کد خبر: ۴۸۶۰۳۷۴
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۶

معاون ترافیک شهرداری تهران گفت: یکهزار دستگاه واگن مترو و چهار هزار دستگاه اتوبوس به منظور خدمت‌رسانی به زائران حضرت امام (ره) در نظر گرفته شده است.

به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: خدمات مترو و اتوبوسرانی که از اولین ساعات بامداد روز چهاردهم خرداد آغاز می‌شود، رایگان خواهد بود و زائران حضرت امام (ره) بدون پرداخت هزینه در مسیر رفت و برگشت به حرم مطهر جابجا می‌شوند.

وی با اعلام این که مردم امکان عزیمت به دو ایستگاه حرم مطهر و بهشت زهرا(س) را از طریق تمام ایستگاه‌های مترو دارند، تأکید کرد: علاوه بر این اتوبوس‌های شرکت واحد نیز از 70 پایانه اتوبوسرانی و نقطه پر تردد از جمله میدان‌های مهم شهر اقدام به انتقال زائران به حرم مطهر می‌کنند.

معاون شهردار تهران با اشاره به این که 10 باب پارکینگ با 6 هکتار وسعت در اطراف حرم مطهر ساماندهی شده، اظهار کرد: این پارکینگ‌ها فضای پارک ظرفیت توقف 13 هزار دستگاه اتوبوس از جمله اتوبوس‌هایی که زائران را از اقصی نقاط کشور به تهران منتقل می‌کنند و نیز اتوبوس‌های شرکت واحد را دارند.

تشکری هاشمی با بیان این که نسبت به هوشمندسازی محورهای منتهی به حرم مطهر و نیز ایمن‌سازی این مسیرها از جمله پیاده‌راه‌ها به ویژه در محورهای باقرشهر و صالح آباد اقدامات لازم به عمل آمده، تصریح کرد: با انجام این اقدامات انتظار می‌رود شاهد برقراری نظم و انضباط و تأمین ایمنی و روانی بیشتر در مقایسه با مراسم سال‌های گذشته باشیم.

وی با تأکید بر این که مسئولیت اصلی ستاد برقراری مراسم ارتحال ملکوتی حضرت امام (ره) در مجموعه مدیریت شهری و زحمات آن بر عهده معاونت خدمات شهری بوده، خاطرنشان کرد: علاوه بر این با مجموعه‌های مختلف از جمله پلیس راهور تهران بزرگ به منظور برقراری هر چه باشکوه‌تر این مراسم همکاری و هماهنگی به عمل آمده است.

انتهای‌پیام/
 
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل