه 600000تومانی چه مارکی است
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
سلام دوستان من میخام دوچرخه اینتنس مدل چمپیون 3بخرم ا قیمت 700تومن از گمرگ به نظرتون دورچخه اش خوب است یا نه تنه آن آلمینیوم است
پاسخ ها
نیما
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
خوبه
امیرحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
سلام دوستان من میخام دوچرخه اینتنس مدل چمپیون 3بخرم ا قیمت 700تومن از گمرگ به نظرتون دورچخه اش خوب است یا نه تنه آن آلمینیوم است
erfan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
سلام ۔میخواستم بدونم قیمت دوچرخه ویوا مامبا دو دیسک چقدره???
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
ببخشید اگر دوچرخه آلومنیومی و دیسک روغنی پیدا شد بهم خبر بدید فقط دست دوم باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
سلام اطلاعاتتون خوب بود اما من وزنم58 و قدم 165 سنم هم 14 می خواستم بدونم دوچرخه چه سایز برام خوبه و جنسش اهنی باشه یا المینیومی می خوام دوچرخه شهری باشه
پاسخ ها
۰محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
من یک دوچرخه امانو دارم 700هرکی خواست بگه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
سلام . ببخشید دوچرخه 26 زیر 600000ت کدوم مارکش خوبه ؟
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
می خام چر خ دندی بخرم دو تا چرخ پیداکردم که هر دو تاکوهستانی هستند که هر دو 200000هستند ولی یکی کمک دارد ودیگری ندارد واونی که کمک دارد لاستیک ها ویک تیو پش خراب است مرسی بی
زحمت نظر خود رابگوید
ماهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
ببخشید دوچرخه ی ویوا خوبه یا راپیدو؟
منمون میشم زود تر جواب بدید
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۸
ببخشید من می خواهم یه دوچرخه ۲۶ به قیمت ۸۰۰ هزار تومان کدام از دوچرخه ها خوب هست بخرم
فرزاد
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
سلام ببخشید من میخوا دوچرخه ی فلاش 26 قیمتش 800هزار تومان است به نظر ا قیمت خوب است؟؟؟؟
پاسخ ها
نیما
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
بله
بردیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
قیمت دوچرخه ۲۶ ویوا چقدره؟
مهدی
|
Germany
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
سلام.. ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
یه سوال داشتم.. بنده وزنم زیاد (۱۳۰کیلو) قبلا البته دوچرخه سواری میکردم و وزنم خوب بود.. (آساک دماوند دارم) الان متاسفانه بعد ۱ الی ۲ هفته پنچر میشه .. میخواستم یه راهنمایی بکنین .. لاستیک عوض کنم یا ّتیوپ
و اینکه بخوام یه دوچرخه نو بخرم چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟
ممنون میشم جواب بدین
Mohammad
|
Germany
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
سلام دوچرخه ویوا مدل 27.5 ورتکست با دوشاخ تنظیمی ساخت تایوان چند قیمته ؟؟؟؟؟؟؟؟
میلاد
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
سلام . دوچرخه ویوا ولوو بهتره یا redfox ? ممنون میشم اگه زودتر جوابمو بدید
علی
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
سلام
بخشید میخواستم ویوا vip بخرم ..به نظرتون دوچرخه خوبیه یانه؟
آنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
سلام.دختر من 5 سالو نیمشه، قدش بلنده،تصمیم دارم سایز 20 واسش بخرم که تا چند سال داشته باشه. چون سوار شده و مشکل واسه پا زدن نداشت.فقط باید چرخ کمکی داشته باشه.میخواستم لطف کنید یک مارک خوب و قیمت مناسب بهم پیشنهاد بدین.
مددی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۲
سلام.برای دختر نوجوان حدود14سال برای مصرف خانگی وپارک چه مدل الومینیومی رو پیشنهاد میکنید؟بهترین ومناسبترین محل درتهران یا کرج برای خرید کجا رو پیشنهاد می کنید؟ایا خرید اینترنتی درست است؟سایت رو می شناسین که قیمت ومدلها وامکان مقایسه داشته باشه؟ممنون
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
دوچرخه اهنئ يا المينيوم خوبه كدام
پاسخ ها
علیرضا
| Germany |
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
اگر حرفه ای هستید وزیاد استفاده می کنید المینیوم در غیر این صورت اهنی البته بستگی به به توان مالی هم داره
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۹
اهنی
مبین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
سلام من یه دو چرخه به نام پرومکس با سایز26به قیمت550 دیدم خیلی هم تیپ خوبی داشت نظرتون در مورد این مارک چیه؟
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
سلام نظرتون در مورد دوچرخه های ادیداس چیه
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
سلام
خسته نباشید

قیمت دوچرخه ویوا تتو یا تاتو سایز 26 چقدره؟
اگه پاسخ بدید ممنون میشم
سپاس گذارم
پاسخ ها
ugdvqh
| Germany |
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
1650
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
سلام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۵
دوچرخه!!!
حلیمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
من خیلی از سایتتون ممنونم وحالا یک دوچرخوب تونستم بخرم
امیر تتلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
مردم عزیز دوستتون دارم
امیر تتلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳
مردم عزیز دوستتون دارم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
اواورلوردسایز 26 برای سن 14 سال برای استفاده شهری تا چه قسمت خوبه
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
سلام، ی دوچرخه ویوا دیدم 980هزار تومان، چطور بدونم که سرم کلاه نمی زاره، یعنی اینقدر می ارزه.یا می تونم دوچرخه بهتر از اینم بخرم.
پاسخ ها
علیرضا
| Germany |
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
خوبه بستگی به وضعیت مالی تون داره هرچه قدر پول بیشتری بری جنس بهتری میبری خونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲
چی بخریم؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲
کدوم دوچرخه بهتره؟
پاسخ ها
علیرضا
| Germany |
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
واس ایران کوهستانی یا دانی هیل یا bmx
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
خوبه
محمد خدایار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶
باسلام من دوچرخه ویوا میخوام قسطی میدین ببام ؟؟؟
علی محرابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
سلام. وقت بخیر
دسته دنده ی من طی یک اصابت آسیب جدی دیده دوچرخه ام را حدود یک ماهیه خریدم تو سایت میگه گارانتی اصابت و صدمه ی فیزیکی دوچرخه ی ویوای من که حدود یک میلیون قیمت داره میشه دست دندش را رایگان رو گارانتی عوض کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
خوب بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
توضیات بسیار مناسب بود ولی ای کاش قیمت ها بروز میشدند درکل عالی
ابی
|
United States
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸
عاای
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
ممنون استفاده کردیم
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
ممنون استفاده کردیم
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
فقط دوچرخيه جاينت
امیر محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
اامخواستم دوچرخه بخرم بهترین مارک دوچرخه کدام ویوا یا ایتالیا خرید کنم
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
من رفتم تو 12 سال قدم هم 145 هست چه سایز دوچرخه ای باید بگیرم تو هر سایت یه چیز مختلفی نوشته شده
پاسخ ها
امیررضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۶
26
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۹
بی نهایت عالی بود
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۲
عالی بود
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۵
ممنون
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
لاستیک عاج ریز (ابریشمی)خوبه یانه
امیر حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۱
می خوام دوچرخه ی سانتوزا بخرم قیمتش چنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
وزن استاندارد برای دوچرخه های کوهستان مخصوصا ویوا مدل dito چند کیلو هتش؟
پاسخ ها
علیرضا
| Germany |
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
8 تا 13.6
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
سلام
یک دوچرخه کوهستان بنام مورگان با ترمز روغنی و کمک های قفل شونده می خوام بخرم
لطفا اگر کسی اشنایی داره راهنمایی کنه ممنون میشم ضمنا اگه از قیمت خبر دارین لطفا بگین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
قیمت دوچرخه ۲۶دماوندکار کرده چنده?ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
سلام من میخوام یه دوچـــــــرخه شهری بگیرم چه مدلی خوبه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۲
سلام بابت اطلاعات بسیااااااااااااااااااااااااارممنونننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
سلام من یه دوچرخه کارکرده دیدم میخوام بخرمش ولی نمیدونم قیمت اصلیش چنده که سرم کلاه نره
کسی میتونه کمکم کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۶
دوچره بادنده حدود 600تومان چی خوبه
پاسخ ها
علیرضا
| Germany |
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
colnago
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
عــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــالـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بـــــــــــــــــود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۸
اطلاعات مفیدی بود.
متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
ممنون عال.ی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
عالی ومفید بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
26آلمینیومی یکی مونده به آخر عالی بوددددددددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
خیلی خوب بود ..
دوچرخه vivaچظور است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۹
تشکر میکنم از راهنماییهایخوبتون

ولی کافی نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۸
خوب بود اما صاویر کوچک بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
عالی!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
باتشکر از راهنمایی
لطفا توضیح دقیق درباره انتخاب دوچرخه نسبت به قد وانتخاب سایز دوچرخه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
خیلی بدبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۰
￿ممنون . خیلی عالی بود. امروز تصمیم داشتم برای پسرم یه دوچرخه بخرم اما اطلاعاتم کافی نبود . تشکر خدا خیرتون بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
بدک‌نبود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۰۱
بدک‌نبود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
عالی بود
لطفا معرفی کمی هم نسبت به برندها و گارانتی ها داشته باشيد.
ممنون میشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
عااالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
سلام باتشکر.لطفا مرا راهنمائی کنید بنده وزنم 120کیلواست ومی خواهم ازدوچرخه استفاده کنم شما چه دوچرخه ای رابرایم پیشنهاد می کنید واز کجااین دوچرخه راتهیه کنم.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
جالب نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
اگه شد قیمت هارو بروز کنین چون بازار دوچرخه همیشه پا برجاس ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
اینارو از کجا میشه خرید؟؟؟؟؟من یک دوچرخه آهنی میخوام در حدود 300 تومن.بدون دنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۷
اینارو از کجا میشه خرید؟؟؟؟؟من یک دوچرخه آهنی میخوام در حدود 300 تومن.بدون دنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۳
خریدار دو چرخه سه تفنگ در حد نو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۲
خوب بود .لطفا ادرس فروشگاهای دوچرخه را ذکر کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
خوب بود اما برندها و قیمتهای برند رو بزارید ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
بد نبود اگه میشه مطالب بیشتر مثل مارک و قیمت دوچرخه هارو اضافه کنین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۷
بسیار عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۱/۱۴
عالی خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
عــــــــــــــــــالــــی بود کامل و مفید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
عــــــــــــــــــالــــی بود کامل و مفید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸
عــــــــــــــــــالــــی بود کامل و مفید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۵
بسیار متشکرم از مطالب خوبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
سلام لطفا در مورد لاستیک و کمک فنر و دنده خوب اطلاعاتی را ذکر نمایید ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
عالی بود .ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
عالی بود
لطفا اطلاعاتی در مورد برند دوچرخه ها هم بزارین
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴
تاف
امیراحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
اطلاعات خوبی در اختیار من گذاشتید.
ممنونم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر