کد خبر: ۴۸۶۰۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۲
ثابتی در نشست خبری دانشجویان و خط راستین امام (ره):

نماینده بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه عده‌ای می‌خواهند اسلام امام راحل را در حاشیه ببینند گفت: در واقع اندیشه، اسلام خواهی و استقلال طلبی امام خمینی(ره) امروز در تار و پود دنیای کنونی و آمریکای لاتین عینیت پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، مجتبی ثابتی در نشست خبری دانشجویان و خط راستین امام خمینی(ره) با بیان اینکه به جا است 14 خرداد را روز ملت ایران بنامیم گفت: در این روز پیر مراد و پیشینه هویت ایران اسلامی ما دار فانی را وداع گفت هر چند که ایشان هنوز در قلب و اندیشه ما نسبت به گذشته حضور فعال‌تری دارد. 

وی با تأکید بر اینکه اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) تنها در جغرافیای سیاسی ایران تعریف نمی‌شود اظهار داشت: دنیا در این امر که آیا نسخه نهایی مدیریت جهانی توسط گروه غرب و با مکانیزم لیبرال دموکراسی محقق خواهد شد و یا اینکه در بلوک شرق که سوسیالیست‌ها در آن ادعای مدیریت جهانی داشته‌اند؟ مانده‌اند هر چند تنها در مدت زمان کمی توانستند در این عقیده خود پایبند باشند. 

نماینده بسیج دانشجویی تصریح کرد: همان طور که امروز می‌بینیم اندیشمندان همان مکاتب و سایر مکتب‌هایی که زیر پرچم پست مدرنیزم تلاش می‌کنند پس از سالیان زیاد و تحقق حکومت جمهوری اسلامی با ادبیات خودشان خلاء جهانی امروز را نبود معنویت تلقی کردند. 

ثابتی اظهار داشت: کسانی که ادعای روشن فکری و مکتب‌سازی دارند در جایگاهی هستند که اندیشه‌های امام راحل آنها را نقض کرده است و سالیان طول می‌کشد تا آنها به عمق فرمایشات ایشان پی ببرند. 

وی ادامه داد: ادبیاتی که امروز اندیشمندان غرب به کار می‌برند همان گزاره‌های ابتدایی است که امام خمینی(ره) آنها را مکتوب کردند و اندیشمندان به تازگی به نکبت‌ها و فقر ادبیاتی‌شان پی می‌برند. 

نماینده بسیج دانشجویی با بیان اینکه ملت ایران امروز با سلاح اندیشه توانست قدرت پوشالی دو قطب غرب و شرق را در هم بکوبد ابراز داشت: در طول تاریخ دنیا و مسیرهای جغرافی که گذر کردیم تنها در مبارزه با فرهنگ راستین انگیزه سیاسی امام خمینی(ره) تدابیر غرب و شرق را دیدیم جنگ 8 ساله نمونه بارز آن بود. 

ثابتی تصریح کرد: کشورهای پوشالی که حاضر نبودند بر سر موضعی با یکدیگر مباحثه کنند، پیرامون جمهوری اسلامی ایران منافع مشترکی را تعریف کرده و از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به کشورمان فروگذاری نمی‌کند و ملت ایران بارها ضربات را درک کرده است. 

وی افزود: امام خمینی(ره) توانستند پتک جمهوریت معنویت‌گرا و اسلامی را در فرق لیبرال دموکراسی بلوک غرب و شرق بکوبانند. 

نماینده بسیج دانشجویی با اشاره به عمر 25 ساله انقلاب اسلامی مطرح کرد: امروزه در جهان اگر برخی از تحرکات به نام اسلام نباشد با محتوای اسلامی است. 

ثابتی با اشاره به اینکه عده‌ای می‌خواهند اسلام امام راحل را در حاشیه ببینند گفت: در واقع اندیشه، اسلام خواهی و استقلال طلبی امام خمینی(ره) در تار و پود دنیای کنونی و آمریکای لاتین عینیت پیدا کرده است. 

وی با بیان اینکه مبارزه با استکبار را امروز در قلب آمریکا می‌بینیم ابراز داشت: مردم فرایند اعتماد به غرب را مشاهده کردند و همان طور که می‌بینیم انقلاب مصر با پشتوانه‌ای اسلام خواهی صورت گرفت و عده‌ای همچون مرسی ارزش اسلام خواهی را نمی‌دانند و به آمریکا اعتماد کرده و در دام آنها گرفتار می‌شوند. 

نماینده بسیج دانشجویی تأکید کرد: اعتماد به فرمایشات امام راحل و اسلام خواهی نتیجه جز دگرگونی مثبت نخواهد داشت و اعتماد به مخالفان ایشان و دشمنان نتیجه‌ای جز شکست ندارد. 

ثابتی با تأکید بر اینکه اندیشه امام خمینی(ره) فرای جغرافیای سرزمین ایران است تصریح کرد: ایشان انقلاب اسلامی را صرف منطقه ژئوپلتیکی ایران معرفی نکردند هرچند که هویت انقلاب اسلامی مختص جمهوری اسلامی است. 

وی با تأکید بر اینکه وظیفه ما استکبارستیزی و مبارزه با مظاهر فساد و ظلم است گفت: دشمنان امروزه به کوچک‌ترین تحول جمهوری اسلامی ایران تمرکز کردند و این امر ناشی از اندیشه امام راحل است که بر اساس اندیشه فوق‌العاده ولایت فقیه می‌باشد.
 
نماینده بسیج دانشجویی اضافه کرد: نگاه امام خمینی(ره) مبارزه و نافی شرق و غرب بوده است و به نگاه ما دیگران نیز به غرب و تفکرات کمونی عدالت شرقی اعتقادی نداشتند. 

ثابتی افزود: نسخه‌ای که امام برای انقلاب اسلامی ایران تجویز کردند منجر به حضور 98 درصدی مردم در رفراندوم بود که هیچ نظام سیاسی چنین حضوری را تجربه نکرد. 

وی ادامه داد: مدعیان حقوق بشر بگویند که میزان حضور مردم در انتخاباتشان چقدر است و بگویند جمهوری اسلامی را با چه معیارهایی می‌سنجند و نگاه‌های لیورال دموکراسی را برای ما تعریف کنند. 

نماینده بسیج دانشجویی تصریح کرد: ویژگی انقلاب اسلامی ایران حضور مردم و وجود مکتب بود که به هیچ عنوان بدون حضور دلسوزان و جان فشانی آنها محقق نمی‌شد. 

ثابتی اظهار داشت: جایگاه مردم در مطالبات امام خمینی(ره) بسیار ژرف بود و مدیریت الهی ایشان نقش مردم را به خوبی متبلور کرد و جمهوری اسلامی را به سراسر دنیا نشان داد. 

وی ابراز داشت: تناسبی که امام خمینی(ره) با ملت‌ها برقرار کردند تناسب شناسنامه و نژاد نبود بلکه بر مبنای ایدئولوژی صورت گرفت.  
نماینده بسیج دانشجویی تصریح کرد: کسانی امروز می‌توانند ادعای تبعیت از تفکر امام راحل را داشته باشند که عملکردشان با ایدئولوژی ایشان هم‌خوانی داشته باشد. 

ثابتی ادامه داد: کسانی که اندیشه عقیدتی سیاسی امام خمینی(ره) را جامه عمل بپوشانند از پیروان ایشان هستند و به مسئولان توصیه می‌کنم تا جمهوری خواهی و اسلام خواهی امام راحل را مطالعه کنند. 

وی ابراز داشت: چه کسانی در سال 88 جمهوریت نظام را لگدمال کردند؟ فتنه‌گران و اعمالشان چه تناسبی با فرمایشات امام خمینی(ره) داشت و نباید فراموش کنید که ایشان اصول را در ولایت فقیه تعریف کردند و مدعیان و منتسب به امام راحل تعریف خود را از ولایت فقیه بیان کنند. 

نماینده بسیج دانشجویی با بیان اینکه جامعه ایران جامعه آزاد اندیشی است گفت: دیدگاه امام خمینی(ره) تعامل انقلابی بود و بازخوانی اندیشه‌های ایشان به راحتی محقق می‌شود. 

ثابتی با بیان اینکه جنبش دانشجویی تابع انفعال و تقابل نیست گفت مرگ جنبش دانشجویی در انفعال و تقابل است از همین رو ما پیرو مکتب امام خمینی هستیم که راه صعود جمهوری اسلامی را تعامل انقلابی می‌دانند. 

وی تأکید کرد: نسب و فرزندی نشانه ارتباط با امام خمینی نیست بلکه ما رابطه ایدئولوژیک با اندیشه‌های امام را رابطه پدر و فررزندی می‌دانیم. 

نماینده بسیج دانشجویی با اشاره به فرمایشات امام راحل در تاریخ 3 اسفند 67 تصریح کرد: ایشان تکلیف را برای جامعه دانشگاهی مشخص کرده‌اند و باید به کسانی که به ملت ایران دهن کجی می‌کنند پاسخ مناسبی داده شود. 

ثابتی خطاب به مسئولان و دولتمردان خاطر نشان کرد: باید بازخوانی مجدد و ارزیابی عملکرد دوگانه برخی شخصیت‌ها صورت بگیرد. 

انتهای پیام/  
 
 
 
 
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر