کد خبر: ۴۸۶۰۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۳

شماری از اتباع سوریه در امریکا از این کشور به کشورشان بازگشتند تا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه،شماری از شهروندان سوری از آمریکا به کشورشان بازگشتند تا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند. 

 این شهروندان سوری که به علت بسته شدن سفارت این کشور در واشنگتن و پاریس، امکان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری را نداشتند به سوریه بازگشتند تا بتوانند رای خود را به صندوق بیاندازند. 

یک شهروند آمریکایی سوری تبار گفت:"{ما به اینجا آمدیم تا از حق خود برای شرکت در انتخابات استفاده کنیم. زیرا آمریکا سفارت کشور ما را در واشنگتن بسته است تا به ما اجازه ندهد در این انتخابات شرکت کنیم."

دیگر شهروند سوری گفت:"ما به دمشق آمده ایم تا همبستگی خود را با ملت خود اعلام   و در انتخابات شرکت کنیم."

جوان سوری گفت:"سوریه برای ما از همه چیز مهمتر است. سی ان ان و فاکس نیوز دروغ می گویند و من هر شهروند آمریکایی را که می بینم واقعیت سوریه را به او می گویم و آنها هم باور می کنند."
 
یک زن سوری گفت:"ما به اینجا آمدیم تا در انتخابات شرکت کنیم. اگر آنها سفارتخانه سوریه را بستند، ما به دمشق آمدیم تا در انتخابات حضور داشته باشیم. آنها می خواهند هویت ما را از بین ببرند، اما ما کشور خود و وابستگی به سوریه را دوست داریم. برای برقراری امنیت در سوریه باید دموکراسی برقرار شود."
 
یک شهروند آمریکایی سوری تبار خاطر نشان کرد:"آنها می دانستند که هزاران سوری برای شرکت در این انتخابات در محل سفارت در واشنگتن حاضر خواهند شد، به همین علت سفارت را بستند. ما در مقابل آنها به اینجا آمدیم تا در انتخابات شرکت کنیم." 

دیگر شهروند سوریه گفت:"ما به اینجا آمدیم تا رای خود را به صندوق بیاندازیم. ما در غربت زندگی می کنیم و با وجود دوری از کشور، بحران را بیشتر از شما احساس می کنیم. ما پس از آنکه به اینجا رسیدیم شاهد آن بودیم که شما در آرامش بیشتری از ما هستید."

"نزیه محرز "بازرگان سوری مقیم آمریکا گفت:"ما در آمریکا که دشمن اصلی سوریه است زندگی می کنیم. شهروندان سوری مقیم آمریکا از حق قانونی خود برای شرکت در انتخابات محروم شدند. این تصمیم بخشی از ادامه فشارها علیه سوریه بود، اما ملت سوریه چه در داخل و چه در خارج هیچ فشاری را نمی پذیرد. ما می خواهیم کشورهایی را که مدعی حمایت از دموکراسی هستند رسوا کنیم. ما به سوریه آمدیم تا از حق خود برای شرکت در انتخابات استفاده کنیم."

"یوسف اسعد علی" پزشک سوری گفت:"این انتخابات آزمونی برای همه شهروندان سوری است تا میهن پرستی خود را ثابت کنند. آمریکا که مدعی دموکراسی است شهروندان سوری را از حق رای دادن و شرکت در انتخابات محروم کرد. این انتخابات فقط برای انتخاب رئیس جمهور نیست، بلکه برای تاکید بر لزوم حفظ یکپارچگی و وحدت سوریه است."

دیگر جوان سوری گفت:"هدف ما همبستگی با ملت سوریه است، اما این سفر پیامی برای دولت آمریکاست که حتی اگر همه سفارتخانه‌های سوریه در جهان را هم تعطیل کنند همه ما به دمشق خواهیم آمد تا در انتخابات شرکت کنیم." 


انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر