کد خبر: ۴۸۶۰۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۳
کرمانشاه /

«یخی که عاشق خورشید شد» نوشته رضا موزونی نویسنده کرمانشاهی سفیر کودکان ایرانی در جام جهانی برزیل شد و به هنگام برگزاری جام جهانی فوتبال به بچه های برزیل اهداء می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران کرمانشاه

نسخه پرتغالی این کتاب در آستانه سفر تیم ملی به برزیل با حضور برخی مسئولین ورزشی و نمایندگان وزارتخانه ها و نهادهای مشارکت کننده در پروژه انتشار این کتاب رونمایی می شود.

این کتاب ویژه‌ کودکان، در هنگامه‌ برپایی این رویداد بزرگ ورزشی و با همکاری سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های مختلف و فدراسیون و اعضای تیم ملی فوتبال به بچه‌های برزیلی اهدا خواهد شد.

«یخی که عاشق خورشید شد» اثری است از رضا موزونی با تصویرگری میثم موسوی که شرح عشق یک قطعه یخ به خورشید و استمرار آن را از زمستانی سرد تا بهاری گرم روایت می‌کند.

درون ‌مایه‌ این اثر پیام‌آور مهربانی و دوستی و محبت است

نسخه‌ی پرتغالی این کتاب نیز با همکاری موسسه فرهنگی‌هنری اندیشه شرق، وزارت ورزش و جوانان، وزارت امور خارجه، فدراسیون فوتبال و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به برزیل ارسال می‌شود و هم‌زمان با تمرین‌ها و بازی‌های تیم ملی در چهارچوب این رقابت‌ها به کودکان و نوجوانان برزیلی اهدا خواهد شد.

در پشت جلد این کتاب به زبان پرتغالی(زبان رایج مردم برزیل) خطاب به کودکان این کشور نوشته شده است: «دوست خوبم! می‌دانم داری به چی فکر می‌کنی. من هم به تو فکر می‌کنم و به خورشید که وسط آسمان به دنیا لبخند می‌زند. حالا که از هم دوریم و نمی‌توانیم دست همدیگر را بگیریم، بیا به هم خیلی فکر کنیم.»

این کتاب در حالی از سوی کانون پرورش فکری و گروه کودک و نوجوان فانوس دریایی وابسته به موسسه فرهنگی‌هنری ‏اندیشه شرق در یک همکاری مشترک و به زبان پرتغالی منتشر شده است که پیشتر نسخه‌ اسپانیایی آن نیز انتشار یافته بود/س.

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی