کد خبر: ۴۸۶۱۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۵
بجنورد/

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در استان خراسان شمالی 152 دفتر پیشخوان در زمینه ارایه خدمات دولتی به مردم فعالیت دارند

 

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران بجنورد،مرتضی براری در نشست بررسی مشکلات ارتباطات و زیرساخت های مخابراتی شهرستان اسفراین گفت : هم اکنون 152 دفتر پیشخوان دولت در خراسان شمالی فعال است و ما با نظر استانداری، برای واگذاری دفاتر بیشتر به این استان محدودیتی نداریم.

وی اظهار داشت:شمار خدمات ارائه شده توسط دفاتر پیشخوان دولت در خراسان شمالی کمتر از دیگر استانها است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شمار روستاهای متصل به شبکه اینترنت پرسرعت خراسان شمالی را 103 روستا عنوان کرد و گفت: تلاش خواهیم کرد تا این شبکه را گسترش داده و تا پایان بهار امسال پهنای باند مورد نیاز استان را تامین کنیم.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با اشاره به نقاط کور تلفن همراه در برخی از راههای ارتباطی اصلی این خطه، خواستار رفع این مشکل از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.

هادی قوامی با اشاره به زیرساخت های مطلوب صنعتی اسفراین و رشد مراکز علمی و دانشگاهی در این شهرستان، بر گسترش ارایه خدمات اینترنت پرسرعت برای غنا بخشیدن به فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی دانشجویان تاکید کرد.

فرماندار اسفراین نیز در ادامه گفت: از هشت هزار پورت اینترنت نصب شده در این شهرستان تنها پنج هزار پورت فعال است و مابقی آن به دلیل وضعیت نامطلوب اقتصادی و هزینه بالای اینترنت غیرفعال است.

مهدی عابدی افزود: برای اجرای شبکه فیبر نوری در حدفاصل اسفراین - سنخواست 4.2 میلیارد ریال و برای توسعه شبکه شهری آن در اسفراین به هفت میلیارد ریال اعتبار نیاز است./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر