کد خبر: ۴۸۶۰۰۹۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۸
شهردار تهران در نشست تخصصی شهرهای قابل زیست در اجلاس WCSMF:

هر چند بسیاری از کلان شهرهای مهم جهان دارای چالش های کم وبیش مشترکی هستند، اما در عین حال مدیران آن ها می توانند راهکارهای متفاوتی را در مسیر غلبه بر این چالش ها اتخاد به کار بگیرند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران، شهردار تهران در این نشست که به طرح چالش‌ها و تجارب مشترک شهرداران جهان اختصاص داشت، ضمن اشاره به روند توسعه شهری تهران گفت: طی سه دهه گذشته جمعیت تهران بیش از سه برابر شده و این در حالیست که زیرساخت‌های لازم به اندازه کافی توسعه نیافته است. هر چند تلاش‌های خوبی برای ایجاد زیرساخت‌های شهری در حوزه‌های مختلف مانند ترافیک وحمل ونقل، فرهنگی واجتماعی، فضای سبز، فناوری‌های جدید ارتباطی و اطلاعاتی و... صورت گرفته اما ما همچنان با چالش‌های جدی مانند آلودگی و حمل ونقل عمومی، ایمن سازی شهر و بافت فرسوده شهری مواجه هستیم.

محمدباقر قالیباف ادامه داد: ما سالانه بیش از 25 کیلومتر مترو می سازیم و سرانه فضای سبز در تهران از 8 متر به بیش از 15 متر رسیده است. البته تهران در منطقه کم بارانی واقع شده و مصرف بی رویه یا نادرست منابع آبی می‌تواند مشکلات و حتی بحران‌هایی را در آینده ایجاد کند که در این مورد نیز برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه تمامی پروژه‌های شهری ما جامعه نگراست، گفت: طی سال‌های اخیر توانسته‌ایم مشکلات و نیازمندی‌های واقعی شهروندان را تشخیص دهیم. به طوری که تقریبا ابعاد توسعه شهر در کنترل مدیریت شهری است اما در عین حال شهرها و محلات در حال شکل‌گیری در حاشیه و اطراف پایتخت، می‌توانند بحران زا باشند.

قالیباف با پرداختن به اهمیت مدیریت یکپارچه در شهرها بیان کرد: برای غلبه بر مشکلات ذکر شده و ارتقای کیفیت زیست‌پذیری شهر، باید به سمت مدیریت یکپارچه، جامع و جامعه نگر برویم و با آگاه سازی و جلب مشارکت شهروندان شهر را مدیریت کنیم. بدین ترتیب با مشارکت همه ذی نفعان به ویژه شهروندان، بر مشکلات فائق می‌آییم.

بنا بر این گزارش، در این نشست بیش از پنجاه شهردار، استاندار، فرماندار، معاونین شهرداران، مقامات محلی، اعضای شوراها و انجمن های شهری، مدیران شرکت های فعال در حوزه مدیریت شهری، اساتید و پژوهشگران حضور دارند.

روز گذشته، نشست تخصصی شهرداران جهان با سخنان افتتاحیه وزیر صنعت، تجارت و توسعه ملی سنگاپور گشایش یافت.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر