کد خبر: ۴۸۶۱۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴
امیر عبداللهیان در دیدار مشاور نخست وزیر نیوزیلند در امور ایران و خاورمیانه:

معاون وزیر خارجه کشورمان در دیدار مشاور نخست وزیر نیوزیلند در امور ایران گفت: اولویت کنونی در سوریه مبارزه با تروریسم است، توقف ارسال سلاح و اعزام تروریست‌ها به این کشور در پایان دادن به خشونت‌ها و تحقق راه حل سیاسی کمک کننده‌است.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران،‌ "دکتر تین وبستر"، مشاور نخست وزیر نیوزیلند در امور ایران و خاورمیانه كه در راس هیاتی سیاسی به كشورمان سفر كرده است با "حسين امیر عبداللهیان" معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان دیدار وگفتگو کرد.

در این دیدار طرفین آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

مشاور نخست وزیر نیوزیلند در امور ایران و خاورمیانه با مهم خواندن نقش جمهوری اسلامی ایران درتحولات منطقه، بر اهمیت تقویت روندهای دموکراتیک و مهار تروریسم تاکید کرد.

 وی با اشاره به تحولات سوریه، ضرورت تحقق راه حل سیاسی در این کشور و حمایت از ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم سوریه را مهم برشمرد و اظهار داشت: مردم سوریه طی چندسال بحران، در شرایط سختی بسر می‌برند و در شرایط پیچیده کنونی نیازمند کمک می‌باشند و لذا لازم است که سوریه برای خروج از بحران جاری تحت حمایت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گیرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان نیز با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه اظهار داشت: منطقه در شرایط حساسی بسر می‌برد و جمهوری اسلامی ایران با دقت روندهای سیاسی جاری را رصد می‌کند.

وی افزود: در این راستا به همه طرف‌های مختلف دخیل در تحولات جاری منطقه توصیه می‌کنم که با واقع بینی و در چارچوب همکاری‌های مشترک کمک نمایند که استقرار و ثبات به منطقه بازگردد.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به خطراتی که افراط گرائی و تروریسم برای منطقه و نظام بین‌الملل ایجاد کرده افزود: اولویت کنونی در سوریه، مبارزه با تروریسم است، توقف ارسال سلاح و اعزام تروریست‌ها به این کشور در پایان دادن به خشونت‌ها و تحقق راه حل سیاسی کمک کننده‌است و در این چارچوب وزیرخارجه جمهوری اسلامی ایران طرح چهارماده‌ای را پیشنهاد داده است.

وی برگزاری انتخابات در سوریه در شرایط حساس کنونی این کشور را مهم توصیف کرد و آن را عامل مهمی در تقویت روند سیاسی این کشور برشمرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان روند مذاکرات هسته‌ای با غرب را روندی دشوار ولی امیدوارانه توصیف کرد و اظهار داشت: با تداوم مذاکرات و افزایش اعتماد، طرفین می‌توانند به راه حل جامع و بلندمدتی دست یابند.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر