کد خبر: ۴۸۶۰۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۱
سوریه برای سوریه تصمیم می‌گیرد/7

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه در انتخابات خارج از مرزهای سوریه از جمله در بیروت یک شور غیر قابل پیش بینی مشاهده شد، فکر می کنم این رویداد فردا در دمشق تکرار خواهد شد.

علاء الدین بروجردی که در راس هیأتی وارد سوریه شده اند در گفت وگو با خبرنگار اعزامی باشگاه خبرنگاران به انتخابات ریاست جمهوری این کشور اشاره کرد و گفت: ما آمده‌آیم تا شاهد گام بلند سیاسی سوریه باشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: با توجه به اینکه در انتخابات خارج از مرزهای سوریه از جمله در بیروت یک شور غیر قابل پیش بینی مشاهده شد، فکر می‌کنم این رویداد در دمشق تکرار خواهد شد.

بروجردی در بدو ورود به سوریه در جمع خبرنگاران گفت: ما از طرف مجلس شورای اسلامی آمدیم تا از نزدیک شاهد رویداد بزرگ انتخابات سوریه باشیم.

وی افزود: هیأت پارلمانی ایران در ورود به سوریه به دو گروه تقسیم شد، گروهی به ریاست خجسته به حلب و گروهی نیز به ریاست بنده عازم دمشق شد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: امیدوارم این گروه از حرکت مردم سوریه حمایت کند. وی ادامه داد: ما به رأی مردم سوریه احترام می‌گذاریم و انتخاب مردم سوریه به معنی تعیین سرنوشت این کشور است.

بروجردی تأکید کرد: مردم سوریه هر تصمیم بگیرند، مورد احترام جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به همزمانی ایام فرخنده شعبانیه با زمان برگزاری انتخابات سوریه اشاره کرد و افزود: این سفر به درخواست رئیس مجلس سوریه آقای اللحام صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: به دنیا نشان خواهیم داد که انتخابات سوریه مورد توجه همه مردم است.

هیأت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران متشکل از خجسته، آشوری، بروجردی، شریعتی، بت‌کلیا، خانلری، خسروی و لاله افتخاری دقایقی پیش وارد سوریه شدند.

همچنین هیأت‌های پارلمانی از کشورهای فیلیپین، بولیوی، ونزوئلا، تاجیکستان، زیمباوه و اوگاندا، هیأت ایرانی را در سفر به سوریه همراهی می‌کنند.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده هیأت‌های پارلمانی عازم به سوریه قرار است در این سفر سه روزه بر روند برگزاری انتخابات در این کشور نظارت کنند

انتهای بیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی