کد خبر: ۴۸۶۰۵۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۲۷

نخستین همایش تحقیق در عملیات و نفت با تاکید کارشناسان بر افزایش تعامل دانشگاه و صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران،نخستین همایش تحقیق در عملیات و نفت در یک نگاه، امروز (دوشنبه) با حضور، محمد رضا مقدم ، معاون پژوهش و فناوري وزیر نفت، جمعی از مدیران شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز و شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

محمد رضا مقدم ، معاون پژوهش و فناوري وزیر نفت در این همایش با بیان اینکه تحقیق در عملیات در کشور محجور بوده است، گفت: وزارت نفت آمادگی دارد، از تحقیقات و فعالیت ها در حوزه تحقیق در عملیات در صنعت نفت حمایت کند.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت های گسترده ای در معاونت پژوهش وزارت نفت وجود دارد که می تواند در اختیار علاقه مندان قرار گیرد.

معاون پژوهشی وزیر نفت با اشاره به تعامل ضعیف صنعت و دانشگاه، خواستار افزایش توجه مجموعه های صنعتی به دستاوردهای پژوهشی شده و دانشگاه ها را نیز دعوت کرد که به نیازهای صنعتی کشور پاسخ گفته و تحقیقات و پژوهش خود را به این بخش معطوف کند.

محمدابراهیم شفیعی، مدیرکل امور فناوری شرکت ملی نفت نیز در این همایش اظهار داشت: خرید از خارج به دلیل اعتماد برخی مدیران به این محصولات است.

وی با اشاره به پیوند صنعت و دانشگاه گفت: بخش صنعت و دانشگاه ها در کشور ما هر یک با زبان خود صحبت می کنند و بنابراین در اغلب اوقات تعامل خوبی بین آنها برقرار نمی شود.

مدیرکل امور فناوری شرکت ملی نفت همچنین با اشاره به توجه شرکت ملی نفت به استاندارد سازی محصولات تولیدی در صنعت نفت، اظهار داشت: اقداماتی برای استاندارد سازی محصولات انجام شده و گواهی کنترل کیفیت نیز در مواردی صادر شده است.

در حاشیه این همایش، سه کارگروه تخصصی با عناوین تصمیم سازی کلان، تصمیم سازی و مدیریت عملکرد و تحقیق در عملیات و صنعت با حضور مسوولان ذیربط و دانشگاهیان برگزار شد.

کارشناسان شرکت کننده در این همایش بر ايجاد شرايط مناسب برای استفاده از دستاوردهای پژوهشی در صنعت نفت، به کارگيری تکنيکهای تحقيق در عمليات در صنعت نفت و بهبود تعامل دانشگاه و صنعت تاکید کردند.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر